Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hány éves kortól ciki a goth?...

Hány éves kortól ciki a goth? 19 évesen ciki lenne a váltás?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és valami újat akarok vinni az életembe. A goth szubkultúrára gondoltam, mivel melankolikus típus vagyok, és szeretem a zenéjüket is. Nem akarok túl extrém lenni, mivel egyetemre is járok. Még épp hogy teenager vagyok, és eléggé lázadni akarok. XD Szerintetek ciki lenne a váltás?
2011. júl. 11. 22:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%
én is lázadok... az összes ilyen agyatlan divatmarhaság ellen
2011. júl. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
95%

19 évesen váltani? XD

Miért ami eddig voltál az annyira rossz volt? Oké, goth leszel az egyetem első évében. Megunod. Második évben már egy skinhead állat leszel, megunod. Harmadik évben emo leszel, mert depis leszel a sok vizsgától. Mire pedig lediplomázol addigra egy raszta leszel és diplomaosztó után otthon Bob Marley zenére fogsz befüvezni?


Szerintem fölösleges, de ha neked így tetszik akkor oké. Mondjuk egyetemeken sok goth, black metálos, sátánista csaj van, szóval becsajozni lehet befogsz.

2011. júl. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
45%
Az előttem lévő válaszolóval egyetértek, a mi egyetemünkön is annyi a goth/sátánista csaj (van közöttük 1-2 aki úgy-ahogy csinos), hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Mindegyik bakancsban talpig feketében. És egy valamit megfigyeltem, vagy anorexiásak vagy kövérek, nálunk van mindkettőből. Ezek a csajok nagyon elvontak.
2011. júl. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Ciki inkább a diszharmónia. Ha valaki harmonikus abban, ahogy él, vall, öltözik, akkor korsemleges. A kor előrehaladtával amúgy is devalválódnak a külsőségek és a fontosságukra hangsúlyt tevő érzések. Tehát maradhatsz az, ami vagy, maximum kevésbé harsány külső megnyilvánulásokkal. Ezek az irányzatok amúgy is olyanok csak, mint egy divatlap: átlapozzuk, hogy tisztában legyünk és azt alkalmazzuk belőle magunkra, ami:

-tetszik

-jól is áll

-harmonikus a személyiségünkkel és erősíti a kisugárzást


Kerülendő a mesterkélt, mindenáron való másolás.

2011. júl. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az ciki, ha valaki így végiggondolja és mérlegeli, hogy ciki lenne-e. Meg ha erre azt hiszi, hogy lázadás.
2011. júl. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, az a lényeg, hogy a stílusod, akármilyen is legyen, belülről fakadjon, őszinte legyen, hogy te ne érezd kínosan magad. Mi ellen akarsz lázadni? Mert azt nem csak szubkultúrával lehet, sőt, az általában elég kontraproduktív, hacsak nem sima polgárpukkasztást értesz lázadás alatt.


A goth zene meg nagyon jó, én is hallgatom 29 évesen is, cybergoth, ebm, dark electro, darkwave, neofolk, martial industrial, és hasonló stílusokkal egyetemben. Sőt, 40 körüli ismerősöm is van, aki szintén él-hal az ilyen zenékért.

Külsőségekben mondjuk nem nagyon jön elő nálam a zene, szórakozni nem járok, ilyenkor nyáron meg elég hétköznapi ruhákat hordok (sima szürke póló, kék rövidgatya meg ilyenek), bár még ennek ellenére is "gótos" a megjelenésem (festett fekete haj, tetovált szemöldök, piercingek, egészségügyi okok miatt hullasápadt bőr). NEM ciki. Főiskolán se volt az, munkában sem, az életben sem. Talán mert természetesen veszem magam, nem erőltetett a dolog.

2011. júl. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

19 évesen még belefér... az egyetemeken érdekes alakok vannak, ki sem lógnál a sorból!!! :D

Viszont utána, ha diplomásként el akarsz helyezkedni, és nem fogsz változtatni, nem leszel könnyű helyzetben - szerintem.

2011. júl. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Hehe. Önmagadnak lenni nem ciki - milyen igaz!

Csak ha másokat majmolsz, azzal pont nem vagy önmagad, pont nincs egyéniséged. Az egyéniség egyedi, csak rád jellemző tulajdonságok összessége, nem egy "szubkultúra", aminek a jellemzőit magadra aggatod.

2011. júl. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Én ezt a stílusosdit nem értem. Mi a jó abban ha valaki goth (vagy bármi más)? Én is szeretem a goth zenét, a feketét, horrorfilmeket, érdekel a halál (nem meghalni akarok), stb stb, akkor most legyek én is goth?
2011. júl. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Dr. Kovács Apuka válasza:
Légy olyan, ami neked tetszik. Az én véleményem szerint ha egyéniség akarsz lenni, akkor ne vegyél fel semmilyen stílus-sablont. Pláne olyat ne, amit esetleg később megbánhatsz, vagy szégyellhetsz.
2011. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!