Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az az amerikaiaknál,...

Miért van az az amerikaiaknál, hogy vannak olyan nevek amik fiú és egyben lány nevek is?

Figyelt kérdés
És ha valaki meghallja egy ilyen nevet honnan tudja, hogy fiú vagy lány?
2011. okt. 14. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknél max. akkor tudja, ha a mondatból kiderül az illető neme. (she, he, her, him... ilyesmiből)

Amúgy nem tudom, miért van ilyen, de egy olyan nyelvben, ami alapvetően kb. minden mondatban utal a nemre, lehet, hogy nem okoz olyan gondot, mint amit pl. a magyarban okozna. :)

2011. okt. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ezen én is sokszor gondolkoztam már :D De nem egy filmben "poénként" felbukkan, hogy fiú neve van egy lánynak és amikor emlegetik azt hiszik, hogy pasiról van szó, aztán megjelenik és mindenki meglepődik. Úgyhogy valószínűleg tényleg csak az alapján tudják, ahogy az első hozzászóló írta.
2011. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak beceneveket ismerek:

Sam, mint Samuel, vagy Samantha

Alex, mint Alex, vagy Alexa/Alexandra

Joey, mint John, vagy Johanna


Gabi, mint Gábor, vagy Gabriella - hogy egy magyar példával is éljek. :)


De az amcsikból mindent kinézek. :D

2011. okt. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az Ashley, Taylor is ilyen nevek.

Amúgy passz, így alakult, hogy lettek ilyen nevek is és kész. :)

2011. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Talán gondoltak a hermafroditákra is. :)
2011. okt. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!