Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valaki...

Miért baj az, ha valaki úgymond naiv álomvilágban él? Miért nem tudják elviselni az emberek?

Figyelt kérdés
Egy nagyon intelligens emberről van szó, de emiatt, hogy ilyen, sokat butának, és semmirekellőnek tartják. Úgymond lenézik. Tisztában van ő is mindennel, nagyon is, talán még jobban, még jobban mint akik lenézik őt, de sose szokott veszekedni, meg már a véleményét sem mondja el általában, mert azt mondja úgyis mindegy, mindenki azt hisz amit akar, ő senkit sem akar meggyőzni, ő elfogadja a másikat. Mégis borasztóan naiv, és kedves, sohasem idegeskedik, mindig lelkesítő vele beszélgetni. Én nagyon kedvelem, és nem értem ez az embereket miért zavarja ennyire. Mióta megismertem rengeteget fejlődött a lelkivilágom, nekem is átadott egy kicsit a pozitivitásából. Annyi hogy az élete látszólag tényleg a semmi felé tart, mert ő tényleg ..olyan fura, nem az általános dolgok érdeklik. És tudja ő is, hogy ebből nem lehet megélni, tisztában van vele. Szerintetek miért nem bírják elviselni az emberek?
2011. okt. 2. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mert az embereket zavarja az, hogy ha valami eltér a megszokottól. Nem tudnak vele azonosulni, mert eltér a megszokottól, átlagostól.

De ilyen esetben, ha vannak rosszakarók, nem szabad velük foglalkozni. Biztos ő is tudja, hogy értékes ember, úgy ahogy a többi is.

2011. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves az illető?

Én huszonéves lányban ismerek hasonlót, habár őrá nem jellemző ez a "sohasem idegeskedik". Ő elég szorongó típus, és az álomvilágán is látszik, hogy egyfajta menekülés. Nagyon szeretem őt, igazán különleges lány, de az, hogy a környezet másként reagál rá, nála - szerintem - nem csak abból fakadhat, hogy "más", hanem olyan kis gyengének is tűnik emiatt a menekülés, elvarázsoltság miatt. Meg látszik rajta, hogy bizonytalan..


Azért sok múlik a környezeten is. Van, ahol nyitottabbak, de ha az ember belecsöppen egy konform közösségbe, az szívás.

2011. okt. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéses személy lehet, hogy csak boldog ember, nem? Állítólag akit megérint a halál szele azok szokták teljesen máshogy látni a világot. De az is elképzelhető, hogy az ismerős nem néz híradót, nem hallgat híreket, nem olvas hírújságot, ezzel ugyanis sokat tesz az egészsége érdekében!!!
2011. okt. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
23 éves. Hát nem tudom, ő nem menekül, bár mivel csendesebb típus lehet azt hiszik az emberek, hogy menekül a valóság elől, és bizonytalan..
2011. okt. 2. 11:11
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát őt, a halál szele nem értintette meg szerintem, de depressziós volt, pár éven keresztül, sokat volt magában. Erről keveset beszélt, azt mondta, hogy hiába volt rossz, meg szenvedés, ez "kellett" neki. Híreket meg ilyeneket nem szokott nézni, igen :)
2011. okt. 2. 11:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Aki 23 évesen naiv álomvilágban él, gondolod, hogy nem menekül a valóság elől? Csak azért mert valaki csendes nem fognak mindenféle valótlan dolgot feltételezni róla. Pont, hogy a csendes embereket előbb nem veszik észre, minthogy rászálljanak. Ha rászállnak, az azt feltételezi, hogy sebezhető(nek látják), ezért jó őt szekálni.
2011. okt. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom menekül-e, lehet, nem tudom, én nem vettem észre, hogy menekülne, mert mint mondtam, azt mondja tisztában van a jelenlegi helyzetével.
2011. okt. 2. 11:39
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezzel kapcsolatban azt mondta a "gondolatok számítanak", ha azok rendben vannak, akkor az életed is rendben lesz, akárhogy alakul. Érdekes lelki világa lehet, de gondolom nem mondd hülyeséget, mert látom rajta hogy végtelenül békés és nyugodt.
2011. okt. 2. 11:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Biztos más típus, mint az én barátnőm, mert ő tényleg - kívülálló számára is látszik, hogy - eléggé félénk, bizonytalan.

Ezért nem értem, hogy a kérdésben szereplő lányt, miért nem bírják elviselni az emberek. Akit ismertem, nagyon magabiztos művészlelket, őt szerették. Szóval én úgy vettem észre, hogy a határozottságtól, saját lelki békéjétől függ, hogy egy különc embert mennyire viselnek, fogadnak el.

2011. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Ezt egyik valaszolonak irom:

Pont a csendes emberekre szoktak leginkabb raszallni!

2011. okt. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!