Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Normális, hogy ilyeneken...

Normális, hogy ilyeneken gondolkozok?

Figyelt kérdés

Igazából így sikerült rájönnöm 1-2 dologra.

Nagyon sok háborús filmet megnézek, ma megnéztem kettőt is. Közbe rájöttem, hogy az én hülye dolgaim azoké a katonákéhoz képest semmi. Ha kapok valamit suliba (magatartás, jegy vagy akár egy leszidás) vagy éppen összeveszek valakivel akkor rosszul érzem magam és egyből elkezdek depizni (vagyis régebben ezt csináltam, már nem mert rájöttem, hogy nem olyan nagy dolog). Holott ezek a dolgok SEMMIK azoké az emberekéhez képest akik (ártatlan) embereket is ölnek mert muszáj, látják meghalni a bajtársaikat, barátaikat, legjobb barátaikat és nem tehetnek ellene semmit. Amikor hazajönnek megváltoznak és talán a családjuk se áll ki mellettük és ennyi volt. Mi meg itt rinyálunk ilyen kis szar dolgok miatt.

Azért szerintem nem teljesen normális, hogy ilyen dolgokon gondolkozok és ilyenekhez hasonlítom az életemet. De nekem ez segített. Normális vagy nem?


2011. nov. 6. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
normális dolog. végül is ahogy írtad, rajtad is segített, és így legalább nem depizel be. és tényleg igaz, hogy ez egy semmi ahhoz képest, ami ott zajlik, de az ország hibája is, aki a háborút okozta. és amúgy sem kellene egy leszidáson filóznod. rosszul csináltad, legközelebb figyelsz, és nem rontod el az adott helyzetet.
2011. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
teljesen normális mivel ez így vagy ahogy mondod, de nem is kell visszamenni odáig az időben, a mai világban is rengeteg ember van aki éhezik, vagy veri az apja/anyja , önhibájukon kívül utcára kerültek..ehhez képest az hogy a Peti vagy az Eszti jaj mit mondott meg szólt rám tényleg semmi, meg szerintem nem vagy még olyan felnőtt szóval ezt úgy értem hogy olyan 13-16 körül lehetsz akkor ez a gondolkozás általában ki szokott jönni meg főleg a depizés is és ha ezzel el tudod kerülni, akkor inkább nézz ilyen filmeket mint hogy hülyeségek járjanak a fejedben.
2011. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó kifogás sose rossz haver.


Egyébként ha én nagyon mélyen vagyok és lúzernek tartom magam,akkor megnézek valami sírós filmet és eltűnik a bánatom.

2011. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Aki nem tetszik nekem azzal elég nagyszájú vagyok (sajnos tanárokkal is) és ezért is kapom néha a szidásokat. Jegyek, szidások miatt nem depizek. Csak néha rámjön, hogy milyen szar az életem (bár nem tudom, hogy miért is lenne az?!). Vagy amikor az osztályból szinte az összes lány ellenem van kavarások, hülyeségek miatt (ők hozzák ki belőlem a nagyszájú gyereket) és ilyenkor is rossz kedvem van mikor mindenki csak oltogat és nem áll ki mellettem senki. Most rájöttem, hogy hülyeség ezek miatt kiakadni vagy valami mert ez semmi.
2011. nov. 6. 21:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Részben passzoló idézet: "Két porszem problémája semmi az őrült világ gondjaihoz képest."
2011. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne is törődj a hülye osztálytársakkal, próbálj ne belekerülni a nagy tini depresszió halomba.
2011. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden embernek a saját problémája a legnagyobb.
2011. nov. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

persze, normális. szerintem (szinte) mindenki felfogja ezt, elgondolkodik ilyeneken. azokban a percekben órákban meg is állja a helyét az elmélet, hogy tök lényegtelen dolgok..

de aztán.. a te életed mégis az iskolából áll, nincs háború, nincsenek eget rengető drámák. te itt élsz, neked itt a lényeg, ez foglalkoztat. és mi más foglalkoztatna mint a SAJÁT életed?

2011. nov. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is nagyon magamba fordulok néha. Sajnos mindig ilyen voltam, de egyszer olvastam Gyura Barbara Szemem fénye: Nail című könyvéről, aztán elolvastam Szasz blogját.


Rögtön rájöttem, hogy semmi gondom az életben, mert egészséges vagyok (pár kisebb dolgot leszámítva, ami nem halálos, csak kellemetlen).


Én rájuk gondolok, amikor nagyon ki vagyok, és akkor elszégyellem magam, mert valószínűleg bármit megadnának a beteg emberek, hogy olyan problémáik legyenek, mint az egészséges társaiknak.

2011. nov. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!