Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Veletek történnek ilyenek?...

Veletek történnek ilyenek? Vásárlás közbeni bosszúságok

Figyelt kérdés

Lehet, hogy a fronthatás, de már untig elegem van azokból, akik a pénztárnál sorban állva a s@ggembe tolják a bevásárlókocsit. Nem az első eset, hogy én álldogálok békésen a kis kosarammal, beágyazódva két kocsi közé, előttem kocsi, mögöttem kocsi, amit hamar észreveszek, mert ahogy megy a szalag, rámtolják, mintha ott sem lennék. Énrám gyerekkoromban is rámszóltak, hogy ne told a néninek, nem szabad, ezek meg felnőtt emberek, és mostmár nagyon idegesít. Amikor hátranézek, és nem túl szépen, akkor a legtöbb egy bocsánatot se tud elrebegni, csak néznek rám, mint borjú az új kapura, egyedül egy kért elnézést eddig. A tescoban a múltkor a mögöttem álló a 3 db ásványvizes üvegemet is felborította, amit magam mellé tettem, hogy ne kelljen tartani, annyira furakodott a kocsijával. Löknek-tolnak, mintha ott se lennék. Ennyire nem számít az, aki csak egy szál kosárral megy be, és láthatóan nem rázza a rongyot, mert nem hagy ott egyszerre tízezreket? Járt már valaki így?

Amúgy nem teljesen idetartozik, de ma a tescoban a húsos pultnál egyszerre volt kitéve egy penészes, előre csomagolt, fóliázott, szeletelt szalámi, és egy szó szerint zöld, szintén lefóliázott pulykacomb. Aztán a pénztárnál megint a s@ggemnek tolták azt a sz@r kocsit. Járnék én oda, ha nem ennyi pénzem lenne, amennyi? Ezek az emberek hol szocializálódtak? Egy dzsungelben? 25/L


2011. júl. 31. 23:15
 1/10 ava87 ***** válasza:
82%

Ha kocsival állok be a sorba, akkor is van, aki bele tolja a fenekembe a sajátját. Ilyen téren tök mindegy, hogy mivel állsz sorban.

Én ilyenkor rendszerint lépek egyet hátra, olyankor érzékelni szokták, hogy ez kissé túl közel van. Mondjuk nem értem, miért nem lehet egy picit odafigyelni, mert szerintem itt pusztán figyelmetlenségről van szó.

2011. júl. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Velem még nem történt ilyen sosem. Pedig én is ált. kosárral szoktam bevásárolni.

Biztos azért, mert sokszor mogorva arcot vágok, és úgy nézek "fenyegetően" a mögöttem állóra. :D

2011. júl. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Ülj a kocsijuk szélére, majd leszoknak róla.
2011. júl. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Hát velem a Lidl-ben szokott előfordulni. Ilyenkor megfordulok (175 cm-res nő vagyok, lehetetlen nem észrevenni), és megfogom a kocsiját, és némán hátrébb tolom. Nem nézek se csúnyán, se szépen. És mindig bocsánatot kérnek :)))
2011. júl. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Ez jó ötlet amiket írtak h hátralépsz egyet és visszatolod, vagy simán megfogod és eltolod. majd ki is próbálom bár nem gyakran fordul elő velem. engem am az szokott zavarni ha vmi lejárt és kint felejtik, vagy eleve össze van törve a zacskóban a pl tészta. na meg van olyan h nem is látni épen maradt csomagolást. az auchan egy fokkal jobb sztem.
2011. aug. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
én úgy vagyok vele hogy ez a vásárlás velejárója nem zavartatom magam mindenki csak haladni akar minél hamarabb
2011. aug. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Velem ilyen nem tortent meg, de en azt utalom, mikor a penztaros vagy mas dolgozo azt kommentalja, hogy mit veszek. Arra volt mar pelda. Illetve amit utalok az az, ami ma is megtortent velem. A parkolo valami borzalmas, minden embernek nezo allat gyujtohelye. Parkoloban 60-nal szaguldoznak. Foleg fiatal fiukra jellemzo, mar megfigyeltem. Az meg fiatal/kozepkoru nokre jellemzo, hogyha egyszer az ember eleg jo helyen parkol, akkor kepesek perceket varni a parkolohelyre, ha lenne 2-vel mellette akkor is. Es olyan onzoek, hogy nem erdekli oket, hogy mogottuk mar 5 kocsi varakozik. Ilyeneken szoktam magam felhuzni. Ma is ezeknek voltam tanuja. En is ugy erzem, hogy az ilyen emberekben semmi empatia, kedvesseg nincs, pontosan az szokott atfutni az agyamon, hogy dzsungelbol szarmaznak.
2011. aug. 1. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 napietus ***** válasza:
4%
többek között ezek miatt nem járok én tescoba meg ilyen helyekre. rémesen gáz, és a látszólagos tisztaság se tévesszen meg senkit, kosz is van, a sajtos pzlton láttam egyszer, hogy állít a por, na akkor voltam ott utoljára.
2011. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Hát ezek a mindennapos bevásárlás részei. Én mindig bevásárlókocsit tolok, de soha nem tolom neki másnak, ha véletlenül mégis, akkor elnézést kérek.

Engem 2 dolog akaszt ki bevásárláskor:

1.) Ha valaki (elsősorban időseknél vettem észre) keresztbe hagyja a bevásárlókocsit, elállja az egész utat, miközben válogat a polcokon, de még ő maga is úgy áll, hogy véletlenül se lehessen elférni.

2.) Utálom, ha biztonsági őr azt figyeli, hogy mit veszek. Tisztában vagyok vele, hogy nagy az üzletek vesztesége a lopások miatt, de nem a becsületes embereket kellene zaklatni. A DM-be például már azért nem járok, mert a legtöbbször ahogy bemegyek az üzletbe és elindulok, a biztonsági őr már a nyomomban van és nézi, hogy mit teszek a kosaramba. Ez engem nagyon zavar. A múltkor a Penny Marketben meg félrállított a biztonsági őr, hogy átnézné a blokkot és a kosaram tartalmát. Hozzáteszem, több mint 10 éve heti szinten ott vásárolok, nem kevés pénzt otthagyva. Számomra ez nagyon megalázó volt, mondtam is, hogy nem muszáj nekem hetente 15.000 Ft-ot itthagyni, mehetek máshová is, de csak egy vállvonogatás volt a válasz.

2011. aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
04:19 vagyok. Meg annyival kiegeszitenem, hogy azt utalom, mikor valaki elviszi a bevasarlokocsimat vasarlas kozben. Pl. a multkor egy pasi belerakta a kosarat az en kocsimba, pedig a kocsim nem is volt ures. 1 pillanatra leptem el es maris ez volt. Gondolom, hogy megterhelo a kosarat magaval vinni egy 180 centis, 90 kilos fiatal csavonak. :S
2011. aug. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!