Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy hit és Isten van,...

Ha egy hit és Isten van, akkor miért van több vallás?

Figyelt kérdés
2010. dec. 24. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért van sok vallás, mert sok, egymástól lényegében elszigetelt népcsoport próbálta meg kideríteni, hogy hogy működik a világ, és a számukra megmagyarázhatatlan dolgokat valami felsőbb hatalommal, vagy hatalmakkal próbálták magyarázni. Minden kultúrában kialakult egy sajátos vallás, ezek közül volt ami jobban elterjedt, és volt ami kevésbé.


Vannak akik azt mondják hogy lényegében az összes vallás ugyanazt próbálja elmagyarázni, csak kicsit másképpen. Innen jön az, hogy egy hit van és egy isten. Ez vagy igaz, vagy nem, szerintem nem, de ez csak az én véleményem.



De figyeld meg, majd jönni fog a 34%-os válaszoló, és meg fogja neked mondani, hogy az összes vallás csak kitaláció, kivéve a kereszténység, ami az egyetlen igaz vallás.

2010. dec. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Mert minden népcsoport maga találta ki a vallását nem gondolod? Egy indián a messzi ámerikában honnan a búgatty

úsból tudta volna hogy az öket kiírtó spanyolok milyen kitaláció nevében írtják majd őket? Nekik legalább volt annyi eszük hogy olyat tartottak istenüknek ami van és látható és hatással van az életükre.

2010. dec. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy minden hitvilág tartalmaz egy részt a teljes igazságból, amit majd megtudunk, amikor eljön az ideje (Biblia - Szeretethimnusz 1Kor13: Most még csak töredékes a tudásom... - de eljön az idő, amikor: "A töredékes véget ér").

Ahány ember és népcsoport van, annyiféle gondolkodásmód és kultúra és szokások. Ez nem baj. Én kereszténynek lettem keresztelve, és ebben a szellemben lettem nevelve, de elsősorban hívőnek és nem vallásosnak tartom magam, mert szerintem nem a rituálé a fontos - van, amit megtartok, de nem ez az elsődleges -, hanem a tartalom.


Materiális nyelvre lefordítva: egy matematikai egyenletet is meg lehet oldani többféleképp, hogy a megoldáshoz hozzájuss, a megoldás módja csak azon múlik, hogy ki oldja meg, mihez tud vagy akar először hozzányúlni, milyen lépésekben szeret vagy tud haladni, de a helyes végeredményhez bármely megoldással el lehet jutni.

2010. dec. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Régen az emberek a kis "isteneket" is isteneknek nevezték, pedig azok csak angyalok voltak, vagy olyan lelkek, akik valami félisteni hatalmat kaptak az egy igazi Istentől. (Esetleg ugyanolyan halandók mint mi, földönkívüliek, vagy óriások, atlantisziak, kitudja mi volt akkoriban :))


A másik hogy, jah, Istenhez tényleg többféle úton lehet eljutni.

2010. dec. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Azért, mert egy hit és egy Isten csupán egyes vallások szerint van. Mások szerint meg nem. Tehát a kérdésed első fele sem okvetlenül igaz... ;)
2010. dec. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Azért, mert a vallást emberek találták ki, az ember pedig tökéletlen. Adjunk formát a dolgoknak: jelképezze egy madár a hitet, a vallást pedig egy kalitka, amibe a madarat bezárják. Sok minden van a kalitkán kívül, nem igaz?
2010. dec. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%
Isten valóban egy van,és ez a szeretet,ha teljes valójában nézzük.de ezt az Istent fel lehet darabolni,bele lehet magyárázni bármit,önző módon és akkor már rögtön lehet vitázni egymással,hogy kinek az Istene az igaz.irónikus módon erre jók a vallások,hogy eltávolítsák az embereket Istentől,és egymástól.persze azért nem azt mondom,hogy minden vallás alapvetően rossz lenne.pl. a kereszténység is minden bizonnyal a Jézusi szeretetre alapozódott a kezdetekkor....viszont ha ma lejönne Jézus újra a földre,szerintem fogná a fejét,hogy "hát ezt tanítottam én nektek??!" mert hát azért,nem teljesen arról szól,amiről szólnia kellene....hinni pedig bármiben lehet,az csak egy vallásos manipulatív kitaláció,hogy a hitet a vallásos hittel kell azonosítani.nem vallásos ember is lehet erős hitű.
2010. dec. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
mindez sátán munkálkodása szerint van, "ámde Isten fia azért vált nyilvánvalóvá, hogy lerontsa az ördög munkáit".
2010. dec. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Talán azért, mert mindenki másképp értelmezi a Bibliát.
2010. dec. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

9:33


Nem akarok kötekedni, de nagyon úgy tűnik, hogy elfelejtetted, hogy nem a kereszténység az egyetlen vallás amiben van isten, és nem a Biblia az egyetlen vallásos "alapmű".

2010. dec. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!