Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szégyellni kell manapság, ha...

Szégyellni kell manapság, ha az ember szeret tanulni?

Figyelt kérdés
20 éves korom óta dolgozom. De én mellette ha volt valamilyen továbbképzési lehetőség, vagy olyan tanfolyam, ahol valami újat lehetett tanulni, azt a lehetőséget mindig kihasználtam. Az elmúlt 10 évben így aztán elég sok helyen megfordultam. Nem vagyok főnök, nem is azért tanultam, de egyszerűen szeretek új dolgokat tanulni. Viszont a képzések 90%-án csak olyan emberekkel találkoztam, akik azért jártak oda, mert azt mondták nekik a cégüknél, hogy ha nem végzik el, akkor kirúgják őket. Amikor meg megtudták, hogy én nem azért vagyok ott, többet szóba sem álltak velem. Magától már senki nem akar tanulni? A kor összetétel teljesen vegyes volt, 20-tól 50-ig, ebből nem tudtam rájönni, hogy ez miért van. Azt értem, hogy most válság van nincs pénz, de azért 10 évvel ezelőtt még nem volt az, és már akkor sem akart senki tanulni. Jó megértem, hogy van olyan, aki nem akar tanulni, jól érzi úgy a magát a bőrében, de azért még szóba lehetne állni azzal, aki viszont szeret tanulni. A végén már én is inkább azt mondtam, hogy a cég küldött, hogy legalább szóba álljanak velem. Szégyenletes dolog, ha valami szeret tanulni?
2011. szept. 16. 11:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ezt ismerem, hasonló helyzetben vagyok. Én vállalkozó vagyok, és azért képzem magam tovább a területemen, mert én akarom. Sokszor érzem, hogy teljesen gagyinak nézik. Én is mondtam már ezért azt, hogy a megbízóm küldött.

De ennek ellenére nem kell szégyellni, dehogy kell! Én abban bízom, hogy majd ha a halántékom megderesedik egy kicsit és az orromon lesz a szemüveg, akkor talán komolyan vesznek, nem csak egy kis felhúzott csitrinek, aki nem tud mit kezdeni magával. :)

2011. szept. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazat adok neked!Én is ilyen vagyok mint te,engem is sok dolog érdekel és számos tanfolyamot elvégeztem mert kitudja az életben mikor lesz rá szükségem.Szerintem a mai világbn nem árt több lábon állni,amúgy abban is egyet értek és én is megfigyeltem hogy ha teljesen függetlenként megyek oda és nem állok be a sok birka közé és nem azt csinálom amit a többiek akkor lekezelően és semminek vesznek,holott nem nekik tanulom és nem nekik akarok megfelelni,hanem saját magamnak!
2011. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Pont hogy az a szégyenletes ha valaki nem akar tanulni.

Tudod az emberek elsöprő többsége utál bármit is megtanulni, azt akarják hinni hogy tudnak ők eleget a világról. Viszont ha jobban megnézed ők sohase fogják vinni semmire pont azért mert nekik semmit se lehet megtanítani. Gyerekként én is utáltam a tanulást, de mai fejjel már teljesen máshogy látom a dolgokat. Csak az fog előrejutni aki folyamatosan képezi vagy képezteti magát.

2011. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Egy másik kérdésnél, ahol azt kérdezte a kérdező, hogy hogy lehet céltalanul élni, ott viszont mindenki letorkolta azzal, hogy ő milyen törtető, és miért nem tud ülni egyszerűen a fenekén. Ezek szerint ők akkor semmire sem akarják vinni, és ezt az "eszmét" akarják terjeszteni. Mert én már megkaptam, hogy törtető vagyok, és csak a felszín számít, hogy ki mire vitte. Szerintetek is törtető és felszínes az aki tanulni akar?
2011. szept. 16. 11:26
 5/20 Evele123 ***** válasza:
100%
Velem előfordult olyan is még általánosban, hogy azért vertek meg a többiek, mert szerettem tanulni. A tanulási kedvem nem lohadt le és úgy érzem én is, hogy folyamatosan kell magunkat képezni. Én műszaki területen végeztem de most is pályát módosítva brillírozok. Az előző cégnél sokan visszahúztak, nehezteltek rám azért, mert nyelveket beszélek és lelkes voltam, sokoldalúan bevethető voltam. Leépítés volt a cégnél és a sok megromlott viszony miatt mosolyogva léptem ki tőlük. Jól döntöttem és továbbra is fejleszteni fogom magamat. Aki kimarad a tanulásból az lemarad...
2011. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is tanulok, egyetemre járok, több területen is kézem magam, tájékozódom. Mikor kiejtem a saját csoporttársaim körében, hogy októberben felsőfokú német nyelvvizsgára megyek vagy hogy utána Ausztriában akarok tanulni, mindenki tátott szájjal les és úgy kezelnek ezért, mintha zombi lennék kb. (pedig az osztrák határ mellett élünk). Én szeretek hasznos, jó dolgokat tanulni, szeretem a társadalomtudományokat, rendszeresen olvasok, tájékozódom, figyelem az emberek viselkedését (pszichológia érdekel elsősorban), nyelveket tanulok stb. Mások ezért törtetőnek, anyagiasnak, még többen pedig okoskodónak tartanak, csak mert otthon vagyok sok témában. Sokaknak gondot jelent, ha egy ilyen emberrel kerülnek szembe, és igen, úgy látom (ez részben különbség Magyarország és a nyugati országok közt), úgy látom, itthon tényleg ciki tanulni, néha feszengve veszek elő egy könyvet a buszon vagy a vonaton, nehogy strébernek tartsanak (nem vagyok az, 3-as 4-es tanuló vagyok az egyetemen, ezzel középtájhoz tartozom, de ezenkívül sokminden érdekel). Sokszor az embereknél, különösen a kapcsolatokban (család, barátok stb), hátrány a tanultság, a tájékozottság, sok ember nem viseli el, ha okosabb ember van mellette, és sok ember annál inkább ilyenkor a saját erejét próbálja fitogtatni (pl a szüleim nem olyan tanultak, tipikus falusi emberek, ezért állandóan a pénzükkel és a hatalmukkal jönnek, így próbálnak meg fölém kerekedni értékekben, mert állandóan bizonyítódik, hogy mennyit ér az én tanulásom, tájékozódásom, és nem tetszik nekik, hogy a gyerek "lekörözi" őket... ezért alkalmazzák az agressziót). Elég érdekes dolog ez, pont ez a tanulás, a fejlettség sötét oldala...

20/L

2011. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, hogy ez különbség Mo. és a nyugat között. Volt olyan munkahelyem, ahonnan azért rúgtak ki, mert munkaidőn kívül, saját pénzemen elmentem angol tanfolyamra. A főnököm egyszerűen nem bírta elviselni, hogy tanulni akarok. (Neki volt egy felsőfokú angol nyelvvizsgája, de amikor a cég kapott egy 5 soros angol nyelvű levelet, akkor egy hivatásos fordító cégnél kellett sok pénzért lefordíttatnom, mert nem értett belőle semmit.)
2011. szept. 16. 12:02
 8/20 A kérdező kommentje:
Amúgy a környezetben most az verte ki a biztosítékot, hogy anno nekem már nem volt lehetőségem az iskolában oroszt tanulni. De tetszik a nyelv, így beiratkoztam egy levelező tanfolyamra, most pedig nyelvtanárt keresek, akivel beszélgetni is tudok. Na rögtön jöttek a megjegyzések, hogy minek az, minek költök rá, úgysem veszem hasznát, időpocsékolás, úgyse tudom velem mit kezdeni, stb.
2011. szept. 16. 12:06
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 11:49-al értek egyet.

Szintén egyetemista vagyok, hasonló gondolkodásmóddal. Nem vagyok se törtető, se anyagias, csak élek a lehetőségeimmel.

Van nálunk egy tanfolyam, amit mindenki elvégezhet, értéke kb. 200.000 Ft. Ez nekünk nem kerül semmibe. Év elején körbehívtam mindenkit, hogy lehet menni, jelentkezzenek. A válaszok: Hát nekem ehhez most nincs kedvem... Áh inkább nem. Örülök, hogy péntekenként otthon tudok lenni. Minek az? stb... Egy hétvégéről lett volna szó, nemzetközileg elismert papírt ad és egy fillérbe se kerül.

Én szeretek élni a lehetőségeimmel. CV-k már be vannak készítve a fiókban, 3 nyelven, hogyha kell valahová, akkor be tudjam adni. Sose lehet tudni...

2011. szept. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
12:06-osra csak annyit: nekem a spanyollal játszották meg ugyanezt a szüleim. Szerintük felesleges, elég a német meg az angol... szóval, ha majd komolyabban spanyolt akarok tanulni (nem is a haszna miatt, egyszerűen csak szeretem azt a nyelvet, itthon tanulgatom néha magam), akkor muszáj lesz magam fizetnem a különtanárt és semmiféle támogatásra ne számíthatok. Annyira el sem várom 20 évesen, nem erről van szó, de a lelki támogatást azért elvárnám. Sőt, a saját anyám nem akar semmilyen formában támogatni, hogy kimehessek Ausztriába tanulni, folyton építi le az önbizalmam, hogy meg se próbáljam, hátha belebukom, állandóan ezt magyarázza, ha felhozom a témát. Szerinte ne legyenek nagyratörő vágyaim, az osztrák határtól 5km-re is elégedjek meg azzal, hogy itthon élhetek és éhbérért dolgozhatok, miközben a határ túloldalán egy jobb ország van, amihez már most jobban kötődök (sokat járok ki), mint Magyarországhoz.
2011. szept. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!