Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fiatalabb felnőtt nőnek...

Fiatalabb felnőtt nőnek tényleg előre kell köszönnie az idősebb férfinek?

Figyelt kérdés
Ugyan így olvastam, de erősítsen már meg valaki. 28 éves vagyok és lakik egy idősebb ember a házban, no nem annyira. max 55 éves. De ha nem köszönök neki ELŐRE rám se néz, tovább megy. Ez normális??? Tényleg nekem kéne az etikett szerint előre köszönni neki?
2011. aug. 7. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A ferfi koszon a nonek, ha azonos nemuek es latszik a nagy korkulonbseg, akkor a fiatalabb koszon az idosebbnek elore. Az 55 eves nem olyan idos bacsika, akinek koszongetni kellene.


Az a ferfi nem azert nem koszon neked, mert o be akarja tartani az etikettet, hanem azert, mert ha te nem koszonnel, o nem koszonne neked...

2011. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Mit foglalkozol vele?


Én sose köszönök senkinek se.


Amúgy is utálom az ilyen tiszteletköröket.

2011. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
"Az a ferfi nem azert nem koszon neked, mert o be akarja tartani az etikettet, hanem azert, mert ha te nem koszonnel, o nem koszonne neked..." szóval se így, se úgy nem köszön. Vannak ilyen emberek, nem kell foglalkozni ezekkel.
2011. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tök mindegy... én úgy szoktam, hogy mindenkinek előre köszönök (falu gyerekek falu...), biztos ami biztos amelyik meg nem köszön vissza annak meg utánakiabálok, hogy: süket vagy b4zdmeg? És többet nem köszönök neki.
2011. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kisiskolás korban kell előre köszönni a bácsiknak.Később már a férfinek ellik előre köszönnie, akár mennyi idős.Ha ő 55 éves létére elvárja egy huszon éves hölgytől az előre köszönést, akkor bunkó.Én egyáltalán nem köszönnék neki.
2011. aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha gyerekkorodtól fogva ismer, akkor lehet, hogy csak megszokta, hogy te köszönsz neki előre és azért várja.
2011. aug. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Köszönés: fiatal az idősebbnek, fiú a lánynak, beosztott a főnökének. Köszönés után kézfogás jellemző férfiak között, rövid, határozott mozdulat, ami a legkevésbé az erő fitoktatásáról szól, de a halkéz ugyanolyan megvetendő. Férfi nővel kezel, ha a nő nyújtja először, ellenkező esetben nem szükséges. Ennyi a szabály.
2011. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

na ezaz!! Énis "vidékről" jöttem, és most egy kisebb bérházban lakunk bp-n , ahol egész bensőséges közösség van. És azért bosszant a dolog -majdnem ' kikérem magamnak!- mert nálunk nem szokás elmenni amellett akivel egy utcában lakunk/ házban/ otthonban. Ez rohadt nagy bunkóság és igenis b4ssza meg. ha én eltudok engedni egy helo vagy jo napotot a többieknek, akkor mondjon már ő is valamit és ne pedsig megforduljon és bemenjen amikor szemtől szembe kéne állni és talán megkéne nyilvánulni.


Minimális közösségi hajlam vagy ilyesmi... ez a baj ezzel a hülye országgal.

2011. aug. 7. 18:43
 9/10 anonim ***** válasza:

igen, neked kell előre köszönni, az az ember az apád is lehetne.

28 éves korodra illett volna ezt megtanulnod, ne haragudj...

2011. aug. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha te köszöntél neki eddig is előre és ő nem reagál ezentúl se, egyszer csak így félhangosan eressz el egy ilyet "na neked se köszönök többet b*zmeg". ;)
2011. aug. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!