Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy nem tisztálkodnak rendesen pl. az angolok, németek?

Figyelt kérdés

Van családtagom, aki Németországban él, így elsőkézből tudom, hogy az ő rokonságukban mindenki minden nap zuhanyozik.


Én sokáig éltem az Egyesült Királyságban, nagyon sok családnál megfordultam ápolóként és sehol nem tapasztaltam, hogy akár 1 nap is kimaradt volna zuhanyzás terén.

Az igaz, hogy nem divat a tele kádas fürdés ( ritka, inkább gyerekeknél fordul elő), de egyáltalán nem igénytelenek, itt mégis sok helyen ezt olvasom, hogy nem tisztálkodnak.


Honnan jött ez a tévhit?


2011. okt. 17. 14:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Énmeg voltam 2 hétig nyaralni az UK-ban, a legdurvább amit láttam, hogy parkban ül az anyuka és tetvezi éppen a gyerekét. A tisztálkodás nemcsak zuhanyozásból áll, nálunk az ilyet szégyenként éli meg a család, nemhogy a parkban mutogassa:P
2011. okt. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Biztos, nem mindenki ilyen, de én két családnál voltam, és ott nem, hogy naponta, de sokszor kétnaponta sem fürödtek a szülők.

Mondjuk ilyen Magyarországon is van, úgyhogy, aki koszos az itt is, ott is koszos.

2011. okt. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Ejj, nem értitek.

Ez nem kosz, hanem víz és energiatakarékosság!

2011. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Angolokra meg a németekre nem jellemző, ez inkább francia és belga "hagyomány"
2011. okt. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Niburta ***** válasza:
Angliában élek és sajna nem egyszer tapasztaltam, hogy a bevásárlóközpontban, postán, stb. mellettem elhaladó hölgynek olyan masszív izzadtságszaga volt, hogy majd elájultam (pedig nem volt koszos vagy elhanyagolt ruházatú). Jól szituált anyukát is láttam már három napig ugyanabban a ruhában( lehet hogy csak három ugyanolyan volt neki? :) ). Jó környéken lakunk, de a fiam sulijában láttam már "koszgalléros" kisgyereket, illetve említett kiskorúm döbbenten mesélte, hogy a némelyik palánta koszos kézzel ül le ebédleni. Igénytelen emberek mindenütt vannak, nem nemzetfüggő. Otthon is találkoztam ilyesmivel.
2011. okt. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

Régen nálunk sem volt divat az állandó fürdés,mert nem volt fürdőszoba. Lemosakodtak lavórban és nem voltak piszkosak.

Akkor lett divattá,amikor a 60-as évek után mindenki házat épített,új lakásba költözött,és lett fürdőszobájuk.

Nekem is vannak német és angol rokonaim,de ők is csak hetente egyszer fürdenek,és 2-3 naponta tusolnak. Csak akkor,ha nagyon meleg van és megizzadnak,vagy olyan munkát végeznek,ami után tusolni kell. Ők is inkább csal mosakodnak.

Nem csak a vízzel takarékoskodnak,hanem a környezetre is ügyelnek,és a bőrük re is. Az a sok kozmetikum,amit nálunk használnak tisztálkodás után,mind vegyszer,ami károsítja a környezetet és a bőrüket is. Akkor is,ha a reklámok másképp állítják.

Amit viszont külföldiektől nem láttam-hallottam: a nálunk sok családban divat :együtt fürdés a gyerekekkel,vagy a család tagjai egymás után ugyanabban a vízben fürdenek. Ismerek olyan családot,ahol a sorrend:apa-anya-lánygyerek-

fiú gyerek. Ez egyáltalán nem higiénikus.

2011. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ez azért érdekes nekem, mert amikor 8.-os koromban Angliával voltam az iskolával, és családoknál laktunk, külön felhívták rá a figyelmünket a tanárok, hogy az angolok nem csak naponta zuhanyoznak, de hajat is mosnak minden nap, és aki nem teszi, azt eléggé igénytelennek gondolják. És tényleg abban a két hétben a családnál az anyuka minden nap vizes hajjal flangált, ebből gondolom, hogy meg is mosta minden nap, meg akkor már nyilván tusolt is. Oké, ez tíz éve volt, lehet, hogy azóta változott a világ.
2011. okt. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Barátnőm élt kinn Németországban egy német családnál és ott heti 2x fürödtek, tiszta hülyének nézték szegényt, hogy mindennap lezuhanyzik. Úgyhogy nem tévhit. Az angoloknál pedig nem tudom mi van, de a németekre tipikusan jellemző.
2011. okt. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

Ez komoly? Ebből állítotok teljes népre való jellemzést?

"barátnőm mondta"

"két hétig ott voltam"

"ismerek két családot"

"láttam a parkban"


Ne már...

2011. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nagyon nem nemzetfüggő, hogy hányszor zuhanyoznak. Amikor kisgyerek voltam én se zuhanyoztam minden nap, most is van, hogy kihagyok egy-egy napot, mert semmi szükség sincs rá (értsd: nem végeztem aznap semmi fizikai munkát, nem vagyok büdös).
2011. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!