Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szégyellni kell manapság, ha...

Szégyellni kell manapság, ha az ember szeret tanulni?

Figyelt kérdés
20 éves korom óta dolgozom. De én mellette ha volt valamilyen továbbképzési lehetőség, vagy olyan tanfolyam, ahol valami újat lehetett tanulni, azt a lehetőséget mindig kihasználtam. Az elmúlt 10 évben így aztán elég sok helyen megfordultam. Nem vagyok főnök, nem is azért tanultam, de egyszerűen szeretek új dolgokat tanulni. Viszont a képzések 90%-án csak olyan emberekkel találkoztam, akik azért jártak oda, mert azt mondták nekik a cégüknél, hogy ha nem végzik el, akkor kirúgják őket. Amikor meg megtudták, hogy én nem azért vagyok ott, többet szóba sem álltak velem. Magától már senki nem akar tanulni? A kor összetétel teljesen vegyes volt, 20-tól 50-ig, ebből nem tudtam rájönni, hogy ez miért van. Azt értem, hogy most válság van nincs pénz, de azért 10 évvel ezelőtt még nem volt az, és már akkor sem akart senki tanulni. Jó megértem, hogy van olyan, aki nem akar tanulni, jól érzi úgy a magát a bőrében, de azért még szóba lehetne állni azzal, aki viszont szeret tanulni. A végén már én is inkább azt mondtam, hogy a cég küldött, hogy legalább szóba álljanak velem. Szégyenletes dolog, ha valami szeret tanulni?
2011. szept. 16. 11:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nekem a szüleim az egyetlenek, aki támogatnak. A párom nem az az állandóan tanulni akaró, de lebeszélni nem akar, ő elfogadja, hogy engem ez is boldoggá tesz, rajta kívül persze. És azért is tanulok állandóan, mert tőlük is ezt láttam. Ők sem elégedtek meg azzal amit már tudtak. De rajtuk kívül mindenki más ellenem van, a kollégáim, a "barátaim", az ismerősök, szomszédok, szóval mindenki.
2011. szept. 16. 13:28
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Velem épp most közölte a munkahelyem, hogy bizonytalan, hogy visszavesznek-e GYEDről (szerződéses voltam) mert nem olyan a végzettségem ami nekik kell. Mikor közöltem, hogy elkezdtem a főiskolát (imádom!!!!) akkor meg ment a fejrázás, hogy az meg túl sok bocsi nem kellesz. Most keresem a munkát, és egy másik helyen meg azt mondták, hogy előtte bizonyítani kell, hogy tanulhassak. Hát ezen kiakadtam!!! Olyan szintű tudást szeretnék amivel igazán elégedett vagyok, erre közlik hogy az kiváltság? Jutalom? Hát szóljatok hozzá!!! Hihetetlen. Szeretek tanulni, szeretnék "okos" lenni, szerintem ez nem bűn.
2011. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmit se kell szégyellni, csak az a baj hogy jellemtelen gyenge szar a populáció nagy része.

Bőven elég, ha a szeretteink véleménye érdekel bennünket.

2011. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%

Emlékszem arra a céltalanul élni kérdésre, és tökéletes félreértés az egész. Nem baj, ha valaki többre akarja vinni, nem baj, ha újabb és újabb célokat keres magának, folyamatosan képezi magát. De az gond, hogyha folyton szívózik másokkal, akik nem ilyenek, ha egyfolytában szekálnak, hogy miért ülsz itt a fenekeden, miért nem loholsz a csorda után, mi lesz így belőled, jaj jajjaj, vége a világnak, itt fogsz megpusztulni bután. Na ez a rohadtul idegesítő. Nem hiszem, hogy veled az lenne a baj, hogy jókedvedben tanulsz. Biztos van ott valami más bibi. Az én párom is szeret mindenfélét tanulni, csak úgy magának, amiket én ha vért izzadok, akkor sem fogok megérteni sem, nemhogy megtanulni. Nekem mindig tízszer annyit kellett ülnöm a könyv fölött ugyanazért a jegyért, mint a többieknek, nem volt épp sikerélmény a tanulás, így nem is töltöm ezzel az időmet, ha csak nem muszáj, vagy olyan kedvem van éppen. De ettől még nem utálom a barátomat, sőt, imádom, felnézek rá.

Neked biztosan megvan a motivációd a tanulásra, más meg örül, hogy lyuk van a fenekén, nemhogy tanfolyamra járjon. És igen, egész más a hozzáállás, ha magadnak tanulsz olyat, ami érdekel, és más úgy, hogy ha nem tanulsz, akkor kirúgnak.

2011. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%

Miért kéne szégyellni azt, amivel csak több lehetsz? Miért volna szégyeneletes dolog az, hogy előbbre akarsz jutni (azaz van benned ambíció), hogy érdekel a világ, hogy vannak gondolataid és ötleteid, hogy meg szeretnél érteni valamit, amit most nem értesz?


Az igazán értlemes, tanulni szerető ember bizony fel sem tesz ilyen buta kérdést, hanem megy a maga feje után.


Kíváncsi lennék arra, hogy ugyan ki volt az az ember, aki ezt verte a fejedbe? Nagyon gyorsan érdemes kiverni onnan, ha huszonéves vagy, akkor még nem késő átírni a legéletellenesebb szülői parancsokat is, amelyek a szuperegódat mérgezik és nem hagyják, hogy azt az életet éld, ami a tied, és úgy élj, ahogyan te akarsz, ne peidg úgy, ahogyan mások akarják.


Szerintem, te némi fogalomzavarban szenvedsz valamilyen torz parancs miatt, és ha valóban értelmes ember vagy, aki szeret tanulni, akkor ajánlom, hogy keress rá a neten arra, hogy mit neveznek a lélekgyógyászok szégyennek és mi a valódi szégyen, meg a hamis szégyentudat közötti különbség. Hamar megvilágosul a különbség és ha tudatosul is ez benned, akkor megint tettél egy lépést a saját szabadságod felé.


Aki azt akarja beleverni a fejedbe, hogy szégyen az, hogy te tanulni akarsz, az valójában agresszor, és azért nevezni szégyennek (azaz eltitkolni való tettnek, hibának, rossznak) a te akaratodat és vágyadat, mert valójában a saját maga akaratát akarja rád kényszerteni, amely nyílvánvalóan ellentétes a tanulással, a tudás megszerzésével, az ambicióid kibontakozásával.


Az esetek többségében olyan apák szoktak lenni emögött, akik nem engedik, hogy a fiuk vagy a lányuk "több legyen" náluk (holott az eleve okosabbnak született gyerek már születésekor több, mint a szülője!), vagy olyan anyák, akik ugyanezt nem akarják, plusz a leválást sem engedik - a tanulással és a tudással olyan egyéni energiaforrásra tehetsz szert, amely a legdurvább családokból is képes téged kitörni segíteni. "A Tudás hatalom." Ez mindig igaz.


A tanulás szerete soha nem szégyen, inkább légy büszke magadra! Az szégyellje magát, aki szégyennek határoz meg valamit, amit valójában BÜSZKESÉGNEK ! kellene meghatároznia. Egy jó szülő ugynais büszke a gyereke ambícióira, tudására, tehetségére, arra, hogy szeret tanulni - nem pedig szégyelli azt! Ha szégyelli, akkor azt jelenti, hogy valójában BÜNTET téged azért, amit te akarsz, büntet azért, ami jó, és azt jutalmazza, ami neked nem jó!


Ha ez valamelyik szülőd, akkor javaslom, hogy a további tanulási lehetőségekhez támogasd meg magad egy jó szakemberrel, aki ezeket a belőd ületett rossz parancsokat segít átírni. Minél előbb, annál jobb.

2011. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Utolsónak. Valamit félreértettél. Nekem nincsenek ilyen torz parancsaim. A szüleim támogatnak. Magamnak tanulok, nem másnak, és hát nem nagyon hagyom magam ebben a témában befolyásolni.


A másik kérdéshez kapcsolódva. Én nem szívózok senkivel, hogy miért nem olyan, mint én. Elfogadom, hogy vannak másmilyen emberek. De akkor cserébe elvárom, hogy engem se szekáljanak emiatt.

2011. szept. 16. 14:00
 17/20 ava87 ***** válasza:
100%

Nem is az, hogy szégyellni kell, de valahogy tényleg sokan úgy állnak hozzá, hogy csak azért csinálnak valamit, mert muszáj.

Én egyetemre járok, szeretem tanulni amit tanulok, és ahogy látom, nagyrészt a többiek is. Viszont szoktak lenni pl. szakmai konferenciák az egyetemen, sokszor van, hogy hívok pár embert az évfolyamról, és kb. hülyének néznek, ilyeneket kérdeznek, hogy "Miért, az kötelező?" meg "Oké, menjünk el, mutassuk meg magunkat, hogy ott voltunk, de aztán lelépünk hamar, ugye?" És tényleg néha én is azt érzem, hogy engem néznek hülyének, hogy azért megyek oda, mert érdekelnek az ilyen szakmai dolgok, vagy ha pl. elolvasok olyan szakirodalmakat is, ami nem lett kötelezőként megjelölve sehol, csak szeretnék utánanézni néhány dolognak mélyebben.

Jó, én se csak ilyenekkel vagyok elfoglalva, nem érzem magam strébernek, nem csak a tanulásról lehet velem beszélgetni, és a többieket sem tartom ostobának, mert általában arról is lehet velük beszélgetni, amikről tanulunk, csak valahogy ők olyan nyögvenyelősen csinálnak mindent, ami nem kötelező.

2011. szept. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Bizony bizony szégyellni kell. Én 4,6os átlaggal elértem a 30 ezer Ftos ösztöndíjat, minden osztálytársam szerint kocka vagyok, kivéve persze azt az egyet aki szín ötös lett. :) Ne is foglalkozz vele, csak tanulj magadnak és te többet fogsz elérni az életben mint akik azt se tudják hogy mennyi 2+2.
2011. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is leírom a történetem. 27 éves lány vagyok, főiskolát (közgazdász)végeztem.Sajnos nem volt szülői támogatás hozzá, így diákhitelt vettem fel.

Leállamvizsgáztam négyesre, szakdolgozatom ötös lett.

Ami hiányzik még hozzá a középfokú szakmai nyelvvizsga (vagy egy általános felsőfokú).

Nem tudtam a szakmámban elhelyezkedni a nyelvvizsga hiánya miatt, ezért egy gyárban dolgozom 4 műszakban minimálbérért. Nem tehetem meg, hogy a fenekemen üljek, mert nem számíthatok senkire, és meg kell élnem.

S ezen a helyen is (több ezer ember dolgozik itt) kevés a főiskolát végzett, még a főnököknek sincs. S én nem merem mondani már, hogy nekem mi a végzettségem, mert egyből azzal jönnek, hogy akkor mit keresek itt, miért itt dolgozok, illetve hogy én felvágok, hogy főiskolára jártam.

Pedig ez nem így van.

Nagyon szeretném, ha meglenne a nyelvvizsgám, csak ilyen munka mellett nehéz tanulni, mert 12 órákat dolgozom, hol éjszaka, hol nappal, ami teljesen felborítja a szervezetet.

Sajnos nem is megy annyira az idegen nyelv, nem áll rá az agyam.Inkább még egyszer leállamvizsgáznék, az könnyebben menne. Pedig jó lenne kitörni ebből.

Kicsit rossz érzés, hogy 24 éves koromig tanultam, s ugyanannyit keresek, mint akinek 8 általánosa van. Sőt! Itt az előrejutás nem a tudás függvénye, hanem az ismeretség, meg a fenéknyalás. S dühítő, hogy irtóra buta emberek megkapják a 110-120 ezret, mert együtt buliznak egy nagyobb főnökkel, s kiemelte őket ezért.


Én is mindig szerettem tanulni, jó tanuló voltam, egyedül az idegen nyelv nem megy, s ezért rekedtem meg.

2011. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én még gimibe járok,én vagyok az osztály legjobb tanulója és állandóan azt mondják rám,hogy "stréber". Nem azért tanulok,hogy én legyek a tanárok kedvence,én is szeretek új dolgokat tanulni:) De ez nagyon bosszantó tud lenni...
2011. szept. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!