Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet egy tanult, jó képességú...

Lehet egy tanult, jó képességú embernek lassu felfogása?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 13:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen ismerősöm. Az egyetemen szín ötös tanuló, de valami nagyon bamba. Mindent 8x kell neki leírni, hogy rájöjjön, mit is akarok kifejezni, a vicceket nem érti, a hasonlatokat sem, elvonatkoztatni nem tud. Az egyetemen kívül másról nem is lehet vele beszélni.

Én inkább azt mondom, hogy legyen csak 3,5 az átlagom, de az életben találjam meg a helyem.

2011. okt. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hát ezzel én is így vagyok. Valahogy életképesebbnek érzem magam, mint pl a sógornőm, aki szintén tanult ember, de teli van problémákkal, ami főleg társadalmi, beilleszkedési gond, legfőképp a munkahelyen. Javarészt ha beszélgetünk, nem arról mesél, hogy milyen eredményeket ért el, hanem hogy xy Jóska Pista utálja, meg lenézik, pedig ő okosabb, meg pedig ő ilyen meg olyan ,a másik meg szar. stb. A hétköznapi tevékenységeket is túl bonyolítja, lehetetlen vele eltenni akár egy üveg barackbefőttet is. Arról nem beszélve, hogy amit mi hétköznapi józan paraszt ésszel meg tudunk oldani, ő arra is számításokat végez és definíciót alkot egy nagytakarításból is. Ha ő valamit megcsinál, az azért eredményesebb, mint ahogy mi csináljuk, mert ő közgazdász. Komolyan a falnak megyek tőle.
2011. okt. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Igen, én is ilyen vagyok, (pedig nem voltam kitűnő tanuló, de tanult és jó képességű vagyok).

Főleg a térbeli tájékozódás nem megy, már az is nehezemre esik megmutatni melyik a jobb és bal oldal (ezért hordok órát), de az északot már egyáltalán nem tudom merre van. Más egyéb dolgok is vannak, például, hiába akarok én gyorsabban csinálni valamit azt nem tudom gyorsabban anélkül, hogy el ne rontanék valamit, vagy nem jól csinálnám (mosogatás, pakolás, vagy írás). Igen, lassú vagyok sajnos, és még a kommunikációban is gondjaim vannak (keresem a szavakat, értelmetlen mondatot mondok stb.) Ezekkel tisztában vagyok és igyekszem ellen tenni is, több kevesebb sikerrel megy is. 27/n

2011. okt. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

A tanultnak lehet lassú felfogása, persze.


Az intelligensnek viszont nem.

2011. okt. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Lehet lassú gondolkodású is, mert a gondolkodásnak van "minősége" és sebessége. Lehet egy okos lassú gondolkodású, ahogy egy gyors észjárású ember buta is, tapasztalatból tudom.
2012. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Íme itt vagyok élő példa. Bármit megtanulok amibe bele fogok, sokoldalú vagyok, viszont néha vannak dolgok, amiket oda-vissza el kell magyarázni, hogy megértsem, míg van aki előre megérti ugyanazt. Sokszor van olyan, hogy nem értek valamit, pihentetem, alszok rá, aztán egyszer csak másnap leesik. Na ez a tipikus lassú felfogás. Olyankor mindig a fejemhez kapok, hogy de nagy barom vagyok, hogy ezt elsőre nem értettem meg.
2012. ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Tegyük azért tisztába.

A tanult agyában sok van: sokat tanult, nagy elméleti tudás birtokában van

Az intelligens agya gyors: gyors felfogás, egyszerűbb logikai összefüggések gyors megértése, gyors adatfeldolgozás és reagálás, kiváló kommunikációs képesség

Az okos agya erős: Lehet, hogy nincs túl nagy elméleti tudása, lassú felfogású, bamba, de tervez egy űrhajót, bonyolult összefüggéseket is megért.

2019. máj. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!