Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hány éves kortól ciki a goth?...

Hány éves kortól ciki a goth? 19 évesen ciki lenne a váltás?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és valami újat akarok vinni az életembe. A goth szubkultúrára gondoltam, mivel melankolikus típus vagyok, és szeretem a zenéjüket is. Nem akarok túl extrém lenni, mivel egyetemre is járok. Még épp hogy teenager vagyok, és eléggé lázadni akarok. XD Szerintetek ciki lenne a váltás?
2011. júl. 11. 22:47
1 2 3
 21/26 tabaki ***** válasza:
100%

Igaz, Dr. Kovács Apuka, ilyesmire céloztam régebben. Miféle lázadás az, hogy igazodom egy -- nem mellesleg: elég nagy részben piaci -- trendhez? Meg a nagy váltás előtt talán nem ártana tisztázni, mi ellen is fordul a lázadás? Amúgy csak általában? A jókisfiúság ellen? Ez a szint 19 évesen nekem eléggé furcsa...

Kérdezőnek:

Igen, látom a móka-szmájlit a "lázadni akarok" után, de akkor is sajátos zamata van, ahogyan óvatos duhaj módjára centizgeted a lázadhatóság mértékét.

Sztem maradjunk annyiban, hogy tetszik a stílus, szedjél magadra annyit, amennyi jól áll, oszt több szót nem érdemel. Azért arra is számíthatsz, hogy lesz, aki véresen komolyan veszi a "gótságot", és nem sokra tartja, ha csak külsődleges jegyekben nyilvánul meg. Vigyázz a csajozásnál!

2011. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Na megint én. (tegnap 23:30)

van egy olyan érzésem, hogy páran talán az én válaszom hatására is, félreértettek egy kis dolgot, ezért engedtessék meg nekem, hogy megpróbáljak megvilágítani néhány egyszerű különbséget.

Egyrészt, valamelyik válaszadó azt írta, hogy jó, hogy mi megírtuk a véleményünket, de ez nem a társadalom véleménye. Ha az ember lánya/fia szubkultúrákban keresgél, és komolyan is gondolja, akkor NEM a társadalom elvárásainak akar megfelelni, még akkor sem, ha majd egy idő után mégis visszatér a normákhoz.

DE ami fontosabb. Nem hiszem, hogy a goth szubkultúra bármely ágába tartózók megköveznének valakit, csak azért mert ebből az irányzatból vett fel jegyeket. A lényeg, hogy azokat a jegyeket ne divatból és ne majmolásból vegye fel, és ne kiáltsa magát "hudefaszatrúgótvagyok"-nak.

Sokan írták, hogy a goth divat. Legnagyobb sajnálatomra valóban behozták a divatba ezzel a rengeteg vámpíros marhasággal. Ezzel rengeteg 12-egy tucat típusú feketében rohangáló alak lett, akik annál többet nem tudnak az egészről, mint hogy ez biztos milyen menő. Na ők azok, akiket nem szeressük.

Egyébként egy szubkultúra csak akkor skatulyáz be, ha hagyod, ha emiatt magadra kényszerítesz olyan dolgokat, amiket nem akarsz megcsinálni, akár öltözködés, akár konkrét tettek, akár viselkedés szempontjából.

Elsősorban emberek vagyunk, az, hogy valamilyen stílus vagy szubkultúra jobban megfog minket, hogy hasonszőrűek csoportjába akarunk tartozni, ez mind teljesen normális viselkedés az ember részéről, és egyszerűbbé teheti, hogy olyanokkal ismerkedjünk akik hasonlóan gondolkoznak mint mi. Egyébként nekem is rengeteg olyan ismerősöm van aki még csak a közelében sincs a gothnak, de még a rockzenének sem, és nagyon bírom őket. Példának okáért, az egyik legjobb barátnőm, egy édes, aranyos, cuki, bohém csaj, és nagyon imádom.

Még egy kicsit a beskatulyázásról. Nem az zár engem dobozba, hogy én minek érzem/vallom magam, hanem az, ahogy a többi ember, aki nem tudja mi van a fekete ruhák, extrém sminkek, a láncok, és a rengeteg ékszer mögött, megbélyegez. Nem engem, hanem mindenkit aki hasonlóan néz ki. Mint hogy a goth és a sátánizmus az egy dolog. Orbitális tévedés. Vagy hogy a gothok vámpíroknak képzelik magukat. Nevetséges. Persze lehet, sőt van is átfedés, de azokat már külön alcsoportnak hívják.


Egy a lényeg. Nem ciki valamit úgy csinálni, hogy belülről jön, viszont nagyon is az, ha minden meggyőződés nélkül csinálod. Szubkultúrához tartozni nem azt jelenti, hogy felveszel egy egyenmaszkot, és elveszted az identitásodat. Akkor vesztenéd el, akkor veszítjük el, ha olyasmit kényszerítünk magunkra, akár mások, akár a saját befolyásunk miatt, amik nem vagyunk.

2011. júl. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már goth wicca akarok lenni.
2011. júl. 26. 22:48
 24/26 Dr. Kovács Apuka válasza:
Gratulálok.
2011. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Ez az, legyél kuruzsló tűz körül ugráló szektás...
2011. júl. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

a wicca nem szekta, de ebbe ne menjünk bele.


nem nagyon tudom vizualizálni, hogyan lehetsz goth wicca, de szólj ha össze tudtad kombózni.


egyébként még mindig nem ciki, még így sem, és ha a végén csak a wiccánál lyukadsz ki, az se lesz az :D

2011. aug. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!