Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kinek adnátok a kajátokból...

Kinek adnátok a kajátokból inkább? (Csak egy választás van. ) Egy csöves bácsinak vagy egy kóbor kutyának/macskának? Melyik érdemli meg szerintetek az ételt jobban és miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 19:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
61%

Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Nem dolgunk megítélni, hogy ki miért került kiszolgáltatott helyzetbe. 2-féle ember van, aki segít a bajbajutottakon és aki nem. Minden köztes magyarázat, önmentegetés csak üres duma, attól nem lakik jól senki, nem mentesz meg vele senkit, még magadat sem.


Az más kérdés, hogyha azt látom, hogy az illető nincs is annyira rászorulva (pl csak pénzt fogad el), akkor nem adok neki lófaxt sem!

2011. aug. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
71%
Az állatnak. Egyik háziállatom sem tett ellenem semmi rosszat, ellenben ember már százszor..
2011. aug. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%
Ha látsz egy éhezőt a környezetedben és nem adsz enni neki, pedig megteheted, az olyan, mintha te éheztetnéd.
2011. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
61%
Egy kóbor kutyának/macskának. Osztom a 19:38-as véleményét.
2011. aug. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%
En gondolkodas nelkul a kutyanak/macskanak adnam. Az allatok sosem tettek semmi rosszat ellenem... a csovibacsinak meg az allam fizet a mi penzunkbol. En ugy gondolom mindenki maga tehet arrol ahova jut. (tisztelet a keves kivetelnek)
2011. aug. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
79%

Én is az állatnak adám.

Az állatok kiszolgáltatottak nekünk. És nem utolsó sorban hálásak. Az állat tudja, hogy aki segített neki arra bármikor számíthat és nem fogja hátba támadni. Ha más nem, legalább odadörgölőzik az emberhez, hálás.


Ellenben egy csöves egyszer odajött hozzám, adjak neki aprót, ételre. Nem adtam neki, de odaadtam neki a szendvicsemet, ami a tízóraim lett volna. Az meg visszadobta hozzám: Pénzt kértem!!!!!


Azt hiszem nem kell magyarázni a választásomat.

2011. aug. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
88%
A csöves bácsi azért dobozol be kiskutyákat sokszor maga köré, hogy ő kapjon. Vyn marketing érzéke!
2011. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
66%
Csakis a kóbor állatnak. A csöves tehet róla, hogy az utcára került, az állat viszont nem. Ráadásul nincs olyan kóbor állat, amelyik ne lenne tisztább és kevésbé büdös, mint az átlag csöves.
2011. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
59%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:31


Ha nem hiszed, járj utána. Ennyi segélyt mindegyik hajléktalan kap amelyik jelentkezik az önkormányzatoknál. Aztán hó elején mindig mennek felvenni a pénzt.

2011. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
93%

Kóbor kutyának, macskának inkább! Sokszor jobban megérdemli, mint ezek. Iskolás koromban, mikor néha megmaradt a tízóraimból egy kevés, odaadtam egy kóbor kutyának.

Nem egyszer hallottam már olyat, hogy valaki ételt adott a kéregetőnek, az meg visszavágta az adakozónak vagy a kukába hajította, mert az nem pénzt adott! Persze, mert kell a cigire, piára, esetleg a drogra. Akkor ne zabálj...

Én nem is szoktam adni nekik semmit. Ha segíteni akarok, akkor elviszem a Vöröskeresztnek a használt ruháinkat és az adóm 1%-át felajánlom a bevallásnál. Ennyi.

2011. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!