Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha vidéken élek...

Mit csináljak ha vidéken élek és úgy érzem beleőrülök?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok 18, nem tudok elköltözni és úgy érzem, hogy az egész fiatalkorom odalett, amiért egy kisvárosban élek. Elszigetelődtem, mert nem bírtam az ittenieket a szűklátókörűségükkel, a hozzáállásukkal, állandó ostobaságukkal és olyan mintha remeteként élnék napról napra, csak a képzeletem és az internet miatt nem őrültem meg eddig. Akikkel interneten megismerkedtem mind városiak és órákat kell buszozzak, súlyos ezreseket kell fizessek, hogy felmenjek hozzájuk és az is rövid ideig tart, majd térhetek vissza a semmittevésbe. Nem tudok kipróbálni itt semmilyen kísérletet, nem tesztelhetek embereket, nem tanulhatok a hibáimból, mert mire újra előjönne egy hasonló szituáció hónapok, évek telnek el. Teljesen tönkrement az életem, mert rossz helyen volt a start és nem alakultak ki azok a dolgok, amik miatt olyan lehetnék aki lenni akarok. Egy nagyvárosban még a magányosság is teljesen más jellegű, mint vidéken, itt nem csak lélekben hanem ténylegesen is egyedül vagy...
2011. júl. 26. 00:13
1 2 3 4 5 6
 51/54 A kérdező kommentje:

Szevasz


Érdekes alakulást vettek az események, mióta nem írtam. Változtak a dolgok, még augusztus végén egy egyhetes nyaralás alkalmával, elkaptam egy közvetlenebb-vidámabb hangulatot, amit azóta is húzok magammal. Elég különös, igazából jobban érzem magam így, könnyebben is ismerkedem, jóval több dolog történik velem, mint azelőtt ez egyértelmű. Ami különös az viszont az, hogy leegyszerűsítve látok mindent, végül is ha úgy vesszük az lett, amit írtam korábban: elveszett az a "misztikum"-szerűség, ellenben jól érzem magam, tehát nem tudom, hogy mi van, vagy mi lesz, nem is akarok nagyon belemélyülni, mert a végén még visszazökkenek a korábbi fantasztikus állapotaimba.


A lényeg, hogy az a varázs ami hajtott, szinte teljesen megszűnt és helyette egészen máshogy érzem magam, ami az élet szempontjából ugyan hasznosabb, de hülye fiatalnak érzem magam tőle.

Remélem eljut ez hozzád, ha előre ugrik a kérdéseidnél. :D

2011. szept. 8. 16:06
 52/54 anonim ***** válasza:

"Elég különös, igazából jobban érzem magam így, könnyebben is ismerkedem, jóval több dolog történik velem, mint azelőtt ez egyértelmű."


Akkor ki kell tartani ebben a hangulatban és ebben a stílusban, mert ez a nyerő.


"Ami különös az viszont az, hogy leegyszerűsítve látok mindent"


Mivel az élet elég egyszerű (mármint az élet megszervezésének alapelvei egyszerűek), ezért talán most látod világosan a dolgokat.


"A lényeg, hogy az a varázs ami hajtott, szinte teljesen megszűnt és helyette egészen máshogy érzem magam, ami az élet szempontjából ugyan hasznosabb, de hülye fiatalnak érzem magam tőle."


Átkapcsoltál egy másik üzemmódba. Tök vicces, hogy pontosan ugyanez az átkapcsolás velem is számtalanszor megtörtént. Az egyik ilyen pl. az volt, amikor egyetemre kezdtem járni és sokkal stimulálóbb társaságba kerültem (bár azelőtt sem panaszkodhattam). Javaslom, hogy ne igyekezz visszamenekülni a másik állapotodba, mert az nem bizonyult hasznosnak.

2011. szept. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 A kérdező kommentje:

"Akkor ki kell tartani ebben a hangulatban és ebben a stílusban, mert ez a nyerő. "


Én is ettől tartok. :D Emlékszel arra, amikor arról beszéltünk, hogy aki elismert vagy közismert lesz, azt már nem fogja oly mértékben érdekelni ez, mint amikor még csak álmodott róla? Gondolom emiatt, sőt biztos vagyok benne, kilépett abból az állapotból ami olyan széppé tette ezt, a képzelet segítségével, és valósággá tette.


"Mivel az élet elég egyszerű (mármint az élet megszervezésének alapelvei egyszerűek), ezért talán most látod világosan a dolgokat. "


Valóban, és ez egyszerre vidít fel és hangol le. Leírva talán az lenne ez az életérzés, hogy "ügyeskedjük végig az életet azzal, amink van". Ha jobban belegondolok, valójában csinálom azokat a dolgokat, amiket eddig is, csak más töltéssel/intenzitással, olyan, mintha kevesebbet is gondolkodnék, de mégis sokkal nagyobb hatást érek el így, mint azelőtt (valószínűleg nincsenek így akadályozó gondolatok). Nők/lányok terén, viszont nagyon felszínes lettem, jelenleg nem tudom eldönteni, hogy ez baj e. A héten többször közel éreztem magam a siker kulcsához, remélem ez folytatódni fog.

2011. szept. 10. 10:46
 54/54 A kérdező kommentje:

Amúgy mit tanultál az egyetemen? Nem muszáj konkrétan megmondanod, elég az irány is, ha félsz, hogy felismernek (bár nem hinném, ez a kérdés valahol 100 oldalnyira járhat már).


Azt hiszem körvonalazódik, mit szeretnék. jelenleg úgy érzem szívesen lennék, ügyvéd vagy pszichológus, de egyebeken is gondolkodom.

Azt akarom, hogy ahol dolgozom:


-ne legyen annyira kötött a környezet, lehessen mozogni

-sokat kelljen beszélni, esetleg másokat meggyőzni

-legyen érdekes, olyan amiben meg lehet látni a szépséget, izgalmat, kezembe tudjam venni az irányítást ha kell és különleges eljárásokat alkalmazhassak


Az USA-ban játszódó sorozatokon nőttem fel (és itt most nem a dallasra vagy a knight riderre gondolok) és azokhoz viszonyítok/viszonyítottam, amikor elképzeltem egy munkát, pl egy tárgyalást vagy egy céget stb. És mindig próbálom ezeket a magyar viszonylathoz mérni, de elkeseredem közben. Itt olyan kiszámíthatatlannak tűnik minden, még a saját törvényeinkkel is bajlódunk, az USA-ban olyan stabilnak tűnik minden, még akkor is, ha az ügyvédes sorozatok 90%-ban arról szóltak, hogy hágják át őket az ügyfelek érdekében. Szeretném ha a nap végére, amit keményen átdolgoztam, védtem, vagy segítettem valakinek, miközben élveztem is, meginnék 1 pohár whiskey-t és egy elegáns lakásban aludhatnék el, amit én rendeztem be.


Nem akarom úgy járni, mint a szüleim, akik sehová nem járnak, és ez sokszor szemmel láthatóan zavarja őket, nem töltöttek be vezető szerepet sehol (bár ahol dolgoztak, mindig elismerték a munkájukat), most még suliba járok, de amikor el jön az idő nem akarom elszúrni.


Az inspirációm amúgy még ugyan úgy megvan, valamiért bennem maradt a lendület augusztus vége óta, csak egy kis hétvégi gondolkodás. :)

2011. szept. 10. 18:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!