Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Budapestiek miért nézik le...

A Budapestiek miért nézik le a vidékieket?

Figyelt kérdés
egy kisvárosban élek Klet-Mo.gon a pestiek szerint vidéken. nem hiszem hogy valamennyivel is boldogabb lennék ott mint ahol most lakom. a környékbeli kissebb falvakban lakó osztálytársam sokan arra sem vállalkoznának hogy ide a városba költözzenek, mégis a fővárosban élők sokan lenézik és lealacsonyítják az ilyen "vidéki" helyeket. úgy gondolom nem csak Budapestből kéne állnia Magyarországnak
2009. máj. 10. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez azert van mert azt hiszik, hogy ok okosabbak, gazdagabbak stb.

Csa hat nagyon tevednek :))

2009. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

nekem van egy érdekes sztorim,de azt előre hozzáteszem,hogy nem általánosítok,ami szerintem nagyon fontos..

én egy vidéki lány vagyok,születésem óta egy faluban élek,itt nőttem fel(18 éves vagyok most),és őszintén megmondom sohasem bántam egy pillanatra sem:)

a gimi első napjaiban odajött hozzám egy lány ismerkedni és elkezdtünk beszélgetni,hát nagyon vicces volt..

ő Pesten lakott,és tényleg azt hitte,hogy az avilág közepe:)

teljesen meg volt róla győződve,hogy mi otthon gyertyával világítunk,minden héten kézzel a teknőben mossuk a ruháinkat,lavórban fürdünk, kemencében főzünk,én nem tudtam sírjak-e vagy nevessek..

aztán szentül meg volt róla győződve,hogy ő a legokosabb,mert hogy ő valami elit suliba járt,de persze ettől függetlenül rendszeresen én magyaráztam neki a dolgokat:)

aztán egyszer szóba került hogy hétvégén megyünk a rokonokhoz disznóvágásra,el nemtudta képzelni,hogy nekem ebbe tényleg be kell segítenem,nem tudom mit gondolt,hogy kerül a boltok polcaira vagy a henteshez a hús??:)

egy másik aranyos történet...

Pestre vittem az egyik ismerősömnek egy nyuszit,erre odalép mellém egy srác,hogy ő szeretné megnézni ezt a kis állatkát:)

jó mondom akkor kiszedem a ketrecből..

erre megszólal,hogy milyen aranyos görény XD

mondom ez egy nyúl,de szerintem nem értett,mert akkor már fetrengtem a röhögőgörcstől:):)

szóval lehet hogy falusi vagyok,de meg tudok különböztetni egy nyulat egy görénytől:)

2009. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pesti vagyok, és egyáltalán nem nézem le a falusiakat. Nagyon jó lehet ott élni, a csendben és a nyugalomban, és sok pesti gyerek még tehenet sem látott. Mondjuk azért kicsit vidéki is vagyok. A szüleim is azok, és sokszor vagyunk lent falun. Imádok ott lenni, csak kár, hogy ott nincsenek barátaim.

Mások azért nézik le őket, mert mi, városiak az elektronika világában élünk, ma már mindent megcsinálnak helyettünk, ezért kezdünk ellustulni. Falun még tudják mi az a tehénfejés.

2009. máj. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ezek de jó storyk voltak:D hát igen, sokan hasonló gondolkodásúak mint az előbb leírtad:))
2009. máj. 10. 15:08
 5/13 A kérdező kommentje:
15:07-esnek ne mfeltétlen az hogy falu, jó mondjuk abból is van fejletteb, kicsit elmaradottabb. de még a vidéki városkákat is sokan besorolják hogy ott sincs semmi csak kicsivel több ember lakik, pedig csak egy kicsit ki kéne nyitniuk a szemüket
2009. máj. 10. 15:10
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kis városban élek ami még pár éve falu volt...na elhiheted nekem nem tudok se tehenet fejni se kecskét se semmitXD Nem járok se disznóvágásra se semmire és nem gyertyával világítunkXD És legalább annyira " fejletten" élünk mi mint a pestiek ha nem "fejlettebben"XD Vagy bocs nálunk nincs semmi elektronika se áram se semmi...várjunk... akkor hogy netezek most?!XD
2009. máj. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szegedi vagyok -a budapestiek szerint vidéki-, mégsem láttam soha tehenet, disznóvágásra meg elvből nem megyek! Vagy kötelező volna? Csak azért, mert nem a fővárosban élek? Nevetséges! ...sajnos tényleg ez van... Dehát nem költözhet mindenki a fővárosba! Nnna, akkor milyen dugók lennének, ha tízmillió ember ott tolongana! :D
2009. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb pesti szerint minden vidék, ami nem a főváros -.-

Volt, aki anno megkérdezte tőlem, h én h tudok úgy élni, h nincs a lakóhelyemen meki-.-

2009. máj. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Pesten születtem, de elég kicsi koromban Szegedre költöztünk, aztán egyetemre visszajöttem Pestre.


Régebben én úgy gondoltam, hogy a pestiek húú, milyen bunkók lehetnek...viszont egyátalán nem mindenkire igaz ez, sőt sajnálatos módon a szegedi ismerőseim közül több a bunkó barom. Végül rájöttem, hogy nem illek oda, nincs túl sok feltűnő, furcsa öltözködésű vagy esetleg az átlagtól totál eltérő beállítottságú ember egy kisebb városban(kevesebb a szélsőség tulajdonképpen), és kevésbé tűrtek meg úgy érzem( goth vagyok, rpg-s, hiszek az ufo-kban, 12 évesen hallgattam utoljára divatzenét stb...) Pesten az egyetemen végre normális embereket találtam, akik kedvesek, nem néznek le senkit, fel sem merült bennük, hogy megszóljanak, mert Szegedről mentem oda és én sem nézem le a vidékieket (csak akiket ismerek és megérdemlik)

Nekem is van amúgy ilyen sztorim: a húgom néhány csoporttársa szegedi oviban azt hitte, hogy az alma a ládában terem XD Pedig úgymond vidékiek voltak ők is és a szüleik is...

2009. máj. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetem nekem is volt, csak mert kisvárosban élek, voltak pesti ismerősök akik megkérdezték, hogyan tudok metró nélkül élni. Úristen manapság már ez is létszükség??? Itt is van minden, azt az egyet kivéve. Poén volt..
2009. máj. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!