Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 35-40 évesek (lehet afölött...

35-40 évesek (lehet afölött is), ti hogy bírjátok a 20-25 éveseket elviselni?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen sok a 20-25 év közötti van. Nagyképűek, lekezelőek, azt hiszik ők mindent tudnak. A náluk idősebbeket öregnek, vénk..nak tartják. El vannak szállva maguktól. Vagy csak ezt én érzem? Számomra elviselhetetlen ez a pökhendi stílus.Ti érzitek ezt?
2011. júl. 23. 19:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%

Nem érzem. Sőt inkább azt, hogy tapasztaltabb vagyok és ha baj van, akkor jól jön a tudásom.

Aki paraszt volt, az a többieket (a kortársait) is lenézte.

2011. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hol és milyen közegben dolgozol, és nem is az én korosztályomat kérdezted, csak az enyémről van szó, csak gondoltam hozzászólnék a dologhoz.

Valóban sokak úgy viselkednek, mintha fiatal felnőttként övék lenne a világ, viszont vagyunk páran, akik tisztelik az idősebb korosztályt. Őszintén szólva én jobban is érzem magam velük, így nekem magától értetődő, hogy tisztelem és becsülöm őket... Valószínűleg nevelés kérdése is, mi mindig "vegyes korosztályú" társaságba járunk, és nem ciki anyukámmal, a barátnőimmel és az ő anyukájukkal megjelenni adott esetben egy "csajos vacsorán". Lehet, hogy ez ott kimaradt. Mindenesetre én egy szem magam elnézést kérek az ő nevükben is! :)

23L

2011. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is feltűnt ez a jelenség, bár van egy-két huszonéves, aki tök normális, de sajnos nem ez a jellemző. Vezető beosztásban dolgoztam egy nagy cégnél, és hát... Na de inkább nem panaszkodom.


Gyed után alapítottam egy saját céget, 7 alkalmazottam van (inkább munkatársam, utálom az alkalmazott szót), és csakis 35 fölötti emberekkel szeretek dolgozni. DE!! Egy 23 éves fiút "átcsábítottam" magunkhoz a normálisak közül :)

2011. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
19%
Csak minden fiatal azthiszi van 2 diplomája azt ő itt az atyaúristen és ő mindent tud közbe milliószor többet ér a tapasztalat mint a tudás.
2011. júl. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%
Te is ilyen voltál, csak már elfelejtetted. Szerintem eltúlzod.Ők most élik a "felfalom a világot" érzést. Majd lenyugszanak.
2011. júl. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
65%
Hát engem letegeznek, nem neznek idosebbnek sajat maguknal, de enegm sért, ahogy egymassal is beszelnek... És nem korosztalyfuggo ez, hanem az, hogy melyik tarsadalmi reteghez tartoznak, de ertem, hogy mirol van szo.
2011. júl. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
64%

A fiatalok mindig elevenebbek, pörgősebbek mint az előttük levő nemzedék. Több bennük a vitalitás, az életerő, az energia és a boldogság-érzet.

Ez egyrészt az u.n. generációs-probléma, amelyet velünk kapcsolatban is éreztek a mi őseink, másrészt annak is betudható, hogy őket (ahogy mondani szokták) "még nem taposta meg az élet", ők még nem kaptak az élettől kisebb-nagyobb pofonokat. Az pedig biztos, az életünk során ebből mindenkinek kijut valamennyi.


Most hagyd őket, legyenek boldogok, amikor lehetőséged van, nevess velük együtt te is (egy kis fiatalság ragad rád belőlük). És amikor majd valamelyikőjüknek bánata lesz, akkor tudsz neki olyan tanácsokat, egyéb segítséget adni, melyet ha szavakkal nem is köszönnek meg, de attól kezdve már téged is "bevesznek a bandába". És kezdenek majd rád másképpen nézni, és téged is belevaló csajnak (hapinak) tartani.

Ne bántson, hogy ilyenek, mi is ilyenek voltunk, ha nem is ilyen mértékben. Minden új generáció okosabbnak, ügyesebbnek születik már évszázadok óta, mint az előttük levő generáció, ezt tudomásul kell vennünk, és lehetőleg meg kell próbálnunk lépést tartani velük.

2011. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
A 35-40-es korosztályba tartozom. Nem nézek ki 28-nál többnek. Hogy értsék azok akik esetleg nem mi a problémám. Ha mondjuk, valaki nem tud valamit akkor azt a megjegyzést teszik "na ez is milyen gyökér" és még sorolhatnám.
2011. júl. 23. 19:30
 9/31 anonim ***** válasza:
57%

Én 35 vagyok.Egy éve volt egy 22 éves munkatársnőm,nos ő azt hitte ő az atyaisten.Közben szánalmasak voltak a cirkuszai, amiket levágott.Mindent ő akart megcsinálni, mert meggyőződése volt, hogy csak ő érti a dolgát, a többi meg ugye lusta dög.Aztán meg hőbörgött, hogy egyedül kell csinálnia mindent.Őszintén sajnálom a családját.A kis taknyos lehet, hogy azért is viselkedett így. mert rokona volt az igazgató.

Azért remélem, nem általános, hogy minden huszon éves ilyen tahó a munkahelyen,, mert amúgy nem lenne bajom ezzel a korosztállyal.Engem, nem érdekel , hány éves valaki, amíg viszonozza a tiszteletet.

2011. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Ezek a beszólások minden korosztályban megvannak.
2011. júl. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!