Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a kettôs àl...

Mit gondoltok a kettôs àllampolgàrsàgról?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen értelemben? Én az vagyok: egy szívben (agyban) két hazával..mindkettőre büszkén. Az egyik nyilván a magyar.
2011. nov. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Màrmint Magyarorszàgon, ha jòl tudom elfogadtàk a kettôsállampolgársàgot. Sok ismerôsöm èl a hatàron túl pl. ukrán àllampolgàrsàggal ès most felvehetik a magyart is. Szerintetek helyes ez igy?
2011. nov. 10. 11:41
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Úgy általában: nagyszerű. Irigylésre méltó, aki két hazában érzi otthon magát. Minél több ilyen érzésű ember van, annál jobb lesz a világnak.

Ahogy és főleg amilyen céllal Magyarországon történik: ocsmány. De sürgősen és nyomatékosan leszögezem, a jelző kizárólag az ez ügyben ténykedő honi haszonkufárokra értendő.

2011. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Abban eggyet értek, h az mind szèp és jó h 1ember két kulturàban eggyarànt otthon érzi magàt, de szerintem az màr egy kicsit sok, h ezt papiron is elfogadja az orszàg. Mert hàt hiàba beszèli valaki mind kèt nyelvet, meg stb. hogy ha valaki Romànnak, vagy Ukrànnak született akkor az is marad...
2011. nov. 10. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Első vagyok.


Nézd, kedves Kérdező: akik a jelenlegi határainkon túl szlovák, román, szerb, ukrán állampolgárként éltek, azok az elszakított nemzettársaink. Mindig magyarok voltak, és amióta Európa keserves/szégyenletes történelme jogilag elválasztotta őket az államuktól, sok elnyomás (sokszor életveszélyes fenyegetés) ellenére/közepette megőrízték a hovatartozásuk tudatát, átörökítve az utódokra is. Fejet kell hajtanunk előttük, ha emberek vagyunk. A kettős állampolgárság rájuk történő kiterjesztéséről nem is szabadna vitát kezdenünk. Testvéreinkről van szó - a szülői ház pedig eredendően mindegyiküké. MINDEGYIKÜNKÉ. Mondom ezt kettősállampolgár-mivoltomban (nem határon túli vagyok..nem ilyen értelemben "érdekelt").

2011. nov. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem akartam emliteni de èn hatàron túli vagyok, pontosabban Ukrajnàból. Itt nàlunk az àllam nem tàmogatja a kettôs àllampolgàrsàgot, de sok ismerôsöm bele vágott, h megszerezze azt Magyarorszàgon, pont ezért tettem fel ezt a kèrdést mivel egy kicsit szkeptikusan állok ehez a dologhoz ès kivàncsi voltam a ti vèlemènyetekre is.
2011. nov. 10. 12:53
 7/8 anonim ***** válasza:

12:29-es vagyok:


Én leszek az első, aki azzal fogad: "Hozott téged az Isten itthon". Magyar vagy - haza jössz. ("Papíron" is). De mint már bizonyára magad is tudod, ezt a szerencsétlen népet minden lehető módon tönkretették: elérték azt is, hogy - elbutítva, önzővé, kicsinyessé silányítva - "bebeszélt" érdekek alapján a testvérét is megtagadja. Készülj el abszurd megnyilvánulásokra is itt-ott: arra például hogy "ukrán"-nak neveznek. Ukránnak lenni természetes állapot - annyit jelent, mint egy más népből jönni. Ők azonban ezzel, kicsinyesen, majd sérteni akarnak. Bocsásd meg nekik jóelőre - és gondolj erre az "Isten hozott"-ra. (Tudod, mindezzel együtt - szeretni tudom őke, mert nem az ő hibájuk. Nem..teljesen.)

2011. nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolok a kettős állampolgárságra, mint két házastársra. Most akkor mi is van? Magyar vagy X. vagy? Mert egyszerre kettő nem lehetsz, mint ahogyan egyszerre kettő férjed/feleséged sem lehet. És igazából szerintem a kettős állampolgárság sem jó: itt mindig X. leszel, X országban mindig magyar. Sehol se leszel otthon.

Elválasztott a történelem, meg Európa? Nem a 21. században élünk? Megfogod a cuccodat és hazajössz.

2011. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!