Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mondhat/tehet ilyet egy tanár?

Mondhat/tehet ilyet egy tanár?

Figyelt kérdés
ma angol óra volt és azt mondta az osztálytársamra hogy : "úgynézek ki mint egy narkós b*zi ezzel a szembe fésült hajjal és a lehajtott fejjel" . de nem az első eset... nekem például egy ruhámra azt mondta hogy rib*ncos pedig nem is volt anyira kivágott. egy osztálytársamnak meg jött egy sms-e a pasijától és a tanár meg felolvasta az összes sms-ét.
2011. okt. 14. 14:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
úgy nézel *
2011. okt. 14. 14:23
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem tehet ilyet, semmiképp. A diákok emberi méltósága egy olyan minimum, amit SEMMILYEN esetben sem sérthet meg.


A diák pedig nem puskázhat, nem fogadhat SMS-t órán, nem facebook-ozhat...

2011. okt. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Hiába, már a tanárok sem a régiek...

2011. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
amúgy levolt némítva a telefonja az osztálytársamnak csak meghallota a rezgést a tanár. facebook-ozni meg mi nem szoktunk. hát én nem tudom miylenek voltak a régi tanárok de biztos jobbak.
2011. okt. 14. 14:33
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem mondhat. Ilyen kifejezéseket jóérzésű kondás sem használ, nem egy tanult ember, ráadásul nevelő. Nem minősítheti a frizurádat, az öltözködésedet, és a szexuális irányultságodat. Ráadásul megsérti a levéltitkot, mert nincs joga az SMS-eket sem elolvasni sem felolvasni. Ha nem valami különleges rendszabályokat előíró alapítványi iskolába jártok, ahol a ruházat, hajviselet stb. is elő van írva, akkor első körben az igazgatóhoz forduljatok, és mindezt mondjátok el.
2011. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem, ilyeneket nem mondhat. (Egyébként könnyen lehet, hogy igaza van.) Az SMS-ek felolvasása mindenképpen rázós.


Mindemellett jó lenne az eszetekbe vésni, hogy a diákoknak nem csak jogai, hanem kötelességei is vannak. Például bekapcsolt mobillal nem ülünk be órára, "ribancos" ruhában, kikenve, kifestve nem megyünk iskolába.

2011. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hát én már láttam rib*ncos ruhát az enyém nem volt az. egy sima póló volt rajtam aminek nagyon kicsi volt a kivágása. kikenve meg szerintem a szempillaspirált nem tiltja a törvény. vagy igen?
2011. okt. 14. 14:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül rád értettem.
2011. okt. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hát oké :)
2011. okt. 14. 15:06
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Idekívánkozó adoma:Pistike megkérdezi a tanárt:"Miért kell dolgozatot írnunk?" Mire a hatalom iskolai birtokosa meglehetősen önmérsékelve és józanul így válaszolt:" Mert, ha pofára osztályozok nagyon pórul jársz!"
2011. okt. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!