Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapest mikor lett ennyire...

Budapest mikor lett ennyire büdös, mocskos, undorító város?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 18:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

amikor 20 évesen elkezdtem Bpre járni, már akkor is ilyen volt. Ez több mint 10 éve volt.

évekig életem ott, mikro főiskolába jártam. Számomra elviselhetetlen volt, tényleg büdös, koszos, zsúfolt stb.

Azóta csak párszor voltam fent munkaügyben, 1x meg kirándulni, bőven elég volt. Inkább Győrbe járok.

2020. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

Én mindig ilyennek láttam, de, és itt a de, szóval az épületek ronda barnák, szürkék a légszennyezettség miatt. Ez a városvezetőség dolga lenne, tisztán tartani az épületeket. Londonban élek, oké, nem lehet összehasonlítani, de érdekes, itt takarítják, lefestik az épületeket, nem látni olyat, ami a füsttől retkes, pedig légszennyezettség van itt is.

A szag, részben az említett ok, részben a hajléktalanok, az ő higiéniás hiányosságaik, például a legtöbb nyilvános WC fizetős stb, részben például azért, mert Magyarországon még mindig nincs kulturája annak, ahogy a saját kutya után összeszedjék a kutyagumit, tisztelet a kivételnek.

2020. ápr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%

Nos, én 1997 környékén beszélgettem valakivel, aki mondta, hogy fent volt Pesten egy napot, ott aludt. Azt mondta, kinyitotta az ablakot, és olyan benzinbűzt érzett, amit vidéken csak közvetlen a kipufogógázt eregető teherautó mellett szokott érezni. Nekem is voltak ilyen tapasztalataim akkor a levegő "tisztaságáról".

Azóta nem igazán javult a helyzet, csak több autó lett.

Látom, a kérdés 2011-es.

Ja, és amit itt írtak előttem, az épületekről és a bűzről: ezt az autók csinálják, ezt nem kell a repülőkre és a hajókra fogni!

2020. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
19%
Egyik jelző sem illik rá azok közül amit mondasz. Szerintem menj valami kisebb városba Magyarországon, kb ugyanannyi szemetet találsz az utcán, meg ugyanolyan szagokat érzel.
2022. júl. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mindig is egy zsúfolt koszfészek volt. Proliknak megfelel.
2022. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Bocs utolsó előtti voltam akit szépen lehúztatok. Gyerekkorom óta Szombathelyi vagyok, gyakran járok Sopronba, Zalaegerszegre, Miskolcra, Kaposvárra. Sopron kivételével mindegyik koszos. Budapest 2 milliós nagyváros. Ahhoz képest relatíve tiszta. Nem lehet enni a betonról, de legalább rendszeresen tisztítva vannak az utcák.
2022. nov. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az egyetem alatt a 13. kerületben laktam. Az ablakot nem tudtam kinyitni, mert csak bűz jött be. Sokkal koszosabb, èlhetetlenebb, mint hasonló méretű külföldi városok.

Ráadásul nevetséges dolgokat művelnek. Elbontották az Árpád hídi buszállomást, felhúztak a helyére 2 magas épületet, most azok között indul a busz.

2023. febr. 10. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem a város undorító mocskos hanem az emberek akik képtelenek kúlturáltan élni ebben a szép városban. Semmire nem vigyázunk eldobjuk a szemetet firkáljuk rongáljuk a közvagyont/ tisztelet a kivételnek/ a kutyások oda xaratják az állataikat ahová nem kéne a gyerekesek a gyerekeiket a bkv-én cipőstűl felengedik. Gyönyörű élhető tiszta város lenne ha kultúrlények laknák. Nem beszélve a sok csövesről alkeszesről parkokat köztereket össze gányólnak. Szóval van baj bőven. Alap h nem csak a lakásomat tartom tisztán hanem a tágabb környezetemre is oda figyelek. De valószìnű aki xarik bele az ezek szerint otthon is ólba él. Amilyen az ember olyan a környezete. Miért van az h vidéki kis városokba tisztasag van? Minden kultura es igény kerdese.
2023. febr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!