Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tudják elfogadni az...

Miért nem tudják elfogadni az osztálytársaim, ismerőseim, hogy engem nem zavar, hogy híztam?

Figyelt kérdés
44 kg voltam tavaly szeptemberben. Már fél éve nem menstruáltam, és kaptam fogamzásgátlót. Azóta felszedtem pár kilót, most 54 vagyok már 2 hónapja. Én úgy mondom megnőiesedtem, osztálytársaim azt mondják, hogy meghíztam. Tény és való lett egy kis pocakom, de engem nem érdekel, szerintem sokkal szebb lettem, mint voltam, végre nem látom a bordáimat, és nem csúszik fel majdnem a könyökömig a karkötőm. Mindig is szerettem volna legalább 50 kg lenni, hogy adhassak vért, most végre elértem. Nem akarok továbbhízni, nem is hízok már 2 hónapja, de már zavar, hogy állandóan kapom a segítőszándékú megjegyzéseket. Nem csúfolnak, csak mindig megkérdezik, hogy ne adjanak-e fogyókúra tippeket, amikor meg kijelentem teljes magabiztossággal, hogy engem nem zavar ez a kis poci, akkor úgy néznek rám, mint egy marslakóra. Már nem egyszer hallottam beszélgetést, amiben arról diskuráltak, hogy mi ütött belém, hogy nem foglalkozok az alakommal. És már nagyon dühít, hogy kinéznek maguk közül, mert nem vagyok annyira vékony mint ők. A padtársam is lázasan fogyókúrázik, azt várja, hogy megdícsérjem, amiért 47 kg lett, és már az arcán látszik, hogy fogy el, és nem áll le a diétával. Egyedül vagyok azzal, hogy el tudom fogadni magam így, hogy nem vagyok tökéletes? Ennyire beivódott a 21. század kultúrájába, hogy deszkának kell lenni?
2009. máj. 1. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mindig vannak idióta és káros divatok. Most a csontváz alak is ilyen.

Próbálj meg nem törődni velük. Amíg jól érzed magad a bőrödbrn, semmi baj.

2009. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nem vagy egyedul, en is pont igy voltam. Tavaly januarban 45 kg voltam, nagyon durvan fogyokuraztam es edzettem. Meg is lett az eredmenye idegosszeroppanast kaptam mer nem birta a szervezetem a stresszt. Kaptam ra gyogyszert amitol hizni lehet. Hat mire abbahagytam a gyogyszert 60 kg lettem. Mondjuk ez mar nekem is sok volt. En is kaptam a megjegyzeseket h kover vagyok de nem erdekelt mondtam hogy nem akarok megegyszer az idegosztalyon kikotni. Azota leadtam par kg igy most vagyok kb 57 korul. De inkabb formalodni akarok mint fogyni.ezer jarok kondiba. Szoval ne erdekeljen mit mondd mas amig te jol erzed magad a borodben, mert az a legfontosabb. Bar tudom h nem valami jol eso erzes kritikat hallgatni.
2009. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én 163 magas vagyok és jelenleg 50 kiló. 2 éve 55 kiló voltam, csak sajna idegi alapon volt hogy 7 kilóval is kevesebb lettem, most sem tudok visszahízni, pedig jó lenne, mert Párom is mindig mondja olyan vagyok így mint egy gyerek, és tudod az a jó ahogy te is gondoltad, hogy ha egy nőn van mit fogni. A másik hogy utálom hogy nadrágot is nehezen tudok venni, mert a 27esnek is lóg a hátulja a fenekemnél, ami sem szép, sem kényelmes állandóan húzogatni. SZóval ha olyanok az osztálytársaid hogy nem sértődnek meg, én azt mondanám, hogy ha fogyókúrás tippet akarnak adni, inkább hízókúrásat adjanak, mert hízni szeretnél:D Ezzel majd jól ledöbbented őket:) Vagy hogy úgyis válság van, legyen miből fogyni... Ne törődj velük, a piszkafákat nem szeretik a férfiak hidd el, aki sovány annak általában melle sincs..
2009. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudják inkább elfogadni,hogy van merszed kiállni a sorból.De ne foglalkozz vele mit mondanak(nehéz nem odafigyelni tudom),ha magadnak így megfelelsz az a lényeg.Ja és a férfiak tényleg azt szeretik,ha van mit fogni.
2009. máj. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Érett a gondolkodásod, gratulálok! :)

Még az is elképzelhető, hogy irigyek, mert jól nézel ki, boldog vagy, nem kell stresszelned magad a kilók miatt.

Te csinálod jól! Jó lenne, ha végre elmúlna a botsáska divat, és az emberek nem a tömegnyomásnak engedelmeskedve akarnák elfogadtatni magukat, hanem mernének változtatni!

A puhaság vonzó.

Gondoljunk bele, milyen lehet egy fiúnak, ha egy lány sosem tudja elengedni magát, mindig csak zöldet eszik (félreértés ne essen, nagyon szeretem), állandóan az alakjával, meg a nemlétező párnáival van elfoglalva...fárasztó lehet.

Lehet, hogy a sovány csinibabákat irigylik, de vajon tartós kapcsolata van mindegyiknek? Akik tényleg érdeklődnek irántuk, meg is merik szólítani őket? Talán attól félnek, hogy a tökéletességet várják el tőlük is.


És tényleg ez kell, hogy már ebben a korban se fogadják el egymást? Félelmetes, menyire gerjesztik a problémát!

De mondjuk nem is csodálom, ha a zenetévéken folyton ezt nyomatják. Nézz meg egy klipet-mindenkinek mindene kivan.(meg nagyon tökéletes, óriás mellekkel) Ez most úgy hangzik, mintha hű de prűd lennék, pedig csak abba kéne belegondolni, hogyha mindenki mindent lát, már korán, teljesen kiveszik belőle az érdeklődés.

Az meg a csúcs, amikor tizenévesek Amerikában átoperáltatják magukat egy tvműsorban, hogy a kedvenceikre hasonlítsanak.

Beteg világ kezd lenni.

Bocsi, elkalandoztam. Szóval csak így tovább, remélem hamarosan leesik a többieknek, hogy te csinálod jól. Több ilyen ember kellene és talán nyugisabb és boldogabb lenne ez a világ. :)


30/n

2009. máj. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szóval pontosabban: mert azt hiszik, csak a vékony a normális,az elfogadható, a szép, mert ezt sugallja a média. A maguk módján jót akarnak neked, hogy ne lógj ki az általuk normálisnak tartott világképből, hogy a többiek elfogadjanak.

Ezzel pesze tovább gerjesztik ezt az egészet, és maguknak ártanak a legtöbbet.

2009. máj. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!