Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok között miért olyan...

A magyarok között miért olyan konzervatív felfogás uralkodik a divatban?

Figyelt kérdés
A nyugat-európai városokban sok olyan férfit látni az utcákon, akik olyan divat szerint öltözködnek, amit a magyarok többsége kapásból b*zistílusnak hív. Pedig ezek között a férfiak között rengeteg hetero is van, aki kézen fogva sétál a barátnőjével. Miért kell a magyaroknak mondjuk Berlinben, Madridban vagy Stockholmban olyan megjegyzéseket tenniük, hogy itt mindenki b*zi? Mert én ezt mindhárom helyen hallottam teljesen különböző korú magyaroktól...
2011. júl. 9. 23:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ezek nem divatosak. Nem mondom, hogy b1zik, de ha ilyen cuccot hordanak, akkor igénytelenek. Lehet igényesen is öltözködni, de nem kell kirívónak lenni. Nekem ez a véleményem. Amúgy meg, ha mindenféle kiegészítőt felvesz magára, akkor az kicsit drága is. A hajukat is vasalják, komolyan mondom, akkor inkább már zselézzék...

Nem kéne minden hülyeséget majmolnunk.

2011. júl. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

A 12:42-kor írt levélre válaszul:

Én úgy gondolom, az iskolaköpenyt a rászorulók ingyen kapnák, lehetne magyar varrodáknak is ezzel munkát adni.

Biztos lehetne tervezni jól kinéző köpenyeket is, csak ne legyenek drágák.

Természetes, hogy aki egyébként is napi gondokkal küzd, annak le legyen még ez is plusz teher, azok kapják meg térítésmentesen. Szerintem a családoknak ez nagy segítség lenne a gyerekek öltöztetésében az iskolábajáráshoz.

2011. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Így is feltűnne, hogy ki az aki szegény családból származik. És akkor mi van? Komolyan még nem hallottam soha 18 év alatt, hogy bárkit a ruhája miatt cikizzenek.
2011. júl. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
A nyugatiak tudják hogy fehér póló kér farmer különösen fekete bőrcipővel bu-zi egyen ruha. És miért lett ez? Mert ott is beszólnak. Csak ott többen jobban bírják a kritikát. Nálunk mindenki divat majmoló meg a németeknél. Londonban járva kelelve órákon sőt napokon át egy divatos göncöt sem lát az ember, ami nem volt már 20-30 éve is a boltokban és az óta is folyamatosan.
2011. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek az egeszhez csupan annak van koze, hogy a legtobb magyar megszol barmit, ami elter a sajat eletmodjatol. Pl. a kajakban is nezd meg, hogy nem olyanok a magyarok, mint a legtobb kulfoldi. Ha turistak, a turo rudit, rantott hust vagy porkoltet keresnek barhol, csak ne kelljen ujat kiprobalni. Ruhaval ugyanez van. Meg szeretnek rosszmajuskodni, masokra megjegyzeseket tenni. Nem mindenki, de sokan.
2011. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
18.47, nem mindent értek abból, amit írtál. London lehet, hogy nem a legigényesebb nagyváros, azért nem is azt hoztam fel példának, de London azért mégiscsak London. És túlzol, hogy napokat lehetne úgy sétálni, hogy nem látsz divatosan öltözködő embereket. Persze ha mondjuk a Romford High Streeten sétálsz fel-le akkor megvan rá az esély, de a külvárosok mindenhol kevésbé 'divatosak'.
2011. júl. 12. 21:49
 27/30 anonim ***** válasza:
Tavaly későősszel testvéreimmel bejártuk egy hét alatt az összes nagyobb múzeumot és közben a várost. Aki divatos volt az vagy franciául vagy spanyolul hablázott.
2011. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Szerintem nem elég konzervativ a divat errefelé: kurv.s és b.zis., UNDORÍTÓ! Ezenkívül nem kreatív a viselet: ráadásul amit a boltokban árulnak, olyan fantáziátlan egyen divatot akar ráerőltetni a vasárlókra, hogy az hihetetlen. Nem értem miért ilyen holmikat árulnak itt ?

Mert gyarmat és ide az jó ???

Rászoktam a turkálókra: ott érdekes módon lehet fantáziadúsabb ruhaneműket találni. Meggondolva hogy azt pl angliából hozzák, oda miért gyártatnak kreatívabb ruhákat ??

2011. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Mert kicsi a forgalom, és csak a mainstream-et érdemes tartani.
2011. júl. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
magyar átlagfizetésből nem nagyon lehet öltözködni, úgyhogy a szőlő savanyú, a ruha meg b*zis
2014. jún. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!