Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megsértődhet, ha ezt elmondom...

Megsértődhet, ha ezt elmondom neki?

Figyelt kérdés

Az egyik gyerekkori barátnőm nagyon elszállt magától,mióta fősulis lett.Azt hiszi,mert egy csoportba járunk,hogy nekem mindig vele kell lennem.mert a barátnője vagyok,de én barátkozok másokkal is,ez neki mintha nem tetszene.Gyerekesen viselkedik-pl tegnap duzzogott,.mert a kötelező óráról nem lógtam el vele,ő meg egyedül nem akart elmenni,mert fél egyedül hazajárni,s azt hiszi,hogy nekünk mindent együtt kell csinálni.Pár hónapja nagyon gyerekesen viselkedik,pl vihog az előadásokon,azon nevet egyfolytában hogy ki hogy néz ki,stb.Nem jegyztetel,henem gyűrűivel játszik,aztán rinyál,hogy miből fog tanulni,hogyha nincs jegyzete.Diákmelót akakrok vállalni,ez neki nem tetszik,mert egedül kéne mardnia a szálláson,míg én melózom.

Zhk-ra nem tanul,mert azt hiszi,,lelesheti én rólam.De ez nem így van,mert nekem meg a tanárnak is van esze.Az egész egyetemet úgy fogja fel,mint az ovit,rinyál,hogy milyen sok az,hogy 3 órát kell bent ülni az előadáson-mi lesz,hogyha dolgoznia fog kelleni-kérdeztem tőle-erre nem szólt semmit.Ha vlami komoly téma kerül szóba,azt mondja váltsunk témát-

Meg fogom neki mondani,hogy nem vagyok a tulajdona,és nekünk nem kell álladnóan mindent együtt csinálni,ha nem változtat hanyagolni fogom ezt a barátságot.Megharagudhat erre?


2011. nov. 12. 06:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,elsőre valószínűleg meg fog sértődni,de meg kell ezt beszélned vele a magad és az ő érdekében is.
2011. nov. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Biztos hogy megharagszik, de ezt na hagyd tovabb, mert neked is van sajat eleted! Mond meg neki hogy szereted meg minden, de ez igy nem jo neked! Sok sikert! :)
2011. nov. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,ha megsértődik is,akkor is szerintem nekem van igazam
2011. nov. 12. 07:16
 4/8 anonim ***** válasza:

A barátnőd nagyon éretlen és gyerekes, így nagy eséllyel meg fog sértődni.

De szerintem első körben kicsit finomabban jelezd a problémát (ne így, hogy nem vagy a tulajdona), kérdezd meg tőle, észrevette -e magán, hogy az elmúlt pár hónapban miben változott. Ha nem vette észre, mondd el, hogy régebben mit kedveltél benne, és most hogy látod, miben épült vissza ezekben. + szeretnéd, ha újra jól tudnád érezni magad ebben a barátságban, mert most nem így van. Kérdezd meg, mi állhat a háttérben (nem volt valami nagy törés az életében?).


Ha jól reagál, konkrétan kérd, mire figyeljen oda (pl. suliban figyeljen, támogasson, ha dolgozni akarsz, ne visszahúzzon). Ha rosszul reagál, vedd felszínesebbre a barátságot.

2011. nov. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy mondják, barátok jönnek-mennek. Aki igazi, az kevés nagyon. Bizonyára felismerted, ő nem azon kevesek közé tartozik. Ne is hagyd, hogy rossz irányba tereljen.

Az életed múlik ezen a néhány éven, amit az egyetemek kellene tanulással tölteni.

2011. nov. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen tuti hogy elsőre megsértődne, de be kell látnia hogy neked van igazad. Ha ő nem készül rendesen akkor már bukni fogja az egészet és akkor komoly gondjai lesznek majd a későbbiekben. Az egyetem nem ilyen egyszerű ahogyan ezt ő elképzeli. Én a helyedbe megmondanám neki azt amit ide leírtál, illetve azt is hogy ez így nem mehet tovább mert ő fog rosszabbul járni. Ha ezt a 3 óra bent ülést nem bírja ki akkor mi lesz ha majd dolgozni megy, akár gyárba, akár irodába ott 8 órákat kell ülnie egy helyben vagy még többet is akár. Szóval ha már ezt nem bírja akkor az életben sem fog valami túl sokat elérni mert munkahelyen ha nem törődik a munkájával csak egy szavába kerül a főnökének ha nem tetszik valami és akkor másnap már nem kell be mennie dolgozni.
2011. nov. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bánomisén ***** válasza:

Persze, hogy megsértődik majd, hiszen nem azt fogja hallani, amit akar, de ez téged ne tartson vissza attól, hogy felnőtt módon éld az életed.

Tényleg nem vagy a tulajdona, ő pedig nem a gyereked. Találja fel magát, végülis főiskolás, felnőtt ember, álljon a saját lábára, legyen önálló.

Te meg éld az életed, tedd a dolgod úgy, ahogy azt jónak látod. Világosítsd fel nyugodtan, hogy már felnőttetek és az, hogy barátok vagytok, nem jelenti, hogy sziámi ikrek is, akik nem tehetnek egy lépést sem egymás nélkül.


Te tettél föl tegnap hasonló kérdést azzal, hogy nyafogott a barátnőd, mert miattad nem tudott ellógni a kötelező óráról?

2011. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Biztosan meg fog sértődni, de te azért csak nyugodtan mond meg neki.

Senkinek sincs joga így ráülni a másik nyakára, pláne, ha vissza akarja húzni. Mond el neki, hogy mi a problémád, mond meg neki azt, amit nekünk leírtál, a döntést meg hagyd neki.

2011. dec. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!