Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a "Hétköznapi...

Mit gondolsz a "Hétköznapi Pszichológia" nevű könyvsorozatról?

Figyelt kérdés
Találtam itthon egy csomag Hétköznapi Pszichológia könyvet, különböző témákban (Testbeszéd, Beszéd, Ne halaszd holnapra!, Bízz magadban, Föl a fejjel stb stb), de nem tudom elolvassam e. Nem tudom használnék e vele saját magamnak, vagy ártanék. Valakinek van valami tapasztalata ezekről a könyvekről? Azért nem vagyok benne biztos, mert félek, hogy olyasmi stílusú a könyv, hogy "szinte meg akarja mondani mit tegyek", tehát ilyen "életútmutató". És persze a tartalmát sem tudom, mennyire valós, jó dolgok vannak e benne, vagy csak semmitmondó általánosítások.
2011. júl. 30. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
A testbeszéd van meg a sorozatból, és szerintem nagyon jó, sokat lehet belőle tanulni, bár csak alapokat ad, sokat kell gyakorolni, hogy tényleg kitaláld, hogy mit gondolnak mások. Vedd meg azt amelyik hozzád a legközelebb áll, vagy nagyon érdekel, de sajnos a problémákat nem fogja megoldani, csak ötleteket ad, hogyan lehetne változtatni.
2011. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez eg jó kis sorozat. A Föl a fejjel darabja kifejezetten tetszett. Szerintem nyugodtan olvasd el. Ha meg akarja mondani, mit tegyél, attól még nem kell megtenned. Egyébként soha sem szólítanak fel dolgokra, csak ajánlanak néha egy kipróbált módszert megszabadulni a problémáidtól, már ha vannak. Ha ezeket a részeket nem is olvasod el, a különböző problémaleírások szerintem hasznosak, akkor másokban felisemrheted ezeket a gyengeségeket, egyszóval talán kicsit jobban érted majd az embereket, mint olvasás előtt.
2011. júl. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!