Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért kéne büszkének lennem...

Mért kéne büszkének lennem rá, hogy magyar vagyok?

Figyelt kérdés

Sokan mondják nekem, inkább legyek rá büszke, hogy magyar vagyok. Nos én igenis szégyenlem. Ilyenkor azzal szoktak jönni, hogy mi mindent találtak már fel magyarok. Én viszont erre azt mondom sok az okos magyar ez igaz egy pillanatig se kételkedem ebben. DE!!!! ez nem változtat azon a tényen, hogy két világháborút elvesztettünk. A mostani intézkedéseinken és politikáinkon röhög egész Európa. A minimálbérben Európában csak Románia és Bulgária van mögöttünk. ÉS!!! a legdurvább. A magyar az egyetlen nép amelyik annyit gyűlölködött saját magával. Bizonyítja ezt az, hogy sok költő régen megírta annyit viszálykodtunk magunkban ne magunkat utáljuk itt van a török. És akkor kérdem én. Erre legyek büszke?

szerintetek kinek van igaza nekem vagy akik máshogy gondolják?


2011. szept. 4. 15:21
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Mért kéne szeretnem? nem tesz értem semmit
2011. szept. 4. 15:54
 12/25 anonim ***** válasza:

15:51


Legyél, mert ennyi csapás után más népek már eltűntek a föld színéről. A magyar meg még mindig itt van, bár kicsit gyengécske, de egyre több emberben ébred a nemzeti tudat. Ez pedig az egyetlen kiút a válságból.

2011. szept. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem tesz, mert most neked, nekünk kell tennünk. Régen, elődeink rengeteget tettek azért, hogy most mi élhessünk. Most rajtunk a sor.
2011. szept. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Csakhogy ahhoz nemcsak nem kéne akarnom
2011. szept. 4. 15:57
 15/25 anonim ***** válasza:
89%

15:52 ne forgasd ki a szavaim légy szíves. Nem azt mondtam, hogy nem szereti valaki a hazáját. Hanem hogy nincs más, amire büszke lehetne.

Nagyon sajnálom azt, aki csak arra lehet büszke, hogy van-e pénze a bankszámláján.


Én szeretem a hazám.

De nem arra vagyok büszke. Büszke vagyok egy jól sikerült koncertre, büszke vagyok, ha megdicsér a főnököm, büszke vagyok, ha meglátogatom a szüleim és egy hétvége alatt sikerül nekik rendbetenni a kertet. Azért ezekre vagyok büszke, mert ezeket én csináltam, a saját két kezemmel.


A magyarságomra büszkének lenni pont ugyanolyan, mint büszkének lenni arra, hogy nő vagy férfi vagyok, vagy hogy épp 31 vagyok. Jövőre meg büszke lehetek arra, hogy 32.

Erről nem én tehetek.

2011. szept. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
értelek én és nem az volt a szándékom hogy kiforgassam a szavaidat mégha úgyis tűnt csak annyit mondok ezeket amiket felsoroltál azt külföldön könnyebb elérni.
2011. szept. 4. 16:02
 17/25 anonim ***** válasza:
Figyelj jobban kérdező :D Nem neked írtam, hanem a 15:52-es válaszolónak.
2011. szept. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Attól még fenntartom azt az álláspontomat mely szerint külföldön könnyebb ezeket elérni
2011. szept. 4. 16:13
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind igaz, amit leírtál, csak az a baj, hogy ez csak az érem egyik oldala, van egy másik, fényesebb is, amit azonban nem látsz.

Amúgy mondj nekem egy olyan népet a világon, ami soha nem vesztett el háborút! Nincs! Pláne, hogy a második világháborúban mi kishalak voltunk, nem igazán rajtunk múlt a nyereség vagy vereség, illetve abban a helyzetben a másik oldalra állni se igazán lehetett volna.

Mondj nekem egyetlen olyan államot, ami nem hoz olyan intézkedéseket, amin megbotránkozik Európa! Néha a svédeken botránkoznak meg, néha a franciákon, néha rajtunk... mindenkin van megbotránkozni való.

Mondj nekem egyetlen olyan államot, ahol nem utálják a politikusaikat! Ilyen nincs...

És még a gyűlölködés se magyar szokás, mert az összes közép-kelet európai nép azt hiszi magáról, hogy ők a világ legszéthúzóbb, legpesszimistább népe. Ez ilyen régiós sajátosság.

Külföldön könnyebb? Igen, van kb. 20-30 ország, ahol könnyebb. És a másik 166? Szeretjük azt hinni, hogy Magyarországon minden milyen sz@r, de azért ne felejtsük el, hogy benne vagyunk a világ legfejlettebb országainak első 1/5-ödében. Magyarországon még a csöves sem éhezik. Kínában viszont az emberek 90%-a még mindig a létminimum alatt él hegyi eldugott kis pics@nyi falvakban. És Kína még mindig nagyon nem a legalja az életminőséget tekintve.


Tehát összességében nézd a képet, ne csak az egyik oldalát!

2011. szept. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

"Mért kéne szeretnem? nem tesz értem semmit"


Hát ez jó felfogás... Még jó, hogy a török idők alatt nem úgy gondolkodtak a végvári vitézek, hogy:

"Ja, hát végülis mit tesz értem ez az ország? Semmit.. Meg milyen gáz már, mi is mehetnénk inkább gyarmatosítani abba az Újvilágba.. Tiszta lúzerek vagyunk amúgyis, elveszettük Muhit is, Mohácsot is.."


Én nem vagyok egy ősszittyahunmagyar nacionalista, de nekem eléggé felfoghatatlan hogy nem lehet legalább egy icipici szeretetet/büszkeséget érezni az országod, az otthonod, a kultúrád, a történelmed iránt... Emellett lehet bírálni is az országot, mint ahogy Ady tette jónéhány versében, de egyenesen megvetni, utálni, közönyösnek lenni?


Meg hát, mihez képest rossz? Szomáliához viszonyítva mi maga vagyunk a földi Paradicsom.

2011. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!