Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek szeretik az olyan karaktereket a filmeken? . (folyt lent)

Figyelt kérdés
....akik nagyképűek (esetleg túlzott önbizalmúak, de még nem nagyképűek), szarkasztikusak, szókimondóak, és nagyon határozottak, és ezzel szemben hogyha a való életben futnak össze az emberek egy ilyen karakterrel, a legtöbb embernek nem tetszik?
2011. nov. 12. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Mert inkább mennék Dr House-hoz kivizsgálásra, aki lehülyéz, de meggyógyít, mint egy olyan dokihoz, aki kedves, de fingja sincs a gyógyításhoz.


De ez inkább csak a rejtett ego, hiszen a "közösségi etikett" megkívánja, hogy udvariasak legyünk egymással, így ezt várjuk el másoktól is.

2011. nov. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert akit a filmben néznek az nem a barátjuk hanem akinek a helyébe képzelhetik magukat. Meg aztán az csak egy film. Egy normális gondolkodású ember ezt tudja. Szeretem krimiket is, azért a valóságban mégsem örülnék ha megtörténne velem.
2011. nov. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

(1)Mert akit a filmben néznek az nem a barátjuk hanem akinek a helyébe képzelhetik magukat.(1)

De elvileg az embernek a való életben is bírnia kéne az olyan embereket, akikkel tud azonosulni.


(2)Meg aztán az csak egy film. Egy normális gondolkodású ember ezt tudja. Szeretem krimiket is, azért a valóságban mégsem örülnék ha megtörténne velem.(2)

Azért a kettőt ne vegyítsük, az, hogy egy karakter tetszik, vagy az, hogy szeretnénk ha meggyilkolnának, az azért 2 külön fogalom.

2011. nov. 12. 16:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert sokszor az ilyen karakterek mondják ki egy adott szituációban, ami mindenki fejében megfordul, de mégsem mondhatja, mert pofán vágnák.


Maradok az első válaszoló példájánál, Dr. House-nál. Van egy rokonom, aki már idősebb. Különböző betegségei vannak már, amire az orvosa felírt gyógyszereket, különböző terápiákat, diétát, már vezetnie sem szabad. Erre mit csinál? A gyógyszert nem szedi, mert minek, kezelésre jár ha épp kedve szottyan, a diéta neki azt jelenti, hogy nem figyel sem a cukrára, sem arra, hogy lehetőleg ne a legbrutálisabb zsíros cuccokat egye. A vezetésről csak azért mondott le, mert elromlott a kocsija. Folyamatosan rosszul van, mert sz*rik az egészségére, megy a dokihoz sírni, aki persze látja az eredményein, hogy semmit nem tart be az ég világon, pedig már elmondta 100000 alkalommal, hogy mit hogy. Legszívesebben jól leb*szná, de nem teheti. House viszont annak szól be, akinek akar.

2011. nov. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem írták, azért tetszik nekik, mert a helyébe képzelik magukat. A legtöbb ember eljátszik a gondolattal, milyen jó lenne beszólogatni másoknak (pl. főnöknek, tanárnak). Ennek ellenére fel vannak háborodva, ha valaki ezt a való életben megteszi. Nem leszünk elragadtatva, ha valaki bunkón viselkedik velünk...

A másik ok az, hogy ezek a karakterek általában nagyon titokzatosak is, ritkán látjuk a valódi érzelmeiket (House se szokott sírni vagy romantikusan szerelmet vallani minden részben).

2011. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Más dolog azonosulni valakivel, valamilyennek lenni és más dolog elviselni. A filmben sem bírják legtöbben a Dr. House-t, annal ellenére, hogy ő élvezi a természetét annak alapján amit láttam belőle. Ez a különbség. Valószínúleg ő is a falra mászna ha valaki más lenne olyan és neki kéne elviselni.
2011. nov. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha azt a bizonyos dokit felhozzuk, nekem abszolút nem szimpatikus.

Néztem a sorozatot, de sokszor kiverte a biztosítékot, néha nevettem, de az biztos, hogy nem álmaim emberi tulajdonságaival rendelkezik. Attól független érdekes volt sorozat.

2011. nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A filmekben általában hozzáadják azt a kis pluszt mindehhez, h megtudod, h ő is csak ember és ezáltal átértelmeződik a karakter. A való életben csak akkor tudod meg, ha nem utasítod el élből az ilyen ember közeledését.
2011. nov. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!