Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kik imádják a karácsonyt?

Kik imádják a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nem fórum, de kíváncsi vagyok, ki hogy áll a karácsonyhoz, ki mikor kezd el készülődni, stb.

Pár napja beszélgettem egy ismerőssel, és lenézett amikor mondtam, elkezdtem a karácsonyi ajándékokat elkészíteni. Konkrétan húgom kötött kardigánt szeretne, és én fogom neki megkötni. Nem értette, miért álltam már neki...

Összesen 20 embernek kell ajándékot készítenem, és nem az utolsó pillanatban akarom, azon kívül szerintem a többségét magam fogom megcsinálni.

Ti hogy vagytok ezzel?


2011. okt. 20. 14:44
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%
Te, aki depis lesz a karácsonytól, éltessen az ezekben az időkben, hogy ott a gyermeked, és próbáld neki mutatni, az ünnep szépségét, ne azt lássa, hogy karácsony, akkor az csak szomorú, elbújós napok lehetnek! Szerintem annál inkább próbáld boldoggá tenni az ő karácsonyát, ha már nem egész családban ünnepeltek, különben talán felnőttként sem fog neki igazi ünnepet jelenteni. Legszebb karácsonyi emlékei mindenkinek azok a karácsonyok, mikor még gyeremek volt. És akinek akkor boldog karácsonyai voltak, az bármilyen élethelyzetben is van éppen, szerintem kicsit tud boldog lenni ezen a szép ünnepen. Gondolj a gyermekkorodra, akkor sem voltál boldog karácsonykor? Gyermekként tudjátok minek örültem a legjobban, és hiába voltam gyerek, mégis ez volt a legnagyobb boldogságom, nem az ajándékok, mégpedig, hogy papa, mama, anyu, nevelőapum, testvérem, együtt ünnepelhettünk, és mindenki ott lehetett még velem, életben!!!
2011. okt. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszek istenben a munkámból kifolyólag tudom hogy nem létezik, de a karácsonyt szeretem és tartom is mert megnyugtat. Imádok ajándékozni, másoknak örömöt okozni, nekem a legjobban az tetszik amikor átadom az ajándékot, az illető kibontja és látom az arcán az öröm pillanatait. Számomra ez a legnagyobb ajándék és nem az ha kapok valami kézzel foghatót. A legnagyobb ajándék nem fogható, nem érinthető meg, mert az benne van a szívedben. Nem számít mekkora az ajándék értéke, csak az számít hogy szívvel adják. Egyszer kaptam 1 kis 100Ft-os kabalamacit, azt mondta az illető hogy ne haragudjak de nincs pénze mert munkanélküli, de átölelt és könnybe jött a szeme és és nagyon meghatódtam. Utána kaptam 1 értékes ajándékot, 1 kenyérsütő gépet (25.000.-Ft kb 1 olyan), de éreztem hogy azt nem szeretetből adták, csak azért hogy a szeretet látszatát fenntartsák és így annak nem örültem annyira mint az előző olcsóbb, de szívből szóló ajándéknak.
2011. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%
Én imádom, csak sajna hamar vége van :( November- decemberben készülődünk.
2011. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

15:00, csak a gyermekem éltet, hidd el. Nincs nagy családunk, legfeljebb anyukám szokott velünk ünnepelni. Természetesen nem sírok naphosszat itthon, dízstítek fát, készítek ajándékot a gyerekemnek, sütök-főzök, de a lelkemben szomorúság van :(

Nem véletlenül növekszik meg az öngyilkosságok száma karácsonykor. Nem magamra gondolok, mert én ilyet nem tennék, azonban megértem, hogy sok egyedül élő ember miért hajlik erre jobban ilyenkor.

Nagyon szerencsések azok, akik igazi családban élhetik át ezt az ünnepet.

2011. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Mit szólnátok ahhoz, ha azoknak akiknek nics családjuk vagy nincs senkijük, összegyűlnének egy helyre? Ismerkedési szemszögből is jó ötlet. Lehet valakik ott ismernék meg a jövendőbelijüket.
2011. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Átérzem a helyzetedet egyébként. Próbálj barátokkal lenni, hívjatok társaságot, az feldobja a hangulatot. Én is sokszor vagyok egyedül, párom munkája miatt..., de van pár nagyon jó barátunk, akikkel öröm találkozni. :)) Szóval, idén kellemesebb ünnepket kívánok Nektek. :)
2011. okt. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Elfelejtettem ideírni, hogy nekem is van egy gyermekem, és mivel párom sokat dolgozik, ezért sűrűn vagyunk itthon, egyedül..., szóval, ezért is érzem át a helyzeted. Szervezünk télen is összejöveteleket, hol egyik barátnál társasozunk, hol a másiknál. Hozzánk is sűrűn jönnek. Most pl. szülinap, halloween, találunk alkalmat bőven. :)
2011. okt. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves gyermekét egyedül nevelő :)

Én is egyedül nevelem a fiamat. És szeretem a karácsonyt. Nem érzem magam egyedül, mert ott van a fiam. Vannak barátaim. Persze annyiból könnyebb nekem, hogy nekem amúgy van családom: édesanyám, testvérem, nagypapám. De Szenteste kettesben ünnepelünk a fiammal, mert mindenkinek megvan a saját kis szűkebb családja. Legalábbis tavaly így volt és nem éreztem, hogy magányos lennék, vagy hogy nekem rossz, mert egyedül vagyok a fiammal. Együtt lehetünk, szeretjük egymást, kell ennél szebb ajándék? A csillogó szeme, ahogy a feldíszített fára néz, a mosoly az arcán, amikor meglátja az ajándékait, az ölelése, amikor együtt énekelünk... nem tudok ennél szebbet elképzelni...!

Másnap, harmadnap pedig együtt lehetünk mindenki mással, akiket szeretünk. Ez lehet család, de megyünk barátokhoz és ott sem az a lényeg, hogy milyen extra sütiket eszünk, vagy ki milyen ajándékot ad a másiknak, hanem az, hogy együtt lehetünk és szeretjük egymást.

Van olyan, ami hiányzik az életemből? Persze hogy van. De ilyenkor nem az a fontos. Nem tudom, kitől származik az idézet, de igaz: "Meg kell tanulnunk vágyakozni az után, ami a miénk." Karácsonykor hálás vagyok azért a szeretetért, amit a fiamtól, a családomtól és a barátaimtól kapok és adok. Persze nem csak karácsonykort, de olyankor különösen.

2011. okt. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!