Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi a szegény ember...

Tényleg ennyi a szegény ember MO-n? Van hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Egy csomó kérdéseben olvastam már itt is hogy emberek fillérekből hogyan jönnek ki,volt aki kiírta h egy egész hónapra 18000 Ft ja van :O


Én meg beballagok egy Tescoba ,vagy valami nagyáruházba és írd-és mond -teli kosarakat, kocsikat látok ,és nem szakadt topis embereket.Ez igaz nagyobb üzletházakra plázákra is


Szóval hogy is van ez ?


2011. aug. 23. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy bevásárlást tartanak havonta egyszer, mert fillérekből kö9nnyebb úgy kijönni, ha nagy tételben veszi meg egyszerre a havi fogyasztását.
2011. aug. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó hát akkor bemehetnél egy Hilton éttermébe is aztán megállapíthatnád, hogy ebben az országban mindenki gazdag, mert vannak vendégek.
2011. aug. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Ezen én is gondolkodtam a napokban. Nekem az érdekes, hogy mindenki csóró, sőt, még tartozik is 100 felé, egyfolytában panaszkodnak, aztán meg azt mesélik, hogy itt meg ott voltak hetekig nyaralni.
2011. aug. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki tényleg nagyon durván szegény, azt nem igazán látod még egy Tesco-ban sem, vagy legfeljebb tényleg a havi egyszeri bevásárlása alkalmával. Az ún. mélyszegénység az inkább a vidéki kis falvakra jellemző, na őket tuti nem látod nagyáruházban. Sajnos a statisztikák elég nagy részét ezek az emberek teszik ki.

Másfelől meg általában az nyavalyog a legjobban, akinek leginkább be kéne fogni a száját, én ezt figyeltem meg.

2011. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kollégista ,diákok írnak ilyeneket ,-de szóval szerintem lehetetlen úgy megélni h nincs egy alap minimum . 18000 ft egy hónapra -és ha lebetegszik ? meg mit eszik ? miből ruházkodik ? stb
2011. aug. 23. 18:01
 6/10 A kérdező kommentje:

én is éltem egy rövid ideig kb minimálbérből -de kegyetlen dolog az biztos .


Ahhoz képest meg rengeteg fiatal meg kp korút látok hogy csak úgy bemegy és simán megveszi ezt vagy azt 10-20 ezrekért. Nem irigylem -szerencsére már nekem se gond ,bár igyekszem félre tenni -csak nekem olyan érdekes arányérzetem van evvel kapcsolatban .furcsa az összejelnség ..

2011. aug. 23. 18:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Voltam tescóban pénztáros. Borzasztó sokan a havi nagybevásárláskor is tényleg csak a legszükségesebbeket veszik, abból is a legolcsóbbat. De olyan is van, aki minden hétvégén otthagy harmincezret.

Jól írja valaki, olyanok is sokan vannak, akik még a tescóig se jutnak el.

Attól pedig én is frászt kapok, mikor valakinek nincs pénze a szükséges dolgokra, de nyaralni jár. Van olyan ismerősöm, aki még el is mesélte, hogy kaptak egy nagyon jó utazási ajánlatot, és a tüzelőre félretett pénzből elmentek hajókázni. Hát akkor fagyjon meg télen, ennyit tudok erre mondani.

2011. aug. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt is mondják, hogy az hazugság, hogy a gyerekek után járó támogatásból fényesebben megél a kisebbség, mint más a kemény munkával megkeresett jövedelméből.

Majd menj le családi pótlék utalás után dél-egy óra fele a Teszkóba (amikor minden normális ember dolgozik, vagy épp délutánosba megy, vagy kialussza az éjszakást, tehát csak az van vásárolni, aki szabadnapos ill. nem dolgozik.) Aztán majd vond le a következtetést.


Ne csak azt nézd, mennyiért vásárol, azt is, mi van a kosárban. Mondjuk sokan visznek nagy csomag WC papírt, 10 kiló lisztet, 10 csomag rizst, meg száraztésztát, ami szintén tele kocsit eredményez, meg logikus, hogy egész hónapra vásárol.

Meg van, akinél némi kaja mellett ott figyel a drága jégkrém, testápoló, hajfesték, játék, ruha, üdítő ..stb, nem fontos dolgok: ők vásárolnak be két-három napra húszezerből.


Bár ha te ezt magadtól nem tudod, nem hiszem, hogy van értelme magyarázni.

2011. aug. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy furcsa az arányérzeted. Mivel 70-80%-ban egész életedben hozzád hasonló (nem sokkal szegényebb és nem sokkal gazdagabb) helyzetű emberekkel vagy körüléve, ez így természetes.

Nem csak te, mindenki más is. Nem tudod lemérni 10 millió ember szegénységét, mikor legfeljebb néhány ezret ismersz személyesen, és a társadalmi háttered miatt többségükben azok is hozzád hasonló helyzetűek, akikkel találkozol. Ha pl. egy Londonban élő híresség lennél, az lenne az arányérzeted, hogy jé, mindenki a Harrod's-ba jár vásárolni.

2011. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Nincs itt akkora szegénység, mint amekkoráról a legtöbben beszélnek. Most a c*gányokról ne beszéljünk, de a legtöbb esetben, azok, akik panaszkodnak, azoknak pont, hogy van pénzük mindenre.

Hiába, ilyen a magyar ember. Nem számit, hogy már vagy 3 hitelt törlesztenek, képesek felvenni mégegyet, mert uj kocsi kell, vagy fel kell ujitani a lakást.

Az igények azok megvannak, de a spórolás az nem megy.

2011. aug. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!