Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik névfelvevési forma...

Melyik névfelvevési forma tetszik nektek a legjobban házasság után?

Figyelt kérdés
Persze a hangzása is közrejátszik,de úgy általánosságban melyik tetszik a legjobban?Tegyük fel,h mindegyikkel egyforma jól hangzik:)
2010. jan. 1. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Nekem az amikor a férjed vezetéknevét veszed fel a sajátod helyett. Igaz az én nevem nagyon szép, de nekem ez nem olyan "maradi" vagy hogy is mondjam, mint xy-né... de persze az is számít, hogy a férjednek ne legyen valami lehetetlen vezetékneve, mert akkor meg inkább megtartom a sajátomat :)
2010. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
A befutó, még mindig, és verhetetlenül: Deutsch-Für Tamás xDDD
2010. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Lehet én kicsit maradi vagyok, de nekem az tetszik amikor a férjed vezetékneve + a te neved. Pl X-né Y B :)
2010. jan. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem az, amikor a feleség felveszi a férje vezetéknevét. Tehát pl A.B. és C.D. házasság után lesz A.B. és A.D.
2010. jan. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hacsak a férjemnek nem lesz valami nagyon szép neve, akkor én megtartom a sajátomat.
2010. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a kedvencem mikor A. Petiből és B. Manciból Ané B Manci lesz:D
2010. jan. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
xné y z
2010. jan. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem cserélném le a vezeték nevem, ahhoz túlságosan szép/vagy nekem legalább is tetszik. De ha férjhez megyek, akkor: férjem vezetékneve - vezetéknevem keresztnevem.


Pl.: Kis Pista és Lépcsőház Aranka => Kis-Lépcsőház Aranka

2010. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Izé Bizéné.
2023. aug. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!