Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy 3...

Szerintetek normális, hogy 3 napos távollét miatt ki akarnak rúgni a munkából?

Figyelt kérdés

Április óta dolgozom egy cégnél mint adatrögzítő (év elején államvizsgáztam, de még kell 2 felsőfokú nyelvvizsga, csak utána kapom meg a diplomát). Egy diákszövetkezeten keresztül találtam meg a munkát. Gondoltam átmenetileg jól jön pluszban ez a kis "zsebpénz". Igaz, hogy reggel 6-ra kell bejárni és nem fizetnek túl jól, de közel van.

Eredetileg csak 1,5 hónapig lett volna munka, végül kitolódott egészen mostanáig.

Most jön a lényeg, ami miatt írok ide: tegnap telefonáltam a cégnek, hogy rosszul érzem magamat, így itthon maradnék 1-2 napig és, hogy legkésőbb csütörtökön megyek vissza. Erre elkezdtek "fenyegetni", hogyha nem megyek be szerdán, valószínű, hogy mást keresnek helyettem és már nem is kell visszajönnöm. Szabadságom nincs, betegállományba nem tudok menni, mivel nem vagyok bejelentve. Az egészen úgy felhúztam magamat, hogy erősen gondolkozom azon, visszamenjek-e egyáltalán.

Nektek mi a véleményetek erről?


2011. aug. 2. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Kölcsön munka erő vagy, így is túl idős.

Nyilván a 3 napi munkát valakinek meg kell csinálni, mivel a cégnél nincs helyi ember rá, kölcsönözni kell megint.

Ha ezt megteszik, akkor miért vegyenek vissza?


Értem a szempontodat és, hogy rossz, de te is úgy vállaltad ezt, hogy egy ideiglenes megoldás, ahol se szabi, se betegszabi nincs.

2011. aug. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak az a "poén", hogy mire betanulja az illető a programokat és az előkészítést, már vissza is mennék. Nem annyiból áll a munka, hogy leül a számítógép elé és elkezd gépelni.
2011. aug. 2. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Nem normális. Teljesen abszurd az a kizsákmányolás, ami ebben az országban van. Nyugaton 150-200 éve tartottak itt.
2011. aug. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Értem én de végül is mire vissza érsz azért betanult bőven.


Tényleg sajnálom ezt, de ugyan akkor jó dolognak tartom pro-kontra kölcsönző rendszert, mert sokan így könnyebben jutnak munkához, de a cégnek sincs kötelezettsége. Sok helyen ezért tud visszamenni gyesen lévő anyák.


Persze az aki ott van már mint ideiglenes melós hónapok óta az rosszul veszi ha egyik-napról a másikra elküldi, de hát ezt vállalta és ezért kapott könnyen munkát.

2011. aug. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad."


Nyugaton ettől sokkal durvább dolgok vannak.


Olaszoknál és Németeknél pl az új friss diplomás belépő fél évig ingyen dolgozik és ez alatt bármikor elküldhetik.


Angliában szintén könnyű kirakni valakit az utcára, hiába fix munka erő.

Igaz ott állítólag ezért is alacsony a munkanélküliség, mert a cégek így bátrabban veszek fel új embert.


Ellenpélda Franciaország ahol szinte lehetetlen kirúgni valakit ezért minden cég 100x meggondolja az ember felvételt.

Meg is látszik a munkanélküliségen.

2011. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
A rabszolgamunkát állítólag betiltották. Gyakorlatilag diákmunkának nevezik, így állj hozzá.
2011. aug. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!