Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak még olyanok akik...

Vannak még olyanok akik mellől 20-25 évesen "eltűntek" a barátok?

Figyelt kérdés
Csak mert nekem már nincs kivel elmennem ide-oda:S A volt osztálytársaim messze laknak, párom nincs, a csoporttársaimmal pedig nem mélyült el ennyire a kapcsolatom:S A barátok messze innen vagy folyton dolgoznak. Ha nem dolgoznak se jutok az eszükbe, ha én keresem őket többnyire nem érnek rá:S Valakinek valami ötlete ez ellen? Vannak még korombeliek ebben a helyzetben? Sokszor úgy érzem soha nem lesz párom, soha nem lesznek igazi barátaim. Valaki lábalt már ki ebből?
2011. nov. 11. 18:47
 1/9 anonim válasza:
Miért nincs párod?
2011. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez egy jó kérdés. Nem tudom. Szerintem külsőre és belsőre is átlaghoz közeli vagyok. Lehet túl zárkózott vagyok. Kb 1 éve vagyok egyedül. Mostanság még a lehetőségek is elkerülnek. Igazából nem mozgok olyan helyeken ahol ismerkedni lehet:S
2011. nov. 11. 18:53
 3/9 anonim válasza:
Persze hogy vannak,de talán te nem vagy túl barátkozos típus?
2011. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nehezen találom meg sok emberrel a hangot sajnos, de szerintem barátkozós lennék csak nem merek "kezdeményezni".
2011. nov. 11. 18:57
 5/9 bánomisén ***** válasza:
100%

Ez a tipikus 22-es csapdája. Nincs társaságod, ezért nem igazán tudsz kimozdulni otthonról. És mivel nem mozdulsz ki, ezért nem találsz magadnak társaságot...


Mászkálj el egyedül és ismerkedj lépten-nyomon. Nemcsak párkeresés, hanem haver-, barátkeresés okán is. A csoporttársaiddal meg kezdd el elmélyíteni a kapcsolatodat, végülis az egy olyan kör, akik kéznél vannak.

Ezen a mélyponton, hogy soha nem lesz senkim, szinte mindenki átmegy, de átvészelhető, csak ki kell cselezni a lehetőségeket.


Én tökegyedül költöztem ki külföldre évekkel ezelőtt, senkit nem ismertem itt, barátaim meg pláne nem voltak. Néhány hónap múlva azonban már voltak kedves ismerősök, akikkel tudtam beszélgetni, haverok, még később barátok is, és már párom is van. Ha én ezt a gondot ilyen körülmények között, ráadásul nő létemre meg tudtam oldani, akkor te is meg tudod... :-)

2011. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt fluktuáció, de ez természetes és normális, mert jópár barátommal egyszerűen nagyon más irányba ment az életünk, nincs már közös témánk. De lettek helyette mások.

Azt javaslom mindenképp, hogy ne ülj otthon egyedül, mozogj a világban, így találsz majd új barátokat, akiket az érdekli, ami téged. Keress pl. egy érdekes munkát, vagy menj el önkénteskedni szabadidődben. Járj el jógázni, táncolni, focizni, sakkozni, csatlakozz túracsoporthoz. Bármi, ami érdekel, szóba jöhet. Ezáltal új emberekkel ismerkedsz meg, és legalább esélyt adsz magadnak, hogy új barátokat találj.

Amúgy én a legjobb barátnőm egy koncerten ismertem meg, mindketten egyedül mentünk, így elkezdtünk beszélgetni :) Bárhol találhatsz barátokat, csak ne gubózz be!

2011. nov. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos egy elég kis városban élek, ahol mindenki ismerőse mindenkinek és mindenki tudja hogy a másik milyen is stb. Persze a rosszakat és a hibát főleg. Utolsó éves vagyok, így már a legtöbben az "elengedés" fázisában vannak, vagyunk mivel csak az ország különböző végein élünk eredetileg. Ez is mostanság látszik csak. Azért jutott ez eszembe mert egy "barátom" pár hete "elfelejtett" meghívni a házibulijába, amikor sok olyan is volt akiket elméletileg nem kedvel stb. Nem is keresett. Mikor találkoztunk is alig volt rám kíváncsi, nem is nagyon méltatott rá hogy meséljen dolgokat. De valamelyik nap rám írt hogy milyen szomorú, mennyire le van törve stb. Természetesen azóta se keresett. Szóval ha baj van f*sza vagyok, ha minden rózsaszín és boldog akkor meg csak nyűg kb.:/ Hát innen jött most a nagy felismerés:S Próbálkozom azért lefoglalni magam és "elmélyíteni" a kapcsolatokat de hát még nem nagyon alakul. Csak olyan rossz ez a magányosság érzés is:S De remélem majd lesz jobb is:S Ez a 22-es csapdája ez egy nagyon igaz mondás volt:D
2011. nov. 11. 20:27
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az utóbbi időszakba eléggé be vagyok gubózva:S De azért próbálok egyre inkább kitörni belőle:)
2011. nov. 11. 20:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben, de azóta már találtam barátokat.

Azt tudom mondani, amit előttem szólók, hogy ne gubózz be, járkálj el, keress magadnak hobbikat, amit szeretsz csinálni, és ismerkedj meg új emberekkel, akiknek ugyanaz a hobbija!

Ha nagyon félénk vagy, akkor neten is találhatsz barátokat, de hidd el, jobb élőben, mert a netes haver lehet, hogy az ország másik végében lakik, az offline barátok pedig ugyanabban a városban vagy nagyon közel hozzá és gyakrabban tudtok találkozni és többet járkálhattok el.

Ha nincs valami nagyon elvont érdeklődési köröd, akkor könnyedén találhatsz hasonló érdeklődésűeket akár a közvetlen környezetedben is. Megpróbálni mindenképp érdemes ;)

2011. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!