Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van manapság ennyi...

Miért van manapság ennyi válás, elhagyás és miért van kevés házasság, születő gyermek?

Figyelt kérdés

És ezt általánosan meg lehet figyelni azoknál is, akik nem házasok. Csak úgy jönnek-mennek egymásnak a férfiak és a nők. Aztán meg jön az álszent sopánkodás, hogy Magyarországon milyen magas a depressziósok, öngyilkosok száma és hogy mennyire szét vannak esve a családok (már amik egyáltalán alakulnak, mert egyre kevesebb fiatal család jön létre).


Minek az eredménye ez a széthullás?


2011. júl. 29. 14:16
 1/7 anonim válasza:
Mert így kétszer annyi hűtőt, mosógépet és autót lehet eladni.
2011. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Foxyy válasza:

olvastam erről egy jót, most beillesztem:


"A mai fogyasztói társadalom a párkapcsolatokra is rányomta a bélyegét: ha nem működik, dobd ki, szerezz újat!"


az emberek már nem becsülik meg egymást, mert rengeteg a választási lehetőség. (az már mellékes, hogy milyen a minőség) Előbb-utóbb mindenki feladja pár nehézség után a kapcsolatát, pedig a következő sem lesz könnyebb.

2011. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Foxyy ezen gondolkodtam már én is és arra jutottam, hogy nagyon is van benne valami.
2011. júl. 29. 16:22
 4/7 Foxyy válasza:
igen, sajnos. de szerencsére vannak, akik felismerik, hogy nagyon nem jó ez így... :)
2011. júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem jó ez így, de az sem jó, ha csak marják egymást...

Együtt élni kéne megtanulni és nem a fogyasztói társadalmat hibáztatni.

2011. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Foxyy válasza:
nem hibáztatok senkit, csak leírtam, szerintem miért van ez a dolog. aki meg felismeri a probléma okát, könnyebben tud változtatni rajta.
2011. júl. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó cikk:


[link]


Ha belegondolsz, soha ennyi időt nem kellett még eltölteni együtt a párunkkal. Régen tizenévesen megházasodtak, a nő elkezdett szülni - aztán vagy belehalt és apuka új asszonyt hozott a házhoz, vagy apuka nyiffant ki egy háborúban vagy egy fertőzéstől.

Nem beszélve arról, hogy a nemeseknek voltak ágyasaik, szeretők, a pórnép se lehetett ártatlanka. Csak nehezebb volt a válás, a nők meg sokat lenyeltek, mert nem úgy volt mint ma, hogy egy egyedülálló anya is elmehet dolgozni.


Most meg huszonévesen házasodunk, és jó esélyünk van arra, hogy hetven éves korunkig éljünk - ez azt jelenti, hogy évtizedeket kell ugyanazzal a partnerrel leélni. Soha ilyen nem volt még amióta ember él a Földön.


A gyerekvállalással kapcsolatosan: egyrészt ma már nem kell 8 gyereket szülni ahhoz, hogy 3 életben maradjon, másrészt ma egy gyereket van, hogy huszonéves koráig is pátyolgatni kell és eltartani, amíg elvégzi az egyetemet. Ezzel szemben annó a 3 éves őrizhette a libákat, 5 évesen már fejhették a tehenet - vagyis hasznosak voltak a család számára és megtermelték azt, amit megettek. Most meg ugyebár fizetheted a gyerekeknek a külön angolt, cipelheted sportolni, stb.

2012. febr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!