Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért irigyek a magyarok...

Miért irigyek a magyarok általában?

Figyelt kérdés

1.kirohanások előtt: nincs több éves személyes tapasztalatom a külföldi mentalitásról, ezért írom így, és itt állampolgárságra gondolok


2.aktualitás: kertész ákosnak abban igaza van, hogy az átlag magyar irigy. egyszerűen ezt tapasztalom mindenhol, hogy az emberek köpködnek másokra, akiknek több van. kérdőre vonják őket, de egyáltalán nem tántorodnak meg attól, hogy ugyanabba belelépjenek, amit másokban elítélnek.


vagy ez így van más országokban is?


2011. szept. 25. 15:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

a nemzeti habitus nem ugyanaz mint a nacionalizmus. vannak bizonyos néphagyományok, amiket szép őrízni, de gyakorolni egyáltalán nem.

továbbá az ember fejlődését befolyásolja az adott politikai hatalom, de nincs joga korlátozni az egyén sokszínűségét, akár ősmagyarról vagy kisebbségi magyarról van szó


én konkrétan ismerek ilyen irigy és telhetetlen embereket.

2011. szept. 26. 09:55
 12/20 anonim ***** válasza:
Hogy mihez van joga a politikai hatalomnak és mit tesz, az két külön kérdés...
2011. okt. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Dien válasza:


16:01 "El lehet innen menni. Itt lehet hagyni ezt az országot." :D


Ezt még neked is mondhatják, úgyhogy csak óvatosan!

2011. okt. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
47%
Kedves 06:37, igen, nekem is mondták. Tudod, mi az az irónia?
2011. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Nagyon irigyek,nem lehet arany ékszereket viselni a közelükben!mert irigyek hogy a legtöbb nem teheti meg!!
2018. szept. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Leírom a történetem részletekben mert hosszú. És tegnap már kitörölte a rendszer valszeg ezért. engem 14 év alatt, hogy taszította ki a Famíliám, mert 5 fillérrel sincs többé de... Ha van még pláne de. Diplomás vok. Na simán minden leszek csak jó ember nem. Mo legjobb egyetemén tanultam. Onnantól, hogy felvettek 14 év leforgása alatt majdnem mindegyik rokonom megutált. 4 rokon ugrott rögvest a torkomnak. 2 ilyen szöveg, élősködő vok az egyetemmel ezért szüleim hívjanak vissza és küldjenek el dolgozni. Az aha sima gimis érettségivel max gyári munka stb.... Nehogy önmegvalósítás. Ezt évekig tolták. Miközben nem volt tandíjam sem. Csakhát ha nem fogja mindenki a Tesco an húzódni 65000ért az árut 3 műszakban akkor... A másik meg ha nekem a diktátor apám elnyomásában kell élnem egy szál cigivel is bujdokolva akkor neked se lesz jobb. Ha nem ez akkor 3 évig azt hallgattam, hogy elbulizom a pénzt. 3 évig mint egy gép ismételtem, hogy ingyen megyek. Volt ráordítottam már, hogy felfogja, hogy ingyen bulizok más hobbim nincs is félév közben mert ahhoz pénz kellene. Mire látom rajta felfogja, megrázza a fejét "akkor is elbulizom a pénzt"! Mondom ez kész. Rámvetítései voltak csakhogy úgy érezhesse joga van fúrni mert egy minden hájjal megkent ördög vagyok. Ennyire irigy volt és ekkora gyűlölettel jött ellenem. Szó szerint államvizsgám elött 1 hónappal még mindig azért kampányolt, hogy "márpedig követelem, hogy azonnal hívjátok vissza egyetemről és küldjétek el helyette dolgozni"! Ennyire fáradhatatlan gyűlölködő volt, hogy a végéig csinálta. Sőt utána elemet akart volna velem árultatni. Naná ha nem tudott keresztbetenni, akkor se lesz neked jobb munkád mert én azt mondtam és kész. Utána beteg lettem. Akkor meg az utcára akart kirakatni. Azt még ez jött nekem azzal, hogy én vagyok még tele persze gyűlölettel, azt elkezdett nekem szeretetről prédikál i fél órát. De azért 10 percen belül 2x fenyegetett meg, hogy megpofoz! Végül amikor újra leélősködőzött, akkor olyat odaszóltam neki, hogy úgy kellett lefogni miközben azt ordította, hogy mindjárt megöl. Na akkor szeretet, béke. Évekkel később jöttem rá, hogy háborodott. Amikor ilyen szöveg. Nem fogadta el, hogy elvetélt erre"az orvos egy testet öltött ördög aki csak azt akarja, hogy ő ráfókuszáljon a vetélésre, bevonzza és megteremtse magának. Na itt esett le, hogy milyen veszélyes embert raktam ki az életemből. Folytatom kövi hozzászólásban....
2021. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Folytatás. Na akkor persze nem is tanulok szerintük mert napközbeni megosztottam valamit facebookon és nem vagyok a suliban. Egyetemen nem folyamatosak az órák szóval....de már mindenbe próbálkoztak. Én meg kis naív. 10 évemne telt eljutni odáig, hogy belássam azért mert vki el egy vérből való vok nem biztos, hogy nekem jót akar. Ez a másik is megtámadott végül 2x is. Persze még én támadtak meg. Aha csak képzeltem, hogy egy hajtépés közepette azt ordította, hogy most meghalt k... Megdö...r...6x kellett kiraknom az életemből. 2x kellett megfenyegetnem bírósági feljelentéssel, mert a végére még közölte amikor 5x raktam ki mert úgy csinált folyton, mintha mi se történt volna. Erre "még nekem áll följebb, amikor az évekkel ezelötti verekedéskor még kést is tartottam amúgy a torkának"?! Megfenyegettem feljelentem rágalmazásért gyilkossági kísérlettel, jó hírnévhez való jogom megsértéséért, zaklatásért, testi sértésért. Ezt is 2x kellett megtennem, hogy eltűnjön végre. Még utána is mindkettő ellenem áskálódott távolról is, hogy kiraktam őket már 5 éve még másikat 1.5éve.még azon is mondták a magukét, hogy babettáztam egyet a faluban. Hát igen mászkálnak szabadon elmebetegek akikről nem is tudjuk ránézésre az utcán, hogy azok

Folytatom..

2021. júl. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Folytatás. Akkor a másik 2 aki rögvest nekem ugrott, hogy felvettek egyetemre folyton hazudtak, hogy mit tanulnak. Képes volt hazudni másik egyetemet. Jogi káros, mint én. 2 évvel később bukott le amikor megkérdezzem ismerősömet aki náluk jogi káros volt, hogy ott milyen a szak. "nem tudom, mert az a gazdaságtudományin van". Akkor közölték, hogy ezt okj-bán is el lehet végezni. Hát lehet, de nem lesz teljes körű. És ők maradnak ügyfelezni alagsorban minimálbérért. Az enyémmel több a munkalehetőség, magasabb fizu és komolyabb ügyek, és mi diplomások leszünk a főnökeik. Azért nem mindegy. Persze ezt nem lehet nekik megmagyarázni. KB virágnyelven megkaptam, hogy h.... Vok. Panaszkodtak közgazdaságtan, hogy milyen nehéz. Válasza"a gyereke is hozta ezeket haza, csak velem az a baj, hogy gimiben megtanítottak magolni, de gondolkozni nem! ". Hát biztos szégyenkeznie kéne a gimivel. Jó, hogy középiskolában szakmunkás, szakközép, gimi a rangsor. Kiderült már ezért is fújt mert azzal is túltettem a gyerekén. Itt meg az volt a kínja, hogy jobb egyetemre mentem. 30 hellyel elörébb rangsorolt. Azt mindig lenéztek másokat. Mire mégse úgy van, ahogy képzelték. Na kaptam a többi hazugságot. Ösztöndíjas. Az 2 perc múlva apja"150 000 ft/félév tandíj". Amikor mesterdiplomám lett. Akkor már egy dadogással, hogy az ő gyerekének is az van. Fél év múlva lebukott, hogy még az alap se volt meg.
2021. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Folytatás:Végén elkezdtek átnézni rajtam,mntha még velem lenne baj nézések, aki teljes mértékben megérdemli az utálatukat. Mert igenis egy útálatra méltó vagy azért útálnak itt ennyien,mert igenis veled van a baj nézések. Vagy nem! Dehát a kanadába kiment néném is ezt kapta. Kitaszították, hogy h....meg még meglopták és akkor még nekik állt följebb. Közölték, hogy a vámon lopták el a cuccait nem pedig ők. Aha és ezért csukaszkodott be a rokonom a dobozaival amiket hazaküldött Kanadából, hogy mondván átellenőrzi,hogy minden meg van-e,de persze ahhoz mindenki menjen ki a szobából, majd ő egyedül. Aha. Persze szerinte a vámon lopták el. Nahát a kanadai nagynénémet meg nem ejtették afejére. Elküldte a f...be, hogy ő lopta meg. Még 20 évvel később is savazták, hogya nénémmel volt a baj...minden abnormálisnak elmondták. Aha feltétlen. Tudod a nyugdíja 500 000 ft Kanadából. Nyilván csakis ő lehet a rossz. Ugyhogy kb hasonló szitu. Na a kövi rokonom a mesterdiplomám után kezdett rám megkattanni. Addig folyton azt hallgattam hogyan szidja az unokatestvéremet, hogy így meg úgy. Persze mert addig neki volt több a kezében. Utána nekem. Mindjárt más szelek fújtak. Azt kezdte védeni és feltűnt, hogy engem meg lefelé kezdett nyomkodni. Ilyen szövegek, hogy ez visszalépés volt, hogy egyetem után hazaköltöztem. Bocsi, hogy nem találok diplomaosztó másnapján melót. Mire mondom neki, hogy nem volt az. De szerinte az volt. Mondom nem volt az,mert....megint belevágott, hogy márpedig az volt. Mondom megszólalhatnék....mondom nem is volt semmilyen előrelépés,hiszen nappalis voltam így nyilván anyámék fizették a lakhatásomat. Hát már itt le kellett volna esnie, hogy eszi a kefét. Persze tudtam, hogy rosszindulatú volt. Csak tudod nem voltam elég eréjes. Beleburkolóztak a rokonaid vagyunk burokba és ezért nem osztottam le rögvest. Csak nyeltem egyolytában. Akkor amikor azt hitte nem látom, akkor vágta rám a fejeket. Lett 4 kg feleslegem, akkor egy cinikus vigyorgással méricskélte az úszógumimat. A képembe meg adja a diétás tanácsokat. Ő is meg a gyerekei is kiröhögtek, hogy a másik rokon megtámadott. De ilyen egy élcelődéssel. És én kis naív még mindig nem küldtem el őket a fenébe. Hát ebből már mindent le kellett volna vennem, hogy a hátam mögött ezek folyton gúnyolnak mindennel és jókat kívánnak. Persze felfogtam hogy ilyenek csak nem voltam elég határozott, hogy abban a pillanatban felálljak és rájuk vágjam az ajtót, hogy na akkor menjetek a fenébe.Nem muszály nekünk jóban lenni. De nem. 14 évig hallgattam a mocskolódést. Szépen sorban ellenem fordultak mindannyian. És akkor még volt képük úgy csinálni, hogy velem van a baj. A női részleg ugrott a torkomnak a tanulmányaimért. A férfi részleg akkor kezdett el átnézni rajtam amikor megtudták, hogy van egy 10 milliós telek a nevemen. Onnantól szintén ez a hozzám szólsz és úgy válaszolok hogy a 3. emberre nézek, aki velünk van. Mondom na jó. Ott telt be a pohár, amikor egyetlen unokatestvérük voltam aki megjelent a rokonuk temetésén, a többi otthon dőzsölt. Ráadásba a szomszédjukban,de oda nem tolta volna a képét.Erre még engem kezdtek ki egy temetésen miután odamentem nekik részvétet kívánni, hogy kb puszit nem fogadták el,mondván ők nem pusziszkodnak. Ez ment gyerekkoruk óta. Mondom azért legalább egy temetésen nem kéne gyerekeskedni. Erre 10 másodpercre rá már beszólogattak, hogy "ugye ma már nem fogsz vezetni,mert akkor ki sem megyek az utcára".De ilyen falka módjára. Hát vezetni azok sem láttak sose. És ne olyan mondja, aki 7 év alatt 6 balesetem volt. Utána meg közölték, hogy karma,csakra salala. Mondom jó, hogy keresztények akarnak a spirituális nézeteimmel gúnyolódni. Magamban. Kedvem lett volna megkérdezni, hogy és, hogy vannak a hivatásos ördögűzőitek a vatikánban. Vízenjárás? Utána meg közölték, hogy merre az irány. Mondván az apám nem vár a kocsiban? Azt még hátat is fordítottak a kocsinknak. Na ez mint kiderült éppen nem nekem szólt, hanem az egész famíliánknak. Mivel 3 millióért újítottak szüleim a házunkat. Az 3 nappal a temetés előtt kezdték. 3 héttel később már ballagásra csak azért mentem át, hogy megnézzem magamnak őket, hogy kikre vágom rá az ajtót. Na szerinted? Hellyel nem kínáltak, itallal szintén. Kaptam csapvizet. Keresztülnéztek rajtam. Azt elkezdtek fikázódni. Úgy mentem át, hogy nehogy bunkó legyek. Mindig azért tűrtem szó nélkül a fikázódásaikat,mert vagy karácsonykor vagy ballagáson,temetésen, vagy szülinapokon találtak be. Az persze otthagytam volna őket, akkor még beállíthattak volna sz...nak, hogy szétfúrok egy ballagást vagy egy temetést. Szépen visszaéltek a helyzettel. Mondom itt a vége. Többet az ajtót se vágom rájuk. És jobb ha nem is futok velük össze többet,mert garantálom úgy elküldöm őket a fenébe, hogy csak úgy nyekkenik. Hát az biztos, hogy az én családom azért kattant be rám,mert mindenkin túltettem végzettségre,meg ingatlanban. és addig martak verbálisan amíg azt mondtam, hogy na én ezeknek többet feléje nem megyek. Nyilván ez is volt a céljuk. Kimarni mert még a látványodat sem tudják elviselni. Amiket még megtudtam ezek után róluk attól egyenesen rosszul voltam. Az egyik pedofil, családon belüli erőszak, diákbántalmazás. Volt ott minden. Undorítóak. És őszintén megmondom többektől is tapasztaltam ilyet. Ez lehet családi történet volt,de akkor is megmutatja az irigység miből fakad egyeseknél. Szerintem ebben volt családi halmozotság. Gének, szociális környezet. Antiszociális személyiségzavar a felmenőknél, akik nem vitték sokra és ezt megörökölték a gyerekeik is. Ráadásba a rokonaim egy kupacon éltek, ugyhogy folyamatosan egymásban mélyítették el a kisebbségi komplexust. Azzal meg vele jöt egy elviselhetetlen természet. Az a csak a közelébe mész és már támad verbálisan. Az ilyen ott marad magának. Amugy mind utálta egymást csak rám volt miért irigykedni a leginkább. Ugyhogy kaptam rendesen, a testi bántalmazástól, a verbálisig mindent. Meg még én lettem Hasfelmetsző Jackina is. Csak néztem, hogy ez az én családom?Amíg nem mentem el egyetemre mindenki szeretett,kedves volt, jókat beszélgettünk. Olyan 5 másodperces 180 fokos fordulatokat láttam, hogy az nem igaz!!!Anyámék sem voltak mások. Azok is kisebbségi komplexusosak. Azok nem a tanulmányaim miatt fújtak, hanem párkapcsolatot akarták fúrni,mert az ő házasságuk egy kalap ....Meg mindenben amit venni szeretnék vagy felújítani a szobámat arról lebeszélni.Az apám ilyen szöveg:"ne gyere be a boltba,mert itt tetszel az egyik fiúnak". Mega telefonomat kitépték a kezemből és közölték, hogy minek kellett megvennem egy kalap sz...azt rohantak venni maguknak aztán tovább leszólni az enyémet. Amikor már egy retro 3000 ft-os gps-t vettem majdnem képen töröltek annyira ki voltak már rám hogy sorban vettem hapok óta a technikai cuccokat. Úgy le lettem ordítva érte, hogy a szerveim is beleremegtek. Hát kész. Felnől az ember és képen vágja, hogy nincs is családja,akikkel együtt volt elmebetegek voltak mind. És 3 ember kivételével mind elmebeteg. És leesik minden,hogy miért élted az eddigi életedet folyamatos frusztrációban, hogy mindenhonnan csak védted magadat. Csak azért írtam le ennyire részletesen mert szerintem ezzel többeknek segítek, akik ugyanilyen szemét famíliával küzdenek az irigység miatt,. Illetve akik meg akarják érteni milyen okai lehetnek az irigységnek. Sok a szociológiai halmozottság.
2021. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

az ilyenek mindenedre fújnak, de mindenre. Dől belőlük a rosszindulat falka módjára. Ez a tipikus, aki gazdag az persze csak lophatta és mindjárt fikázzák. Láttunk egyszer meló közben 2 Ferrarit megálltak mellettünk erre bnőm mindjárt elkezdte mocskolni, hogy "na apuci kicsi fia, alátették a Ferrarit meg ilyenek. Azt egy gyűlölettel nézte őket.persze mert irigy volt,hogy neki nincs. De ha neki lett volna, nem érdekelte volna ha a szüleitől van

Sok ilyen ember van. Nem bírják elviselni, hogy a másiknak jobban megy. De ahogy sikerülnek sorba a dolgaid és kiderül, hogy vak voltál és a körülötted lévők ilyenek, ahogy elkezdesz elérni valamit onnantól mondják a magukét. És ahogy egyre többet érsz el, még az se kell, hogy többet mint ők. Elég ha csak mit tom én leveszed az érettségit.azért elég alap egy érettségi. Ráadásba nekik is van. Húha de irigylésre méltó vagy.Már teljesen mindegy a végére ezeknek. Valamit csináltál és rögvest mondják rád a fujjolást egy cinikus vigyorgással. Eleinte csak néha kapsz beszólást. Aztán végén már csak közelébe mész az ilyennek azt rögvest csípőből tüzel. Meg addigra csapatostúl. Azt csak leszel hogy így megkattant átok rám. Hát sorry. Akinek már egy érettségi is sok... Sőt. Inkább néha már vicsorgásnak tűnIKa pofavágásuk. Komolyan az ilyenektől már végén félsz, hogy megharapni mikor fogtok. Szó szerint vicsorognak már utálatukban. Undorítóak. Hogy már mindened irritálja őket, mindened! Mert rühellnek azért amiben meg többet elértél. De ez olyan undorító. Amikor leveszed egy egy beszólásukból amin csapatosan kezdenek el röhögni rajtad vagy a többi is rákezd a gúnyolódásra falka módra, hogy a hátad mögött egyfolytában elmondanak mindennek, de azért jóban vagyunk érted. De az a legundorítóbb amikor így nézed őket amikor rákezdenek erre a falkaszerűségre ahogy látod, hogy habzik a szájuk. Azt csak annyit gondolsz magadba, hogy húú de nagyon útáltok.... Hallod folyton rám kell mondani a hátam mögött a dolgokat. Hogy így látod, hogy ezeknek tényleg ennyi az egyetlen örömük az életben, hogy rád mondhatják a magukét? Nyálverők. Hát az a szőrnyű, hogy az ilyenek tényleg csak idáig jutnak el, hogy ez a legnagyobb örömük az életben, hogy meló után összegyűlnek azt a másikat fikázzák. Hát helyette leűlhetne angolozni arra az időre. Egyszer egy csávó azt mondta, hogy ez génhiba. Hát őszintén én is azt néztem, hogy volt amelyiknek így látod hogy egészen a lelke mélyéről jön az ilyen viskedés. Hogy zsigerből rosszindulatú nem is gondolkozik egy percre se, hanem olyan természetesen dől belőle rögvest. Volt amelyiken láttam, hogy csak megy a másik után mert még félig gyerek aztán befolyásolják ebbe az irányba. Amikor nincsenek vele akkor nem olyan. De az olyanon érzed is azt a hezitálást,hogy beszóljon.meg gondolkozni kell hogy mit. Szóval van aki csak megy a másik után. Ezek a zsigerbőliek undorítóak. De szó szerint azok a fejek te... Az valami rémisztő. Látod megváltozik az egész tekintete. Ilyen merev lesz meg olyan zavarodott közben meg hozzá a vicsorgás. Komolyan mint a kutyák amikor még akarnak harapni. Nagyon gázak az ilyenek. Nem lehet mit tenni az ilyet csakis egy megoldás van hogy kirakod az életedből. Hiába akárkid.aztán csak pislogjon amikor elküldöd, hogy ja nem is olyan h.lye.képes a sarkáraállni és elküldeni. Na kereshetek másik embert akinek szívja a vérét. Utána az ilyenek még jobban gyűlölnek mert még azért is útálnak, hogy ez hogy merészet ilyen erős lenni, hogy óvele szembe te felmerészeljél lázad i. Hát ki vagy te. De az ilyenek tök egymaguk maradnak a végére. Valahogy leginkább szociológia

2021. júl. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!