Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek manapság túl sok...

Szerintetek manapság túl sok idejük van magukkal foglalkozni?

Figyelt kérdés
Nem azokra értem, akik komoly problémával küszködnek, vagy pszihésen nincs valami rendben náluk.Sok fiatal kiírja, hogy eldobja az életét, mert otthoni zűrjei vannak, nincs barátnőjük stb. Szerintem komolyan se gondolja a többség, csak most könnyen dobálóznak ezzel.A nagyapáink háborúba mentek, hozzánk képest nagyon nehéz életük volt, mégse volt ennyire gyakori, hogy 18 évesen kijelentették, szar az élet, inkább befejezem.
2011. aug. 2. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán, mert régen másképp álltak az élethez az emberek, nem volt mindenki lépten-nyomon "depis", jobban meg tudták oldani a problémáikat. És nem volt annyi idejük foglalkozni magukkal.
2011. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De gyakori volt, csak akkor még nem volt Internet, kétmillió tv csatorna, pszichológusok tömkelege, akiknek jó pénzt fizetnek.
2011. aug. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a többségnek igen. Rám is jobban jellemző, hogyha egyedül vagyok, könnyebben megtalálnak a rossz gondolatok (meg ez gondolom mindenkire jellemző, nem csak rám )

Szerintem ennek az lehet az oka, hogy régebben az emberek együtt voltak sokat, együtt végezték a munkát a földeken, vagy együtt szőttek a nők, bár ez inkább a nagyszüleinkre igaz, de a szüleim is sokat voltak még ilyen közös programokban. És nézd meg mi a helyzet ma... ha valaki beszélgetni akar, nem átmegy a barátaihoz, hanem fellép msn-re vagy facebookra, ettől mindenki úgy érzi, hogy mekkora közösségi ember, mennyi barátja van, hasonlók, közben mégis egyfolytában egyedül van a többség! Ez nagyon rossz, én őszintén sajnálom hogy ebbe a korba születtem. Persze tudom, hogy sokkal könnyebb életünk van, nem kell csinálni kb semmit, nem kell nyomorogni...stb, de mégis mindenki egyre magányosabb lesz úgy, hogy észre se veszi.

Meg itt van a szerelmi élet. Hány olyan kapcsolat van, ami interneten született, a felek még csak nem is látták egymást, vagy ha mégis, több száz kilométerre laknak egymástól, így nem lehet jól megélni az emberi érzéseket.

Lehetne még hosszan fejtegetni, hogy ez miért van így, de a fő oknak én ezt gondolom.

2011. aug. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

16:30

Így van, hozzáteszem nem látták olyan színesen a világot az apáink, nem volt lehetőségük a többféle nézőponthoz, hanem ahhoz viszonyítottak, hogy milyen volt a háború, ami utána jött az csak jó lehetett.

2011. aug. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is abban rejlik az igazság, hogy hiába a "könnyebb" élet, sokkal magányosabbak az emberek. Szüleinknek szerintem még jobb gyerekkora volt, de ők már nem tudtak annyi figyelmet adni nekünk, mint amennyit ők kaptak.

Mondjuk én szerencsére nem vettem észre, hogy nőtt volna az öngyilkosságok száma a tindédzserek körében, de az biztos, hogy "elveszettebbek", mint a korábbi generációk. De hát nem csoda, ami ömlik most a tv-ből, meg net-en.. sokkal nagyobb az agymosás, mint akár 5-10 évvel ezelőtt. Mikor én voltam kis tini, 13-14 éves, még az ember ábrándozott a szerelemről, az is nagyszám volt, ha a körmét kifestette.. most meg ahogy kinéznek a kislányok, amit diktál a divat, árad a viva tv-ből.. hát sírok. Én nem tudnék ezeknek megfelelni, fontosabbak a külsőségek, mint bármikor. Ráadásul a tinik korábban a tettek mezejére lépnek, mikor érzelmileg még nem valami fejlettek. Nem is tudják mit csinálnak, hamar kiégnek.. szóval nem csodálom, hogy jobban el vannak keseredve.

2011. aug. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!