Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elmenjek a 10 éves osztálytalá...

Elmenjek a 10 éves osztálytalálkozóra?

Figyelt kérdés

Még csak szervezik, pár hónap múlva lesz. De nekem semmi kedvem hozzá. Több okból sem:


1. A mi közösségünkre nem volt jellemző az a nagy összetartás. Pontosabban több pólus volt, akik jóban voltak egymással, de nem volt mindenki mindenkinek olyan nagy haverja.


2. Ez rám fokozottam igaz. Soha nem voltam a közösségnek olyan igazi tagja. Talán azért, mert más iskolából jöttem át, ezért egy kicsit mindig kilógtam a sorból.


3. Érdekelni érdekelne, hogy kivel mi van, de nekem bőven elég annyi információ, amit facebookról, vagy iwiwről meg lehet tudni valakiről.

Vannak akik a 4 év alatt soha meg sem kérdezték, hogy hogy vagyok. Vannak akik kifejezetten szívattak minden különösebb ok nélkül és végig ott tettek keresztbe, ahol csak tudtak. Nem vagyok haragtartó, de azt elég képmutatásnak tartanám, ha most velük úgy csinálnék, mintha mi sem történt volna és mintha világ életünkben a legnagyobb haverok lettünk volna leülünk dumálgatni.

Persze vannak akikkel különösen jóban voltam és azzal az 5-6 emberrel most is rendszeresen tartom a kapcsolatot, összejárunk. De a többiekkel kapcsolatban furcsa lenne ez a nagy színészkedés.


4. Volt pár éve is osztálytalálkozónk. Azon ott voltam, de nem volt valami fergeteges. Én legalábbis nem éreztem magam olyan felhőtlenül jól. Igaz kimondottam rosszul sem, inkább olyan semleges esemény volt. Mint a bájcsevegés egy-két órán át, ennyi.


5. A többiek eléggé elanyagiasodtak. Legutóbb is az volt az általános téma, hogy ki milyen igazgató lett, hány milliót keres évente, milyen terepjárója van és Thaiföldön vagy Brazíliában voltak-e nyaralni. Ezt a fajta dicsekvést valahogy nem szeretem.

A másik ami nem igazán hoz lázba az a gyerek téma. Mások gyerekét fogdosni, képeket nézegetni rólunk... nem a legkedvesebb elfoglaltságom.



Most mit csináljak? A fentiekből talán érződik, hogy nem szívesen mennék el. De talán a 10 évesre illene. De ha mennék, tényleg csak kötelességből mennék, nem azért, hogy jól érezzem magam. Így meg talán nem ér semmit az egész. Nagy bunkóság ha nem megyek el?

Facebookon nagyban zajlik a szervezkedés. Elvileg szinte mindenki ott lesz. Akik külföldön vannak, ők virtuálisan, neten keresztül skyp-on, vagy valahogy.

Én nem tudom...


2011. aug. 4. 14:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azt mondod az általános iskolás éveid szépek voltak,és hogy olyan élményeid vannak arról az időszakról,amire jólesik számodra visszagondolni...visszaemlékezni...nosztalgiázni...hát,ha neked az jelent sokat,akkor szervezd meg azt!
2011. aug. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok: ha neked az ált.isk élményeid szépek,facebookon mindent meg lehet ma már szervezni,ha van szándék arra,hogy elmenjenek a rendezvényedre az emberek... szóval hajrá ált.isk. osztálytali!!!
2011. aug. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mienk se volt egy igazán erős osztály, de én mégis elmentem, igaz csak azért az 1-2 osztálytárs miatt, akikkel igazán jóba voltam. A 15 évesre már nem mentem el, meg a 20 évesre se fogok, mert minek ? Ott a facebook, elég sok birka van, akik nyilvánosságra hozzák a magánéletüket. Még jóval többet is, mint amennyi érdekel.
2012. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Már nem aktuális a téma, de azért köszönöm szépen mindenkinek.


Végül elmentem. Legalábbis az elején lévő közös beszélgetős részen ott voltam. Aztán mikor átvonultunk a kibérelt étterembe, azoktól elköszöntem akikkel jóban voltam és észrevétlenül leléptem.

Így jó volt, nem bántam meg, hogy elmentem. Főleg azért sem, mert az akkori osztályfőnökünk most pár hónapja halt meg. Örülök, hogy még utoljára találkozhattam vele.


Aztán az általános iskolai 15 éves találkozót is sikerült összehozni pont múlt héten. Igaz összesen csak 10-en voltunk, de annál jobban sikerült. Ezt tényleg élveztem. Sokkal kevésbé volt protokolláris, mint a gimis. Nem mentünk be a suliba, nem hívtunk tanárokat, nem kellett egyenként mindenkinek felállnia és kötelező jelleggel beszélni a magánéletéről, mintha egy iskolai felelet lenne. Nem dicsekedett senki azzal hogy milyen igazgató és hány tíz milliót keres évente. Tényleg inkább csak egy baráti sörözés volt. Meg is beszéltük, hogy ezentúl gyakrabban összejövünk, mint 15 év. :)

2012. máj. 5. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!