Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Cigányok általában boldogabb...

A Cigányok általában boldogabbak, mint a Magyarok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 22:02
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
69%
te nem lennél boldog ,ha nem kéne dolgozni és kapnád a segélyt,és az adófizetők tartanának el?
2011. aug. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
De igen.
2011. aug. 6. 22:20
 3/38 anonim válasza:
41%
Nem értem ezt a rasszizmust..szerintem van olyan magyar is aki semmire kellő,de cigányok közt is egyaránt. Huszon-harminc ezrekből nem nagyon lehet megélni szerintem.
2011. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
75%

Általában a boldogság nem az anyagiaktól függ. De az az életmód, aminek élésére ők kényszerülnek, igen embert próbáló. Van jó pár, erős jellemű cigány, aki képes ezen felülemelkedni és képességeihez mérten méltósággal viseli a helyzetét. Amennyire én látom, az ilyen emberekre általában felnéznek a cigányok(egyébként akkor is, ha nem cigányról van szó), de sajnos sokuknak nincs ereje arra, hogy ellenálljon a környezeti hatásoknak. Bizony, a cigányság mai helyzetében nem képes élhető értékrendet felépíteni. Azt viszont ők is érzik, hogy rabságba köti őket a külvilág. Bizony, az anyagiasság nem csak a gazdagokat ejti rabul, hanem a nehéz helyzetben élőket is. Gondolj csak bele józan ésszel: ha te beteg vagy, nem tudsz mit enni adni a gyerekeidnek, a környezeted nagy része el sem tud viselni: egyszóval teljesen magatehetetlen állapotban vagy. Ebben a helyzetben nagyon kevesen képesek tisztességesen helytállni. Nem faj függvénye ez, hiszen (akár csak a saját, vagy családod példáját vizsgálva) a kiszolgáltatott helyzetben lévő emberek mind épp úgy az anyagiasság és erkölcstelenség rabjai, mint a vagyonunkat betegesen gyarapító gazdagok. Nagyon sokan lesznek alkoholisták, vesznek össze családtagjaikkal, lesznek játékfüggők vagy drogosok, etc. ebben a helyzetben. Ez nem faj kérdése. És nekem elhiheted, hogy az az ember, akit az anyagi világ irányít, az nem boldog!


Ennek fényében a válaszom: nem, nem az a tendencia, hogy boldogabbak lennének. De inkább azt mondanám, hogy sem a magyarok, sem a cigányok nem boldogak általánosságban. Sajnos ez a tendencia.


F/18

2011. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
62%
Ennek mi köze a valláskritikához?
2011. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Illetve nem csak erről van szó. A cigány megmaradt társas lénynek, mindig van 30-40 ember, akivel jól érezheti magát és a nagy család biztonságot jelent.

Mi nemcigányok már a közvetlen rokonságunkkal sem töltünk többet perceknél, már ha beszélő viszonyban vagyunk.


Ők 14 éves korukba szülnek, aztán még 6-ot..10-et. A sok gyerek sok boldog pillanatot szerez. A gond kevés az igénytelenség miatt.

Mi 30 alatt nemigen vállalunk gyereket, akkor is 1-et, max 2-t, és verejtékben fürdünk, ha nem tudjuk teljesíteni az irreális anyagi igényeket, melyeket az iskola, a társadalom, a felvágós család támaszt.

2011. aug. 6. 22:31
 7/38 anonim ***** válasza:
60%

Természetesen.


Egyébként minden esélyt megkapnak arra, hogy kitörjenek. Nem akarnak. A 22:25-ös meg eget rengető baromságot írt. Szerintem még nem is látott cigányt, vagy maximum tévében.

2011. aug. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
46%

"Illetve nem csak erről van szó. A cigány megmaradt társas lénynek, mindig van 30-40 ember, akivel jól érezheti magát és a nagy család biztonságot jelent."

A család lehet, hogy biztonságot nyújt, de ne hidd hogy ez valami idilli környezet. Vagy, ha mégis hiszed, akkor gurulj le a szegénysorra és hallgatózz egy cigány család háza előtt.


Mi nemcigányok már a közvetlen rokonságunkkal sem töltünk többet perceknél, már ha beszélő viszonyban vagyunk.


"Ők 14 éves korukba szülnek, aztán még 6-ot..10-et. A sok gyerek sok boldog pillanatot szerez. A gond kevés az igénytelenség miatt."

Persze, én is láttam már a gyermekét boldogan tologató 14-18 éves cigánylányokat, de mit gondolsz, tartósan boldog lesz valaki azért, mert még egy gond jelent meg az életében?


"Mi 30 alatt nemigen vállalunk gyereket, akkor is 1-et, max 2-t, és verejtékben fürdünk, ha nem tudjuk teljesíteni az irreális anyagi igényeket, melyeket az iskola, a társadalom, a felvágós család támaszt."

1-2 gyermek éppen elég lenne. A gond hasonló nálunk is, mint a cigányok esetében. A legtöbb felnőttnek csak arra marad szabad energiája, hogy az ismerőseit, barátait és a gyerekeit basztassa. Nem csoda, hogy akiben maradt még egy kis gerinc, igyekszik elkerülni az ilyen konfliktusokat.


A cigányokon nincs mit irigyelni, ők is pont ugyanolyanok, mint mi.

2011. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Ha cigány lennék, lehet hogy én sem akarnék kitörni. Fura, de megértem őket. Ők tapasztalják is, hogy nem a pénz tesz boldoggá. Mi hiába szegényednénk el, csak még jobban rátaposnánk egymásra.

Persze a társadalmi hasznosság szempontjából nem tolerálható a kollektív semmittevés...

2011. aug. 6. 22:58
 10/38 anonim ***** válasza:
60%

22:48: köszönöm szépen a meggyőző érveket és azt a hihetetlen emberismeretet, amit most bemutattál! Köszönöm! Most már megvilágosodtam: életünk célja, hogy gyűlölködjünk!


Na a gúnyt félretéve: szerintem te nem igazán foglalkozol ezzel a témával, de ha tévedek, akkor szívesen folytatom veled a vitát.


Ja, és de, láttam cigányt, sőt cigány lakáson is jártam. Kisvárosban élek ahol elég sok cigány van. Ráadásul édesapám szociális munkás aki naponta vagy 10 órában foglalkozik cigányokkal. Tehát van honnan tájékozódnom.


F/18

2011. aug. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!