Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyen a tanár? Egyáltalán...

Mit tegyen a tanár? Egyáltalán, hogy oldja meg a helyzetet?

Figyelt kérdés
A diák késve érkezik az előadásra, bekéredzkedik a terem közepébe. Láthatóan azon igyekszik, hogy minél több embert felállíthasson, majd leül, zörög, eszik, hangosan röhögcsél. Gondoskodik róla, hogy mindenki rá figyeljen, miközben az oktató az előadását tartaná.
2011. okt. 1. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mondjon valami olyant, amitől szégyelli magát a többiek előtt. Mert ha azon van, hogy mindenki rá figyeljen, akkor rendkívül fontos lehet neki mások véleménye.
2011. okt. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem akarok nevet írni, de láttam egy jó megoldást. Orosznak hívják az embert és a BME-n tanít. Videót találsz róla az interneten. Nekem semmiben sem példakép, de egy ilyen helyzetre adott megoldását kipróbáltam.


A hallgató bejön és megteszi amit írsz. OK, ez egyszer megtörténik.

Bejön másodszor. Odalépni elé, leborulni előtte, megköszönni, hogy tiszteletét teszi a társaságban. Ezt láthatod a filmen (youtube-on írd be).

Harmadik alkalommal bejön és megint csinálja, akkor eltiltani az óralátogatástól. Nálunk a szabályzat megenged ilyet. Egyszer próbáltam és nem merte harmadszorra megtenni.


Egyébként alapesetben azt, aki megszólal az előadáson keresztbe lenyelem. Nem magam miatt, hanem a társai miatt. A társainak joga van nyugodtan figyelni. Nekünk, oktatóknak kell a talpunkra állni és fellépni az ilyenek ellen. Nekem 9 félév alatt 4 problémás hallgatóm volt. Az egyikkel a fenti módszer működött. Kettőt eltiltottam az óralátogatástól. A negyedikkel elbeszélgettem négyszemközt (az első eset volt), hatott. Mondtam neki, hogy mérje fel az erőviszonyokat és megérti, hogy nem éri meg neki sem, ha rosszban vagyunk. Nem magyarázkodtam, nem érveltem, ennyi elég volt.

2011. nov. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!