Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Itt GYK-n szerinted átlagban...

Itt GYK-n szerinted átlagban több a szegény, megkeseredett ember?

Figyelt kérdés
Egyfajta gyűjtőhely lett a panaszkodóknak, ahogy én észrevettem..
2011. jún. 29. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de valahol érthető is. Akinek rendben van az élete, az ide maximum receptötletért jön fel. A kisebbséget teszi ki az a réteg, akinek nincs baja, csak éppen nagyon unatkozik és feljön ide olvasgatni.
2011. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ha lenne pénzem elmennék nyaralni és nem itt verném a nyálam a gép elött.
2011. jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én találok benne pozitívumot is. Olvastam már vicceset is, és kaptam jó ötleteket. A többit kiszűröm, legalábbis próbálom.
2011. jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező!Neked nincs semmi panaszod? Sebaj, majd elmúlik! :)
2011. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen, az ilyen témakörökben. Ezért nem is nagyon olvasom azokat a kérdéseket, amik arról szólnak, hogy kinek rosszabb. Sokszor úgy érzem, mintha kérkednének azzal, hogy ki él rosszabb helyzetben.

Mondjuk olyan kérdéssel is találkoztam, ahol elkezdett valaki nyavalyogni, hogy ő milyen szegény, a kérdező gazdagabb, és három másik válaszoló kiosztotta, mert a válasza egyáltalán nem tartozik a témához, másrészt valójában senki nem kíváncsi erre.

Egyébként akinek van jó munkája, netán másodállása, ebből kifolyólag pénze, az tényleg nem itt tölti a napját, hanem dolgozik, ha végzett, akkor meg értelmesen kikapcsolódik. Én nem ebbe a körbe tartozom, viszont nem utálom őket ezért.

2011. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem szegény valaki, még lehet megkeseredett...

Mindenkinek megvan a maga keresztje és néha jó kibeszélni a dolgokat.

2011. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Nem csak a szegényeknek vannak problémáik. S a problémák nemcsak anyagi okokból adódnak.

Én inkább azt veszem észre, hogy egyre fiatalodik itt a korosztály.

2011. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Akinek semmi problémája az jó hogy nem panaszkodik...Én pl. sose írtam még kérdést ebbe a topikba. Nincs is mire panaszkodnom,mindenem megvan hála a jó Istennek...
2011. jún. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Csak tipikus magyar szokás a siránkozás...

Pedig nem csak epekedni kellene a jobbért, hanem tenni is kellene érte.

Mi sosem voltunk gazdagok, sokszor mondták a szüleim, hogy nem engedhetjük meg magunknak ezt-azt. Sosem kaptam karácsonyra 5-10 ezer forintnál nagyobb értékű ajándékokat. Na és? Van egy szép házunk, tv-nk, internetünk, mobiltelefonunk, házi kedvenceink... Nincs sok ruhánk, cipőnk, de ami van, azok jó állapotúak.

Mindig küldtek minket a szüleink táboroztatni, és mindig adtak a kultúrára is.

Úgyhogy szerintem elmondhatom, hogy teljesen átlagos családból származok, nem nélkülözök semmiben, ami nem pótolhatatlan.



Egyébként csak egy észrevétel: Pár hónapja figyeltem fel itt a gyakorin, hogy egy leányzó panaszkodott a továbbtanulás rovatban, mert nem kapta meg a szociális segélyt és a pluszpontokat, holott ő hátrányos helyzetű és nagyon szegény. Rá egy órával, ismét találkoztam a nevével, egy topikkal fentebb. Épp tanácsot kért, hogy melyik 70 ezer forintos telefont éri meg jobban megvenni, mert nem akar az ócska 1,5 éves telefonjával égni....

2011. jún. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem, olyan már annál több van, aki könnyen kimondja az ítéletet másokra. Ha megkérdezik, hogy jól állunk-e anyagilag, vannak-e problémáink, mindig tökéletes-e az életünk, a kapcsolataink, az egészségünk, stb. és azt mondjuk rá, hogy: nem, néha azért vannak problémák, most nem megy olyan jól, akkor valaki rögtön jön azzal, hogy nyavalygunk, panaszkodunk, nekünk semmi nem jó.

De ha azt merjük mondani, hogy minden szuper, minden jó, akkor meg megkapjuk, hogy ááááá, biztos csak dicsekszünk, meg teszekszünk itt. XDDDD


Ez inkább a szőrszálhasogató, kötekedő, ítélkező emberek gyűjtőhelye, ahogy én észrevettem.

2011. jún. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!