Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ne foglalkozzak más...

Hogyan ne foglalkozzak más véleményével?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt,hogy mások mit gondolnak rólam,önbizalomhiányom is van sajnos.Sokszor úgy megyek végig az utcán,hogy azt figyelem,ki az aki néz.Csomó dolgot azért nem merek megtenni,mert mit gondolhatnak mások rólam,mit szólnak majd.Zavar ha valaki néz,vagy bámul,mert azt gondolom,hogy azért néz,hogy milyen csúnya vagyok,vagy rossz a kisugárzásom.

Ezen hogyan tudnék változtatni?Az önbizalmamat már próbálom építgetni,több-kevesebb sikerrel.

17/L


2011. júl. 31. 10:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem tudom. Engem sohasem érdekelt más véleménye, csak azoké akik közel állnak hozzám, szóval én eredetileg ilyen beállítottságú vagyok. Egyszerűen próbálj meg ne gondolni arra, hogy mit is gondolhatnak rólad, merd megtenni azokat a dolgokat amiket eddig nem mertél. Nehéz lesz a kezdet de aztán belejössz, ha fejben eldöntöd akkor nyert ügyed van. Sok sikert! :)
2011. júl. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Jah igen és úgy látom elég pesszimista az életszemléleted. Gondolj mindig arra, hogyha valami rossz történik veled, hogy vannak olyanok akiknek ez semmiség és sokkal rosszabb lehetne a kialakult helyzetnél. Meg egyszer úgyis minden jobbra fordul, mindig jön valami jó. Hidd el eszerint sokkal könnyebb minden, az én életem sem egy tündérmese, de ha pesszimistán állnék hozzá akkor már lehet felkötöttem volna magam.
2011. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
szerintem járj valami önmegvalósító tanfolyamra és próbáld ki magad valami művészetben amiben úgy gondolod hogy tehetséges vagy, mert a művész általában autonóm, nem érdekli hogy mások mit gondolnak róla ő éli a saját életét és a művészetével foglalkozik. ez biztos jót tenne
2011. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A boldog ember meghallgatja és megköszöni mások véleményét, majd végül ő maga dönt. Ehhez azonban az kell, hogy biztos legyél magadban és az értékrendedben, amit képviselsz. Ez még 17 évesen, azt hiszem, korai, hiszen ebben a korban még éppen az a feladatod, hogy kiépítsd a saját "végleges" személyiségedet, és magadévá tedd azokat az értékeket, amelyek szerint felnőtt életedben élni fogsz. Ez mindenre igaz, az öltözködési stílustól kezdve a politikai nézetekig...


Nem kell másoknak minden áron megfelelni, hiszen a Te életedben a felelősséget a döntéseidért egyedül Te vállalhatod. Elsősorban önbizalomra lenne szükséged, hiszen amíg magadban nem hiszel, addig mindenki másról is eleve a rosszat fogod feltételezni. Hiszen az eszedbe sem jut, hogy esetleg azért néz valaki, mert fiatal vagy és szép, hanem egyből arra gondolsz, hogy biztosan azért néz, mert nincs minden rendben veled.


Szükséged lenne arra, hogy valaki olyan szemén át lásd magad, aki szeret, és látja a szépet benned. Szükséged lenne arra, hogy olyan dolgokat csinálj, amiben sikeres vagy, és ami által hasznos dolgokat tehetsz. Nem kell nagy dolgokra gondolni, hiszen mindenki jó valamiben. Van, aki szépen rajzol. Más ügyesen táncol. Megint más pl. boldogan segít egy kutyamenhelyen önkéntesként, esetleg egy gyerekkórházban bohócként. Kell valami, ami által adhatsz, de amitől kapsz is. Mert amint értékes embernek érzed majd magad, attól kezdve az önértékelésed is helyre áll majd. Az pedig nagyon régi, de igaz szabály, hogy a szépség belülről fakad! Ha szereted magad, mások is szeretnek majd, akit pedig szeretnek, az szép. ;)

2011. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Utolsó: művésznek és különösen autonóm személyiségű embernek születni kell, nem lehet azzá "csinálódni".


Kérdező: ha folyton másokhoz hasonlítgatod magad és azt lesed, hogy mások mit gondolhatnak rólad, hogyan ítélnek meg téged, mit láthatnak rajtad, akkor tényleg nagyon kicsi az önbizalmad.


Ha önsegtő csoportokban jól boldogulnál, akkor én is azt ajánlom - a művészkedést csak akor, ha tényleg vannak művész-hajlamaid (egy valódi művésznek általában nincs túl sok önbizalma, esetleg akkor több, ha előadóművész) -; semmiképpen sem a Soma Mamagésa-féle önjelölt guruk táborait, mert azok rettenetesen sokat tudnak ártani komoly lelki gondokkal, önértékelési problémákkal küszködő embereknek.


Ha a csoport nem jön be, mert te valószínű, hogy inkább introvertált(befelé forduló) alkat vagy, aki szeret(ne) maga megtalálni és kitalálni utakat és módokat az önbizalomépítésre, akkor az ilyen irányú könyvek sokat segíthetnek, de a legjobb egy szakember: pszichológus vagy pszichiáter - ha nincs komolyabb gondod, akkor az előbbi is kiváló.

2011. júl. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Sorry. 10.39-nek írtam az "utolsó" c. megjegyzést, azóta más lett az utolsó hsz.-ó előttem.
2011. júl. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Szerintem ez elfog múlni. Én is 15-18 éves koromig mindig remegtem, hogy ki mit gondol rólam. De most már 23 éves vagyok, és ott tartok hogy nem érdekel más véleménye.
2011. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Húú,hát köszönöm:)

Lehet hogy egy kicsit félreértettétek a problémám.Nem vagyok se befelé forduló,se pesszimista.Másban mindig meglátom a jót,mindig próbálom a pozítív oldalán szemlélni a dolgokat.Járok társaságba,szórakozni,bulizni a barátaimmal.Ezzel nincs is gond.Mostanában már az önbizalmam is több,kaptam egy pár pozítiv visszajelzést,ami jól esik persze,de rájöttem,hogy addig ezeket nem tudom teljes mértékben elfogadni,amíg magamat sem fogadom el,és szeretem meg,úgy ahogy vagyok:)

2011. júl. 31. 11:13
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem tisztázd magadban, hogy amit mások gondolnak rólad, arról sejtelmed sincs.

Mert amikor mondjuk mész az utcán, de nem beszélsz senkivel, akkor magadtól ugyan nem tudod megállapítani, hogy mit gondolnak, vagy mit éreznek.

Ami eszedbe jut az lehet rossz, de hamis, hamis, hogy tényleg tudod.


Azért nem találod a bizonyosságodat a meg nem tett dolgokkal kapcsolatban, mert nem teszed meg. Nem tudod átélni bizonyosan a következményeket, amíg nincsenek következmények.


Érdemes alkalmanként olyanokkal eljátszanod, akikben megbízol, vagy akiktől nem félsz azt, hogy eltalálod-e a gondolataikat, akár magadról, akár egy tettről, bármiről, amiben bizonytalan vagy, és arról is amiben biztos vagy!

(utána alkalmanként olyanokkal, akikben már kevésbé bíznál eleinte)


Önbizalmad akkor lesz, ha (te, "ön")cselekszel tényleg, és megfigyeled (bizalom) az eredményt tényleg, az lesz a tükör.


Elsősorban a valóságra legyél kíváncsi, a jó másodsorban érdekes. (mert hiába jó valami, ha nem valódi, vagy hiába rossz valami ha nem valódi. Most talán rossznak gondolsz dolgokat, de valódi-e az amit tudsz? mert ha nem, akkor a valóságtudat (miután másokkal beszélgettél ) felszabadít.)

2011. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Megértelek ,mert én is ilyen voltam. Sokáig még az is zavart,ha az utcán mentem.Azzal foglalkoztam,hogy ki néz és miért néz.. stb.. Viszont szeretek rajzolni és mára odaáig jutottam,hogy ki merek ülni,ha valami tetszik és neki merek fogni lerajzolni.Nem mondom,hogy 100%-ig meg lehet szokni,de nem akadályoz meg,hogy megcsináljam,amit szeretnék.

Szóval a tanácsom,hogy olyan dolgokat kéne csinálnod szándékosan,amiket mások előtt kell végezni. Kiszolgálni vendégeket, szavalni , táncolni stb.. bármi. A lényeg,hogy észrevegyenek. Hidd el,minél hamarabb túl vagy ezen,annál többet nyersz vele az életben,mert ez a világ erről szól.Ha tudsz szerepelni,akkor el tudod adni magad és tudod irányítani a többi embert.

Hidd el a legtöbb embert nem érdekli nagyon a másik. Lehet akkor és ott gondol valamit róla,de nem nagyon jegyzi meg.Maximum,ha rendszeresen találkozik vele. Pl arra emlékszem,hogy volt egy belépőt kezelő csaj,aki bénázott a karszalaggal 1 hónapja,de ha szembe találkoznék vele se ismerném fel.Te nem így vagy? Akkor gondold át,hogy a legtöbb ember ugyanígy van ezzel..

2011. júl. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!