Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a kollégiumi...

Mit tennétek, ha a kollégiumi szobatársaitok mindent elvárnának tőletek, de semmit nem tennének értetek?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudok mit kezdeni a helyzettel, hiszen még pár hónapig biztosan együtt kell laknom ezekkel az emberekkel.

Az egyik lánnyal már két éve lakom együtt, a másikat nemrég "fogadtuk be", mert nem érezte jól magát az előző szobájában. Na, azóta ezek ketten sülve-főve együtt vannak, és egy apró incidens óta, amivel nem is értem, hogyan, de sikerült halálra sérteni az új lányt (ha kíváncsi vagy, lásd lentebb), nem beszélnek velem, rám hárul az egész takarítás (irdatlan mocskosak es kupisak, csak én takarítok, de mindenki másnak azt mesélik, hogy csak én nem...) Elvárják, hogy jó képet vágjak ahhoz, hogy náluk alszanak a pasijaik, és reggel, ha ki szeretném küldeni őket, amíg öltözök, halálra sértődnek, hogy miért nem megy úgy, hogy csak elfordulnak...

Ezzel szemben én meg szoktam őket kérni, hogy legyenek szívesek felhozni a vacsorámat, amit rendszeresen elfelejtenek, visszautasítanak, holott egy fél perces kitérő sem lenne, hiszen úgy is jönnek a szobába. De a pasi mindig fontosabb.

Most ott tartok, hogy 40 fokos lázzal fekszem az ágyamban, és senki nem hajlandó felhozni a vacsorám, mert mindenki pasizik, de tegnap (szintén lázasan) kinn kellett aludnom, hogy ők nyugodtan aludhassanak a fiújukkal.


Az "incidens" amúgy annyi volt, hogy a szobában egyedül rendelkezem internet-előfizetéssel, aminek van természetesen letöltési korlátja, és nem is olcsó. Felajánlottam a szobatársamnak, hogy használhatja, ha elkéri, és nekem épp nem kell. Ebből az lett, hogy volt, hogy alvásból keltett fel, hogy használni akarja a netem, én pedig akkor nemet mertem mondani, mert épp valamit csináltam közben a gépen, amihez nem kellett a felügyeletem. Erre másnap bosszúból kérdezés nélkül elvitte, és nem érti meg, hogy a plusz letöltésekért ÉN fizetek, és ez nem így megy, hogy ő ingyen, bármikor elviszi a szolgáltatást, ami az én számlám terheli.


Ti mit tennétek? Hogyan lehetne ezt kultúráltan megoldani?


2009. márc. 30. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A helyedbe beszéálni a kollégium felügyelőjével,ha van ilyen és át kérném magam egy másik szobába. Ha át tudsz menni másik szobába,ne mond el mindenkinek h miért is,elég annyit tudniuk h nem jöttetek ki,és így nem tudtatok együtt élni.
2009. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán van hova menni, sajnos, csak egy olyan szobába, ahol szerintem senki sem lakna szívesen :)
2009. márc. 30. 19:36
 3/10 anonim ***** válasza:
hogy-hogy?
2009. márc. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát... év elején ott laktunk négyen. De idén jött egy elsős lány, akinek még nem világos az, hogy mit jelent egy másik emberrel lakni (ez igaz a másik kettőre is, amúgy), úgyhogy ő össze-vissza fúrt a hátam mögött, először engem készített ki, aztán mikor elköltöztem, a többieket. Így most a keverős lány máshol lakik, a maradék kettő meg ottmaradt, de ők sem kisebb görények, hogy szépen fogalmazzak :)
2009. márc. 30. 19:54
 5/10 anonim ***** válasza:
sehova nem tudnál menni? Turj ki te is vkit a heyéről,ha más megoldás nincsen
2009. márc. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú a helyzet... esetleg az lehetne a kiút, ha keresnél szobatársakat és elmennél albérletbe, nem nagyon látok más lehetőséget. Vagy nem tudod átkéretni magad egy másik koliba? Nálunk van egyetemi kollégium, de az egyetemisták lakhatnak egyházi koliban is. Nálatok nincsen ilyen lehetőség?
2009. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A mi kolinkban simán átkérhetted magad egy másik szobába ha volt még valahol hely. Perze, némi adminisztráció, de annyit megér, nem?


Ha meg nincs üres hely, akkor lehet cserélgetni: költözz egy szobába a bárátnöiddel és máris sokkal jobb a helyzet. Ha egyik sem megy, akkor vagy kibirod még május közepéig (egyetemen), vagy irány egy albi.

2009. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az a probléma, mint írtam, hogy nem nagyon van így év végén már lehetőség a költözésre, szobán belül szerettem volna megoldani. Mindenesetre megpróbálom valahogy kihúzni, hál' istennek pont az elmúlt fél órában kaptam egy nagyon jó albérlet-ajánlatot pár régi baráttal, ahova valószínűleg tudnék költözni szeptembertől :) Úgyhogy ez most ilyen abszolút deus ex machina.

Így már látom a fényt az alagút végén.


(Megjegyzem amúgy, hogy "újlánynak" a higiéniája sem egészen oké, mert estére gyilkos lábszaga van... de ez a kisebb gond :))

2009. márc. 30. 21:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem erről az a szobatársam jutott eszembe, akinek épp nem volt pénze, amikor összedobtunk a felmosószettre, de megnyugtatott minket, hogy mivel nem fizetett bele, majd nem használja.:))
2009. márc. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Aspartia válasza:
én előre félek, hogy én is kifogok ilyen hülyéket. Eddig albérletben laktam, hát ott is a világ barmaival voltam összezárva. De koliba...édes istenem...
2013. júl. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!