Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell a népszámlálás?

Miért kell a népszámlálás?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nincs meg minden egyes Magyarnak az adata? Nem tudják hányan vagyunk? Hisz ha születik valaki, anyakönyvezik, ha meghal valaki, halotti bizonyítvány... Miért kell számlálni a népet? Vagy a rostán át nem esetteket keresik, pl. cigányokat, akik szegről végről szűlnek? Vagy az emberek vallására kiváncsiak, és egyéb privát dolgaikra?
2011. szept. 10. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a számadatokat nézik:)

Hanem egyéb statisztikai, gazdasági, szociológiai adatokat is gyűjtenek ezzel!



Én se vagyok híve a nagy pénzpazarlásnak (pl állami tűzijáték stb)

De egy népszámlálás azért hasznos.. Meg aztán nem évente csinálják végig...Ki lehet bírni.



Később ezek adatait fel lehet használni!

Kutatások alapjául is szolgálhat.

2011. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%

Miért kell ezt naponta megkérdezni?

Használd azt a qrva keresőt!

2011. szept. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

én nem értem ezt a nagy népszámlálás-ellenességet?


naponta írnak ki ilyen kérdést..


10 évente egyszer van ilyen elég régóta

(nem csak Mo-n.)



amúgy nem kötelező



én szívesen töltöm ki

főleg most h már neten is lehet

2011. szept. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én meg úgy tudom, hogy kötelező, csak bizonyos kérdésekre nem vagy köteles válaszolni.

Ha nem lenne kötelező, akkor a nem válaszolók miatt hatalmas bizonytalanság lenne az eredményeket illetően. (Emiatt is képtelenség például a pártok népszerűségét pontosan mérni.)

2011. szept. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy tudják, hányan vagyunk. De szükséges azt is tudni, hogy az emberek milyen körülmények között élnek.


De mi lenne, ha a népszámlálás hivatalos oldalán elolvasnád, amit írnak róla?


"A népszámlálás az egyetlen módszer, amellyel pontosan megismerhetjük Magyarország összes lakosának életkörülményeit.

A pontos adatok ismeretében megalapozottan lehet a gazdasági, az egészségügyi, az oktatási, a szociális és a kulturális fejlesztéseket tervezni és lebonyolítani.

A Magyarországról nyújtott adatok segítségével hatékonyabban pályázhatunk az európai uniós és más nemzetközi támogatásokra.

A magyarországi népszámlálás egy globális program része, általa adunk pontos képet magunkról a szomszédainknak, az Európai Uniónak és az egész világnak.

Válaszával Ön elsősorban a lakóhelye, a szűkebb környezete fejlesztését könnyíti meg, de természetesen hozzájárul ahhoz is, hogy a Magyarországról nyert kép minél teljesebb legyen.

...legfőképpen pedig:

a népszámlálás mindenkit érintő, országos ügy. Az adatok megbízhatósága érdekében a részvételt és a hiteles adatközlést a törvény kötelezővé teszi."


[link]

2011. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul a lényeg szerintem a tervezés megkönnyítése. Képzeld azt el, hogy te egy tanító vagy, és van egy osztályod, kicsi gyerekekből, 6-7 évesekből. Téged is érdekelne, hogy melyik gyerek milyen háttérrel jön, mert ideális esetben ezek ismeretében, ennek megfelelően tervezed meg az óráidat, találsz ki nekik foglalkozásokat.

Ideális esetben a népszámlálás is arra való, hogy a lakosság körülményeinek, szükségleteinek figyelembevételével tudjanak tervezni. Ezen kívül kell a KSH-nak a friss adat.


Ha teszem azt, felmész a Wikipédiára, és megnézel egy adott országot, ott látni fogod a lakosság vallási megoszlását. Ezeket a népszámlálásokból tudják. Ez egy egyszerű tájékoztató jellegű információ.

Különben az ilyen (szenzitív) kérdésekre, mint a vallás, nemzetiség, betegségek, nem kötelező válaszolni, viszont pl. arra igen, hogy hol laksz, milyen jogcímen élsz a lakóhelyeden, stb.

2011. szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
18:46 tök szépen összefoglaltad:)
2011. szept. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=w3HYB..


ebben magyarázat is van arra h miért jó ez

2011. szept. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem is zavar, azt egy szóval sem írtam, csak érdekel....

Második, te meg menj a jó..... ! :)

2011. szept. 10. 20:27
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 18:46. Azzal szerintem nem lesz senkinek jobb az életkörülménye, hogy rögzítik. Nem ez a megoldás, dehát ez van.
2011. szept. 10. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!