Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lányok, fiúk, melyikőtök élne...

Lányok, fiúk, melyikőtök élne párkapcsolatban ilyesféle matriarchátus társadalmakban, mint ezek?

Figyelt kérdés

[link]


Kort és nemet is írjatok, pls. :)


2011. szept. 26. 01:49
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem élnék ilyen közösségben, mint férfi. Egy párkapcsolatnak az a lényege, hogy 2-en megbeszéljék a teendőket, hogy most mi legyen (pl ha elfogyott a pénz). Én nem úgy tekintek valakire, hogy nő, férfi, szlovák, magyar hanem, hogy ember, tehát innentől számomra nincs értelme a dolognak
2011. szept. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Érdekes... Mindenhol nőuralom van és basznak orrba szájba. Patriarchális társadalomban pedig 2 ember kapcsolata és jó esetben házasság.

Furcsa véletlen.

De a kérdésre válaszolva : nem élnék ilyen társadalomban mert nem lenne kb. semmi jogom, nem lehetne életcélom (pl jó munka + kereset + vagyon).


24/F

2011. szept. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Így van. A nőuralom annyiban különbözik a férfiuralomtól, hogy ott mindenki dughat mindenkivel. Nők. :DDDD

És nem utolsó sorban még annyi a különbség, hogy nőuralom csak olyan elszigetelt helyen maradhat meg, ahol nem kell tartani, hogy a közelben élők megrohanják és fegyverrel elfoglalják az országot. Mert ha harcolni kell, akkor azonnal a férfiak kerülnek előtérbe és akkor viszont minden az övék lesz az erő jogán. Ezeken a helyeken azért maradhatott meg, mert a férfiak anyira elkényelmesedtek harc híján, hogy még a vezetést is kiadták a kezükből.

2011. szept. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem élnék. Nekem fontos, hogy egyenrangú legyek a párommal - vagyis ne álljon fölöttem, de így én sem akarok nála fontosabb személy lenni.

Egy jó, harmonikus kapcsolatnak szerintem feltétele, ne legyen alá-fölé rendeltség.

2011. szept. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Én félek attól hogy nekem már nem lesz családom 26/F

A nők azt hiszik hogy abból áll az élet hogy ide oda amoda csapódva kihasználják a férfiakat és anyagi helyzetüket.

A mai világban azt csinál egy nő amit akar. És lássuk be a többsége fűvel fával kefél élősködik a pasiján aztán 2hónap múlva megunja azt és folytatja ezt előről. Így lássuk be nem lehet kapcsolatot közös jövőt építeni. Szerintem azt a nők maguknak köszönhetik hogy régen uralkodtak felettük. Míg a Férfi harcolt addig a nő a családot gondozta. Most meg míg a férfi harcol a pénzért megélhetésért addig a nő unatkozik és dugnak fűvel fával mint a nyulak mert azt hiszik ebből áll az élet. És csak az újabb problémákat csinálják. Viszont a mai világba2 embernek is nehéz haladnia. Egyedül meg legális úton szinte egyenlő a lehetetlennel. Kíváncsi vagyok a jövő generáció társadalmára... Van egy csomó ismerősöm akinek gyereke van 18-20 éves létére és az anyja sz@arik rá a gyerekére (és úgy él mintha gyereke nem is lenne) mert csak a pasi meg a buli a gyereket meg általában a nagyszülők pénzelik nevelik ,már ha vannak és bírják.

2011. szept. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

12:12-es! Sajnállak, hogy eddig csak rossz tapasztalatod volt a nőkkel.


Nőnek nem könnyű lenni, spec azonos munkakörben egy férfi gyakran többet keres, mint egy nő, akkor is, ha mindketten ugyanolyan jók a szakmájukban.

2011. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

"A mai világban azt csinál egy nő amit akar." - Bárcsak így lenne.

"Most meg míg a férfi harcol a pénzért megélhetésért addig a nő unatkozik és dugnak fűvel fával mint a nyulak mert azt hiszik ebből áll az élet." - Bocsánat, de nem tudom, hogy te milyen elcseszett amerikai filmben/sorozatban érzed magad, ahol a nő otthon ülő, jó esetben anyuka, aki csak unatkozik, vagy vásárolgat és elvan otthon. Ez nálunk egyáltalán nincs így, vagy de! Igazad van, ez az összes beképzelt kis cicababára igaz, de ne általánosíts ennyire, mert ez számomra sértő. Nekem is van olyan ismerősöm, aki 20 év körüli gyerekkel és a nagyi neveli a gyereket, az anya meg állandóan bulizik, össze fekszik fűvel-fával, és akkor mást ne is említsek... de olyan is van: aki egyedülálló anya, csak az egy szem csemetéjéért gürizik naphosszat a munkahelyén, és magát háttérbe helyezve mindent próbál megadni neki. De az is igaz, hogy ő már nem a 20 éves korosztály.

Az meg, hogy 20 évesen valakit csak a bulizás éltet, szégyen. A saját, és a szülei szégyene.


Egyébként én se élnék abszolút nő uralomban, olyan fura lenne. Én szeretem, ha az embereket egyenlően kezelik, és egyenlőek kezelik egymást egy párkapcsolatban is. Már csak abból indulok ki, nekem milyen rosszul esne egy monogám kapcsolatban, ha a párom mással is lenne... Neki talán épp olyan rosszul esne...

2011. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bánomisén ***** válasza:

Elolvastam a cikket, úgy látom, az öröklésen és a törzs vezetőjének nemén kívül más különbség nincs a matriarchális és a patriarchális berendezkedés között.

A szabad szerelem, amit előttem sokan szóvá tettek, nálunk is működik, ráadásul mindkét nem kiveszi belőle a részét jócskán, úgyhogy ez nem különbség.


Nekem mindegy, hogy ott élnék vagy itt élek.

2011. okt. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem élnék ilyen helyen. Ahogy a nőknek rosszul esett elnyomásban élni, úgy a férfiaknak is rosszul esik ugyanez. Ha oda születtem volna, egyszerűen elhagytam volna a hazámat, egy olyan helyért, ahol emberszámba vesznek, teljes jogkörrel. Csak próbáltak volna megakadályozni... Ha lenne eszük az ottani férfiaknak, ők is elmennének. Aztán meglátnánk, mire mennének nélkülük.
2011. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!