Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha vidéken élek...

Mit csináljak ha vidéken élek és úgy érzem beleőrülök?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok 18, nem tudok elköltözni és úgy érzem, hogy az egész fiatalkorom odalett, amiért egy kisvárosban élek. Elszigetelődtem, mert nem bírtam az ittenieket a szűklátókörűségükkel, a hozzáállásukkal, állandó ostobaságukkal és olyan mintha remeteként élnék napról napra, csak a képzeletem és az internet miatt nem őrültem meg eddig. Akikkel interneten megismerkedtem mind városiak és órákat kell buszozzak, súlyos ezreseket kell fizessek, hogy felmenjek hozzájuk és az is rövid ideig tart, majd térhetek vissza a semmittevésbe. Nem tudok kipróbálni itt semmilyen kísérletet, nem tesztelhetek embereket, nem tanulhatok a hibáimból, mert mire újra előjönne egy hasonló szituáció hónapok, évek telnek el. Teljesen tönkrement az életem, mert rossz helyen volt a start és nem alakultak ki azok a dolgok, amik miatt olyan lehetnék aki lenni akarok. Egy nagyvárosban még a magányosság is teljesen más jellegű, mint vidéken, itt nem csak lélekben hanem ténylegesen is egyedül vagy...
2011. júl. 26. 00:13
1 2 3 4 5 6
 1/54 Vree ***** válasza:
18 vagy, szóval irány egy pesti kollégium vagy állás + albérlet ha me tudod oldani, szerintem.
2011. júl. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:

"Nem tudok kipróbálni itt semmilyen kísérletet"


Nem tudom, mire gondolsz, de minden műszaki, vegyészeti és biológiai stb. hobbyhoz egy vidéki ház (nagy kerttel) alkalmasabb egy városi lakásnál. Ha falun laknék, mindig építenék valamit. Itt Budapesten legfeljebb elektronikával tudok foglalkozni, ha ki akarom élni a tárgyi kreativitásomat.


"Teljesen tönkrement az életem"


tönkremenT ??? 18 évesen még el se kezdődött.

2011. júl. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
El vagy tévedve: az életed akkor fog elkezdődni, ha kirepülsz otthonról, addig mindenki csak a szülők szárnyai alatt vegetál - bármennyire nem úgy tűnik, illetve tekintsünk el attól, mikor a szülő nem törődik a gyerekkel. Feltételezem, tanulsz, és tovább akarsz tanulni, akkor a megoldás egyértelmű.
2011. júl. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
18 éves koromig egy 500 lelkes faluban éltem. Én nem éreztem magam rosszul, voltak barátaim, szomszédaink, tök jó volt. A munka(nélküliség) űzött el a fővárosba 18 éves koromban, és itt ragadtam, ennek már 18 éve. Nem maradtál le semmiről, hisz még el se kezdődött az életed. Egy idő után pedig nosztalgiát fogsz érezni a régi (mostani) életed iránt.
2011. júl. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
66%
Menj ki aratni!
2011. júl. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

00:45


Az első 18 év nagyban meghatározza a későbbi életbeli viselkedéseket, szokásokat, ha sokat vagy társaságban fejlődik az érvelőképességed, a kommunikációd, magabiztosabb leszel. Egy nagyobb városban, kimész a főtérre és ezerféle emberrel találkozol, irigykedve figyelem, ahogyan egy városbéli ismerősöm azt mondja unatkozik, majd lemegy és random megismerkedik egy társasággal. Egész más a hangulat, még akkor sem unatkoznék egy nagyvárosban, ha nem lenne senkim, csak sétálnék naponta egyszer, vagy kiülnék...

De itt mindenki öreg, néhány kivétellel ugyan olyan alapsémájú mindenki, elenyésző érdekességet találtam emberekben (a kísérleteket emberekre értettem egyébként, nem az őrült tudós fajtából :D). Vidéken egy kisvárosban 100 fiatalból 50 egy klikkbe tartozik 20 egy másik klikkbe a maradék megy egyedül tengődik.


Egyszerűen valljuk be, hogy ha veszünk 2 embert, az egyik városban él 18 éves koráig, a másik egy kisvárosban vagy falun, akkor a kettő közül a városi viszi a prímet ha okosságban nem is de érvelésben mindenképp és ez borzasztóan zavar, zavar, hogy jobb lehetnék, ha nem ilyen kihalt helyen kellene élnem a kezdetektől fogva, mint Norman Bates a Psychoból...

2011. júl. 26. 01:02
 7/54 anonim ***** válasza:
lehet menni koleszba egy városi középsuliba. utána meg továbbtanulás városban. az nem jó?
2011. júl. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Egyébként számos író írt olyanokat, hogy pl: "Írni csak városban lehet igazán jót" vagy, hogy "Ha vidéken élnék egy évig senki sem venne többé észre".
2011. júl. 26. 01:23
 9/54 anonim ***** válasza:

01:02


"Az első 18 év nagyban meghatározza a későbbi életbeli viselkedéseket, szokásokat"


Ugyan már. Az első 2 év nagyon meghatározó, az első 5-6 is még eléggé. Ha ezek elcsesződnek, az nagy bajokat okoz, de ha nem, akkor a többi már nem számít annyira.


Megérteném a panaszodat, ha egy heroinista utcai rablóbanda tagjaként töltötted volna az első 18 évedet, az tényleg kihatna a jövődre, de az, hogy falun élsz??? Hát abban az értelemben biztos, hogy egyelőre egészségesebb vagy, mert kevesebb szmogot szívtál, mint mi Pesten, meg talán a füled is jobb állapotban van, mint az enyém, amely sosem tapasztal tiszta csendet, mert itt Pesten olyan, hogy csend, gyakorlatilag nem létezik.


"ha sokat vagy társaságban fejlődik az érvelőképességed, a kommunikációd, magabiztosabb leszel."


Az érvelőképességed akkor fejlődik, ha sokat olvasol és gondolkodsz. Akármennyit kommunikálsz átlagemberekkel, az egy fikarcnyit se fog fejleszteni semmilyen képességeden. Az csak időtöltés. Ha fejlődni akarsz, iratkozz be az egyetemre, és tanulj szorgalmasan.


"Egy nagyobb városban, kimész a főtérre és ezerféle emberrel találkozol"


Az átlag IQ ott is ugyanúgy 100, mint egy faluban.


"irigykedve figyelem, ahogyan egy városbéli ismerősöm azt mondja unatkozik, majd lemegy és random megismerkedik egy társasággal."


Azok, akikkel így az utcán lehet ismerkedni, kétségkívül szórakoztató arcok néha, csak éppen az "érvelési képességed" nem fog fejlődni tőlük.


Valld be, hogy a rendszeres bulizás hiányzik neked, fenét érdekel az "érvelési képesség". Csak valamiért az, hogy "szellemi fejlődést" akarsz, bevallhatóbb számodra, mint az, hogy sok bulit akarsz, meg sok barátot, sok ismerőst, sok nőügyet.


Na most én amikor 18 éves voltam, akkor tipikus pesti értelmiségi gyerek voltam, aki hajnali 2-3 körül kocsmákban meg éjszakai kávéházakban itta a postásfröccsöket és okoskodott mindenféle társaságokban. Szellemi szempontból az egésznek nulla volt az értéke, ez az egész csak egy látszat, egy életérzés. Ha kell ez az életérzés, szerezd meg. De sokat ne várj tőle.


Azt akarod, hogy izgi regény legyen az életed. Tökéletesen érthető. Iratkozz be egy pesti egyetemre, tanulj sokat (= fejlődj szellemileg) és bulizz sokat.


"Egyszerűen valljuk be, hogy ha veszünk 2 embert, az egyik városban él 18 éves koráig, a másik egy kisvárosban vagy falun, akkor a kettő közül a városi viszi a prímet ha okosságban nem is de érvelésben mindenképp"


Ez sajnos alaptalan. Vagy te érvelésen a "jó dumát" érted? Egyébként még úgy értve sem igaz, amit mondasz.

2011. júl. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:

ma 01:23


Persze, mert az írók részei az irodalmi élet nevű rohadt kemény világnak :))), ami városokban létezik.

2011. júl. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!