Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Átadjátok a tömegközlekedési...

Átadjátok a tömegközlekedési eszközökön a helyet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 10:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

terhes nőnek mindig. öregasszonyoknak...háát, változó. ha hellyel kínálok egy idős embert de elkezd szabadkozni hogy 'köszönöm kedveském, maradj csak' akkor mindig felállok, így ő kénytelen leülni. :) de vannak a tipikus acsarkodó nyanyák, akik simán kibírnák azt a 2 megállót de azt hiszik előjoguk van hogy ülhessenek...nah az ilyeneknek sosem. jah és ha valakinek el van törve a lába vagy a keze például akkor neki is.

16/l

2009. máj. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%
Egy terhes nőnek azonnal, de a nyugdíjasoknak csak nagyon ritkán. Nem azért mert szívózok velük, hanem mert 80%-uk pofátlan. Tolakodnak és még ő van felháborodva, aha nem engeded előre. Egyszer sokan voltak buszon és csak kicsit később tudtunk leszállni a 3. ajtón. A vén majom már szállt volna fel (elvileg csak az első ajtón lehet, de ez őt nem érdekli). Mi ugye nagy nehezen leszáltunk és beszólt, hogy jókor jut eszetekbe leszálni. Mi mondtunk neki, hogy az 1. ajtón van a feszálás és csak félrerántotta a fejét. Na az ilyeneknek biztos nem adom át. Mondhattunk volna csúnyábbat is (pl.: itt rohangál, a temető meg még üres), de inkább nem foglalkoztunk vele.
2009. máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%
Nem,miért adnám át?Nekem se adja át senki,pedig gerincsérvem van,ráadásul nekem mindig egész jegyet kell vennem,és nem utazhatok ingyen, vagy néhány forintért,mint a tanulók!
2009. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Akkor, ha

- nincs máshol (elérhető) üres hely

- nincs rá nyomós okom, hogy üljek


Átadom a helyet idős embereknek (bár azoknak a néniknek, akik agyonrúzsozzák magukat, meg festik a hajukat, és képesek rohanni a villamos/busz után... na, nekik nem szívesen..., főleg, ha még néznek is rám olyan tekintettel, hogy "én már öreg vagyok, te még fiatal, egészséges, add át a helyed"), és várandós kismamáknak, vagy kisgyerek(es)nek. :D

23/l

2009. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, átadom bárkinek, akiről úgy gondolom, nehezebb állnia, mint nekem. Terhes, kisbabás, sokcsomagos, idős stb. Nekem is át szokták adni a helyet, amikor tele van a kezem szatyorral (pedig fiatal vagyok).
2009. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van az előttem szólóknak! Én is a terhesnőknek, vakoknak, törött kezűeknek, anyukáknak karon ülő gyerekekkel, sérülteknek. És persze az azt megérdemlő idősebbeknek!!!! Azt ki nem állhatom én sem, ha gázolnak át a húzós kerekes taligájukkal a lábamon, és törtetnek a helyért! Jó, én megértem, hogy tényleg sokan nem adják át nekik a helyet, de mindíg le tudnak úgyis ülni, valaki enged nekik úgy is! Aztán az sem kutya, ha a nyanya áll fölöttem, magas sarkú cipőben,(amiben a lábujjai már X-ben állnak) kifestve magentaszínű rúzzsal, és bökdös, és a számba nyomja majdnem a méretes melleit!! Azoknak csak azért sem!!! És sóhajtozik hangosan, meg pofákat vág, hogy én érezzem magam kellemetlenül! Egyszer a metrón velem szemben ült egy úri nyanya, aki mellé ha leültek, akkor felháborodottan arrébb húzódott, hogy ne érjenek véletlenül sem hozzá! Na kikapott egyszercsak egy olyan fickót, akinek nem tetszett a pofavágása, és beszólt neki, hogy:" Mi van mama, nem csak magájé a metró, miért nem utazik inkább taxival?" jót röhögtünk körülötte. :-))
2009. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

En mindig atadom a helyem, nem tudom miert? Csak azt, hogy belem sulykoltak, anno.

Igaz sokszor nem is ulok le.

2009. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pont így gondolom én is. Terhes nőknek, kisgyerekeseknek, vagy olyanoknak, akiken látszik, hogy szükségük van rá, átadom,de a banyatankos mamáknak, akik paraszt módon viselkednek nem adom át. Mégpedig azért nem, mert mikor nagypocakos terhes voltam, egy srác át szerette volna adni a helyét, erre egy mami félrelökött és levágodott az ülésre, de csak miután még a lábamon is átgurította a kerekes szatyrát. Mindenki felháborodott, szóltak is neki, de nem hatotta meg, mondván ő már öreg, fáj a lába, én fiatal vagyok, és a terhesség nem betegség. Pff.
2009. máj. 10. 11:27
 9/27 anonim ***** válasza:
99%

Én egy időben azt csináltam, hogy mindig elsőként ültem le mindenhol, mert azt gondoltam, hogy ha senki, akkor majd én átadom a helyem. De valahogy mindig voltak olyanok köröttem, akik hamarabb mozdultak, mint én, akármennyire is siettem. :)

Egyébként egy vicc jutott eszembe:

Utazik az idős hölgy a buszon, és egy fiatal fickó készségesen át akarja adni a helyét, föl is áll. Mire a néni megszólal:

-Előmelegített helyre nem ülök.

Erre a gyerek:

-Akkor üljön a jegesmedve f*szára!

Az idős hölgy majd' szívgörcsöt kap, és odaszól a buszsofőrnek:

-Hallotta mit mondott?!

-Hallottam.

-És?! Nem csinál semmit?! :O

-Mégis mit csináljak? Forduljak északra?


:DD

2009. máj. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
99%
Én a 8. hónapban vagyok, és majdem minden nap buszon utazok. Eddig 2x (!) adták át a helyüket, mondanom sem kell, hogy nők. Egyébként teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal!
2009. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!