Kezdőoldal » Utazás » Európa » Találnék munkát külföldön...

Találnék munkát külföldön nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
Ha elmennék valami közeli országba(mondjuk ausztriába..vagy szerintetek melyik lenne a legjobb?) egy kis pénzel(80-100ezerFt-tal) elboldogulnék? Kapnák munkát végzettség nélkül?
2010. nov. 25. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Se végzettséged, se nyelvtudásod? Basszus, sokan informatikai mérnöki diplomával és perfekt német + angollal sem találnak kint melót... De próbáld meg. Takarítás, meg bártáncos meló szerintem összejöhet ha szerencséd van.
2010. nov. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
simán takarítanék is..nem gondoltam, hogy valami csúcs melót találnék..bártáncos azért inkább nem:D
2010. nov. 25. 19:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy találnál, de én a helyedben elkezdenék tanulni valamilyen nyelvet, már csak azért is, hogy nehogy átvágjanak.
2010. nov. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
jaja tanulj kis nyelvet gyorsan, de amúgy bártáncosként még jól is kereshetsz
2010. nov. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvutás nélkül hogyan írnál alá egyáltalán egy munkaszerződést?
2010. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A férjem unokatesója (lány) kb 6 évvel ezelőtt ment ki Dublinba, az akkor még 9-10 éves fiával. Több részmunkaidős állást elvállalt (takarít) és egészen jól elvannak. Egy évben 6szor haza tudja küldeni a fiát. Már sikerült saját autót is venniük.

De ő fixre ment ki. Néhány ismerőse kint élt már 1-2 éve, és ők "hívták"-ajánlották neki, hogy tudnak egy melót.

Egy szót sem tudott angolul azon kívül, hogy "Hello". Mára már nagyon jól (nem azt mondom hogy beszél, de...) megérti amit mondanak és megérteti magát.

Szóval szerény véleményem szerint ismeretség nélkül nem szabad!!! És kell egy kis pénz is, amiből mondjuk 4 havi költségedet tudod állni, és kell még egy vissza-repjegyre. (Ha Európán belül akarsz menni, akkor vonat vagy buszjegyre) Ha esetleg mégsem jönne össze semmi munka.

Ja bocs, most veszem csak észre, hogy Ausztria a cél. (HA nem baj, nem törlöm ki a fentit, hátha vkinek hasznos lehet)

2010. nov. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyat, aki nyelvtudás nélkül elindult, szakmája volt éppen, de nem abban talált munkát, de nem éppen követendő példa. Nem bejelentett munkája van, és a fizetése is csak arra elég így, hogy épp megéljen...Menetközben is meg lehet a nyelvet tanulni, de könnyebb elboldogulni, ha már vmilyen szintű tudással érkezel.
2010. nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem evvel van gyakorlatom. 20 éve kinn élek és tudom hogy a végzetség nélküliek 90% ban majdnem egy kukkot sem tudnak németül. Lehet találni munkát de az elsö egy két év elég kemény. Tudnod kell hogy pl Bécsben kb 10 hely van ahol ingyenessen lehet enni. Akkor van négy öt hely ahol ingyenessen vagy 1-2 Euróért de csak egy meghatározott idöre lehet aludni. Magyarokat mindenfelé találsz akik tanácsot adnak. Külömben 2011 május 1.töl nem kell munkaengedély Ausztriába.
2010. dec. 1. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja meg igyekezz nem feketén dolgozni mert nem éri meg. Igyekezz hogy osztrák munkaadót találj és ne külföldit ha ezt a nyelvtudásod késöbb megengedi.
2010. dec. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Legjobb ötlet nyelvtudás nélkül elejében a mosogatás egy étteremben és erre van jócskán lehetöség és munkahely.
2010. dec. 1. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!