Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jó baráti...

Hogyan tudnék jó baráti kapcsolatot kialakítani lányokkal?

Figyelt kérdés

A kérdés biztosan fura lesz, ugyanis én is lány vagyok.

Mindig is fiús alkat voltam, de barátnőkből kiskoromban sosem szenvedtem hiányt. A gimi alatt is voltak igazán jó barátnőim, és akkor igazán "csajosnak" éreztem magam. Viszont mióta egyetemre kerültem, fura mód úgy érzem, hogy a fiúkkal sokkal jobban kijövök. Több közös beszédtémám van velük, őszintébbnek, egyszerűbbnek érzem őket, nem kell attól rettegnem, hogy mit gondolnak, ha lepattogzott a körömfestékem, vagy nem a legújabb divatú cipő van rajtam. Néha úgy érzem, a legtöbb fiatal nő mérhetetlenül felületes, egész nap csak a pasikról, a körömlakkról, meg az új zeneszámokról tudnak beszélni. Ezen felül úgy vettem észre, hogy nincs humorérzékük, és mintha semmi más nem érdekelné őket, csak az, hogy mit fognak holnap felvenni. Én szeretek mélyebb dolgokról is gondolkozni, politikáról, sportról, ilyesmikről beszélgetni, de a nőkkel nem tudok. Azért teszem fel ezt a kérdést, mert az egyetemen szenvedek ettől a helyzettől, ugyanis a lányokkal nem tudok mit kezdeni, a fiúk meg csak egymással haverkodnak, lányokkal csak akkor beszélnek, ha akarnak tőlük valamit. Másmilyen nem szeretnék lenni, mint amilyen vagyok, de ennyire magányos sem szeretnék lenni az egyetemen belül.

Félreértés ne essék, igényes, csinos nő vagyok, rendszeresen járok fodrászhoz, sminkelem magam, magassarkúban járok, és - lányok is - azt mondják rólam, hogy milyen jó nekem, hogy ilyen nőies alakom van. Több éve van barátom, tehát ilyen szempontból átlagos nőnek mondhatom magam.


2011. nov. 15. 16:31
 1/7 bánomisén ***** válasza:

Nincs egyetlen csoporttárnőd sem, aki hasonlóan "fiús" lenne, mint te? Akivel lenne közös témátok és elengedhetnéd magad?

Baráti kapcsolatot könnyen csak olyannal lehet kialakítani, aki legalább egy kicsit hasonló érdeklődésű, vagy mentalitású. Aki nagyon más, azzal nagyon meg kell dolgozni a barátságért mindkét félnek, és még akkor sem biztos, hogy sikerül.

2011. nov. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De, van ilyen lány, de ő sokkal jobban érzi magát két olyan csajjal, akikkel aztán tényleg semmi közös nincs bennünk, úgyhogy sajnos ez van.
2011. nov. 15. 16:58
 3/7 bánomisén ***** válasza:
Figyelj. Sokszor az ember kívülről nézve tévesen ítél meg másokat. Próbáld megismerni a többi lányt, beszélgetni velük, hátha kiderül, hogy őket (vagy legalább néhányukat) sem csak a felületes dolgok érdeklik. Egy próbát megér. Más is járhat hasonló cipőben, mint te, csak éppen nincs a homlokára írva.
2011. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van. Köszi a válaszokat!
2011. nov. 15. 17:09
 5/7 anonim ***** válasza:

A mai világban nem az a megszokott egy fiatal nőtől hogy -meg ne bántsak senkit- de értelmes, mélyebb dolgok is érdeklik. Azokat csodabogaraknak tartják. Ha belegondolok anno, amikor picike volt a lányom, herótom volt a kismamák többségétől, mert semmi másról nem lehetett velük beszélgetni mint: mit eszik a baba, büfi, pelus...

Nehéz megtalálni azt a közeget, ahol egy kicsit "magasabb szinten is lehet kommunikálni", ha neked nem elég az általános locsi-fecsi.

Ilyen lányokat nem a plázában fogsz találni... könyvtárak, sport/edzések, társasági körök. (szerencsére ez egyre gyakoribb, érdeklődés szerint lehet ilyen estekre, délutánokra elmenni.) Ezeken a helyeken van lehetőséged intellektuálisabb emberek megismerésére. Keresned kell, és aktívabb életet élni. (Tudom:)

2011. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek veled és sajnos én is hasonló cipőben járok!

Az egész baráti köröm fiúkból áll,mert én sem jövök ki agazán a többi lánnyal.Én ugyan már nem járok suliba,de a munkahelyemen 90%-ban nőkkel vagyok körülvéve és nem igazán találom velük a közös hangot,hasonló okokból kifolyólag,mint amit te is írtál.Én ezt a dolgot úgy oldottam meg,hogy munkahelyen nem is törekszem arra,hogy valódi barátságot alkítsak ki.Van 1-2 olyan nő,akikkel jóban vagyok,de csak ilyen felületes a viszonyunk.Aztán a magánéletemben ottvannak a fiú barátaim,akikkel mindent meg tudok beszélni és maximálisan magamat adhatom a társaságukban.

Eleinte nehéz volt beilleszkedni a munkahelyemen,de aztán lassan megtanultam,hogy hogyan kezeljem ezeket a kapcsolatokat.

Persze érthető,hogy szeretnél az egyetemen barátokat szerezni,de szerintem elég,ha találsz 1-2 olyan embert,akivel el tudsz csevegni erről-arról,hogy ne unatkozz.Az egyetemen kívül pedig keress olyan barátokat,akik megfelelnek az elvárásaidnak!

21/L

2011. nov. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem csak én vagyok így ezzel, mert legalább nem érzem magam valami fura csodabogárnak.

Az egyetemen kívül nincs gondom, sok barátom, haverom van, akikkel remekül el tudok lenni. De persze az egyetemen is igényem lenne ugyanerre.

2011. nov. 15. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!