Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy nem tisztálkodnak rendesen pl. az angolok, németek?

Figyelt kérdés

Van családtagom, aki Németországban él, így elsőkézből tudom, hogy az ő rokonságukban mindenki minden nap zuhanyozik.


Én sokáig éltem az Egyesült Királyságban, nagyon sok családnál megfordultam ápolóként és sehol nem tapasztaltam, hogy akár 1 nap is kimaradt volna zuhanyzás terén.

Az igaz, hogy nem divat a tele kádas fürdés ( ritka, inkább gyerekeknél fordul elő), de egyáltalán nem igénytelenek, itt mégis sok helyen ezt olvasom, hogy nem tisztálkodnak.


Honnan jött ez a tévhit?


2011. okt. 17. 14:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ja meg amúgy én pl ezt még sosem hallottam. Azt tudom, hogy régen a nemesség hanyagolta el a fürdést a rizspor és a parfümök miatt, de hogy mostanában is ez lenne arról nem hallottam.
2011. okt. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:33

Tudod barátnőm 1 évig élt kinn egy családnál és suliba is járt, és mindenhol ez volt a jellemző. Érdekes mód másik osztálytársam is ugyanezt mondta, pedig másik városban volt, mindketten Goethe ösztöndíjjal voltak kinn. De biztos csak kitalálták.

2011. okt. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 TheAnonymus11. ***** válasza:
azért, mertnem tisztálkodnak rendesen az emberek pl. az angolok, németek...
2011. okt. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ránk is furcsán néztek, hogy naponta szeretnénk zuhanyozni, mikor kint dolgoztam szobalányként (elég kemény fizikai munka) tehát igenis szükségünk volt a napi zuhanyra. De ha az ember csak otthon ül és nem csinál semmit, akkor nem fog se megizzadni, se nem lesz koszos, tehát szükségtelen minden nap pláne naponta 2szer zuhanyozni. Sajnos a média csak azt sulykolja, hogy zuhanyozz állandóan, tisztítsd magad (antibakteriális izékkel, nyírd ki a védekezőképességed, meg azt a sok egysejtűt ami hozzád tartozik, ami nélkül nem élhetsz,mert nem vagy egyedül). Nyugaton nagyon drága a víz, (nem csoda hogy spórolnak), tehát ez környezettudatosságból is fakad. Nem azt mondom, hogy hetente egyszer elég zuhanyozni, de ha egy nap kimarad az ne ma világ.
2011. okt. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kedves 15:33-es, nem ebből vonok le messzemenő következtetéseket, nem is értem, te ezt hogy olvastad ki a soraimból. Csak annyit írtam le, hogy én mit láttam, tapasztaltam anno. Természetesen nem csöngettem be minden angolhoz, és nem kérdeztem végig, hogy egy héten hányszor fürdenek/zuhanyoznak. Vagy esetleg van itt olyan, aki ezt (bármelyik országban) megtette?
2011. okt. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mi egy német családdal voltunk jó kapcsolatban, minden nyáron kibéreltek egy balatoni nyaralót, és egy hetet ott töltöttünk. Az alatt az egy hét alatt ha egyszer is láttam őket a fürdőben, lehet, hogy sokat mondok, míg én, ha nem akartam "balatonszagúan" lefeküdni aludni, nem egyszer megmosolyogtak, hogy "hát te megint itt vagy?":) Barátnőm német cserediákot fogadott, 5 nap után megbeszélték vele, hogy mire való a fürdőszoba.


Nem állítom, hogy mindannyian ilyenek, de a nagy átlag a kommentelők hozzászólásai alapján nem kényes a fürdésre..

2011. okt. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én a franciákról hallottam ezt.
2011. okt. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az iskolánkba évente érkeznek német cserediákok, és tízből hét családtól az jön vissza, hogy a gyerek nemhogy kétnaponta, hanem hetente egyszer-kétszer tusol, sokuknak elég masszív szaga is van, tehát néhányan másképpen sem tisztálkodnak. Egy ismerősöm - aki más iskolába jár - is fogadott cserediákot már több ízben is, náluk valamivel jobb volt a helyzet, a lány minden második nap fürdött - de ezzel együtt igényes, ápolt volt, tehát messze nem egy koszfészek. :)

Nem általánosíthatunk, nyilván embere válogatja, de biztosan nem alaptalan ez a "pletyka".

2014. ápr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!