Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fennakadnátok ilyeneken mint...

Fennakadnátok ilyeneken mint a szüleim a barátommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Múlthétvégén volt nálunk a párom (most volt a bemutatás szülőknek).

Megkérdeztem anyuékat, h mi a véleményük róla, és a következőket mondták - nekem kritizálásnak jött le. Erről kérném ki a véleményeket, h mások is így kiemelték volna / hibának vették volna a köv. dolgokat: 1.rázza a fejét ( hosszú a frufruja és néha megrázza a fejét, ha a szemébe megy -szerintem édes, azaz én szeretem - szerintük erről le kéne szoknia

2. nem használt pl. kést kajánál - szerintük kellett volna, mert ez az illem - szerintem csak otthon érezte magát(otthon sem eszik sűrűn késsel)

3. apja szerint kitérő választ adott egyik kérdésére - h mit dolgozik/hol az anyja - erre azt mondta, h egy földmérő cégnél Tatbányán -szerintem ez nem kitérő :S

4.miért mentünk be a városba (falun lakok), azt a 2napot igazán kibírhattuk volna otthon, és legközelebb be a városba - erre nem tudtam mit mondani:S - mi a fenét üljünk otthon?

5.komolyabb fiút képzeltek el mellém - szerintem komoly 18éves létére , és nagyon intelligens és figyelmes (ritka ma az ilyen) és inkább azt mondanám, hogy én vagyok túl komoly koromhoz képest.


Ezek olyan nagy hibák lennének? Mert véleményt kértem és csak ezeket mondták, semmi jót, csak ennyit. Mi a ti véleményetek? (légszíves írjatok kort/nemet ). Köszönöm.


2009. ápr. 20. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is mindig megjegyzik az ilyesmiket.

De én nem nagyon szoktam kikérni a véleményüket.

Tudom, hogy nekem bejön a srác.

Ezért a szüleimnek el kell viselni.(ha tetszik ha nem)

Nyugi csak azért mondják, hogy te is meglásd a hibákat

Nem kell vitába szállni annyit nem ér meg az egész...

ha mondanak valamit csak bólints, hogy megértetted.

de ne akadj ki ha valami olyat mondanak a srácra ami neked nem tetszik...^^

2009. ápr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
érdekes kifogások...szerintem megváltozik ez majd,ha mgismerik kicsit.eza késsel valo evés is olyan kicsinyes dolog.ne foglalkozz vele mit mondanak,amig te jol érzed magad vele,addig ne foglalkozz senki véleményével.ha majd esetleg eggyütt éltek,akkor nem a szülöknke kell vele élni,hanem neked,akkor si ha rázza afejét,és akkor is ha nem késsel villával eszik.ne hagyd magad. én ezen már tulvagyok. L/26
2009. ápr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha egy srác állandóan a haját igazgatja, az engem is zavar, főleg ha fejrázással teszi, de szíve joga, ha neked meg tetszik akkor pláne, a többivel szerintem nincs gond.

Meg mi az hogy miért mentetek be a városba? Mert szerettetek volna és kész, nem értem hogy ezzel mi lehet a baj, egyszerűen szerintem csak kicsit túlféltenek, nem a sráccal van baj szerintem.

22/L

2009. ápr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem nagy hibák, és nem nagy kritikák. Megkérdezted - válaszoltak : ennyi. Nem is kell tovább gondolkodni. Majd megszeretik, ha megismerik. És mondd el, hogy neked mi tetszik rajta. PL hogy édes a haja.
2009. ápr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Együttérzek veled, hisz ugyanezt éltem át én is pár éve. Csak az én szüleim a kifogásaik mellé ku..ának is neveztek...na de mindegy. Nekem rosszul esne, az biztos. Nem írtad, hány éves vagy. Lehet, hogy csak attól félnek a szüleid, hogy elveszítenek. De ha már elmúltál 18 éves, jogod van megválasztani azt a férfit, akit szeretsz, ez nem a szüleid dolga. Ha a srác személyisége zavarná a szülőket...szerintem próbáld meg nyugodtan megbeszélni a szülőkkel ezt, de úgy, hogy ne legyen veszekedés a vége. Bár én is így kezdtem, ez nem működött, mert ugye mindig a szülőknek van "igaza". Ha bíznának benned, és abban, hogy jól választottál, akkor talán nem lenne ez. A szülőknek ilyen téren támogatni kellene gyermeküket, mert azzal, hogy kritizálnak, csak azt érik el, hogy "eltávolodsz" tőlük, és előbb-utóbb már semmit nem fogsz nekik elmondani, és titokban folynak tovább az események. (most magamból indulok ki)A szülőknek el kell dönteniük, hogy azt akarják hallani, amit akarnak, vagy azt, ami az igazság. Kompromisszumot is köthetsz esetleg velük... Bár nem ismerem a szüleidet. Sajnos az én szüleim nagyon önfejűek, akaratosak, és makacsul ragaszkodtak az igazukhoz. Nagyon sokat sírtam miattuk, bántott, hogy nem értettek meg. Én akkor 24 éves voltam!!!Ma még mindig azzal a fiúval vagyok, ennek már lassan 5 éve. A szüleim azóta belátták, hogy nekem volt igazam. Sok sikert Neked!
2009. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

18 vagyok én is (sőt 5hónappal idősebb a páromnál :))

2009. ápr. 20. 20:02
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hány éves vagy. A felsorolt hibák szerintem nem lényegesek, ha rosszabbat nem tudtak mondani, semmi gond a fiúval. A késsel evésről annyit, hogy biztosan otthon érezte magát nálatok, nem játszotta meg magát. De az igenis fontos, hogyha megjelentek valahon TUDJON késsel-villával enni, ne kelljen ez miatt szégyenkezned. De mondom, ez is ebben az esetben (nálatok, otthon,) a javára írható. A szüleidet a véleményükről kérdeztek, elmondták. Lehet, hogy csak azért ilyen aprólékosan, mert nem akarták hibátlannak mondani, hogy kicsit a földön maradj, ne szállj el annyira. Lehet, még túl fiatal vagy. Én is megmondtam mindig a véleményem a lányomnak, és mindig be is látta az igazamat, igaz sokszor csak később. De akiről nem volt jó véleményem, azt is elfogadtam, mivel Ő választotta, és nem éreztettem vele nap mint nap, hogy nem hozzá való. A felnőttek tapasztalatát, emberismeretét el kell fogadni a fiataloknak, az izlésüket nem. 52/L
2009. ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne essen ez rosszul neked, csak féltenek és jót akarnak. Biztos ettől vagy komolyabb. Ne rágódj rajta, örülj a barátodnak és a szüleidnek. És beszélj nekik az érzéseidről, nem veszekedésre gondolok, hanem mikor van kedvetek, csendes szeretetteljes hangulat.Ha adódik rá alkalom, használd ki.Beszélhetsz máskor a barát egy egy szimpatikus tettéről is, de nem kell ebből problémát csinálni egyáltalán.Csak azért esett rosszul, mert te is izgetott voltál. és sokat vártál. Meg mint komoly lánynak, esetleg sokat számít a szüleid véleménye. De ez nem felvételi vizsga volt, csak egy szép hétvége. Nme tud megbukni a csávó :)Ő jól érezte magát?43/N
2009. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Durva szerintem is az amiket a szüleid mondtak.
2009. ápr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, azt kérdezted, fennakadnék-e ezeken.

Szülőként ezek közül semmin, legfeljebb utólag a lányomnak megjegyezném, hogy ez a hajigazgatás számomra nem túl férfias, de hát tök mindegy. Illetve, kést használni szerintem is kéne evés közben. Na de ezek nem olyan szörnyű hibák, amúgy is a te barátod, szóval ha ezek téged nem zavarnak, akkor a szülőknek mindegy kéne, hogy legyen. Ha mondjuk fél percenként tükröt-fésűt kapna elő, az már tényleg gáz lenne, vagy ha hangosan böfögne az asztalnál, akkor azt mondanám, hogy ez egy igazi bunkó, de szerintem amiket a szüleid kifogásoltak, azok belefértek a "senki sem lehet tökéletes" kategóriába.

A többi, amit írtál, szerintem egyáltalán nem gond, ezekbe nem tudom miért kötöttek bele.


22/L, másfél éves kisfiú anyukája

2009. ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!