Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell egy embert és a...

Miért kell egy embert és a családját a származása miatt megítélni?

Figyelt kérdés
A párom 28 éves, félig cigány, az apja részéről. Az anyja magyar. Párszor már megkaptam, hogy: Ugyan, hogy tudsz egy büdös cigánnyal járni?-Képes voltál összeállni egy cigánnyal?, stb. Egyáltalán nem látszik rajta, hogy van benne. Aki nem ismeri, az nem mondaná meg róla, hogy roma vér is van benne. Ismerem a családját, tisztességes emberek, soha nem ártottak senkinek. Rettentően bánt, hogy így beszélnek róla, mert imádom őt. Nem is engem zavar a származása, hanem őt. Azt mondja, hogy költözzünk el innen, mert nem akarja, hogy bántsanak engem miatta. Szégyenli az apját. Én mellette vagyok, de rossz látni, hogy szenved. Mivel tarthatnám benne a lelket? Már mindent megpróbáltam, ami tőlem kitelik. Elszomorító, hogy vannak ilyen emberek.
2011. nov. 17. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Sztereotípiák, sztereotípiák....berögzült beteges előítéletek. Ilyen a magyar társadalom zöme, sajnos. Ez ellen sokat nem tehettek, mert a származása az mindig vele marad. Az apját ne szégyellje, mert akkor sem más mint az aki őt megítéli....Miért szégyenli az apját? Mert cigány? Akkor valamit nem értek....
2011. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha belemégy abba, hogy elköltöztök, akkor sem te, sem a párod nem tesztek mást, mint kimutatjátok a világnak, hogy elkülönültök a papától, elkülönültök a romáktól, nem érzitek magatokat közéjük tartozóknak.

Ezzel tulajdonképpen megtagadja párod az őseit. Ezt akarjátok?

2011. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
"Berögzült beteges előítéletek." - Vagy egyszerűen csak sok rossz tapasztalat?
2011. nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ha még ő is szégyenli a saját apját akkor mit vár, hogy viselkedjenek vele?


barátnőm párjának a szülei muzsikus cigányok, őket soha nem érte ez miatt bántalom


de azért be kell vallani, hogy a legnormálisabb cigányba is mégis csak cigány vér folyik, ami bizonyos helyzetekben kimutatkozik

2011. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan nem érted?;D Oké, a párod a 100 közül az egyetlen kivétel, ezt te is tudod. Nem 10, 100. Tönkreteszik a társadalmunkat, éltél már Borsod megyében? Amikor kést hordasz a zsebedben, mert néha úgy érzed, hogy ezek között az öngyilkosság a megoldás?
2011. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Önsajnáltatás: tipikus cigány szokás.

Ő is szégyenli az apját. Miért nem inkább vigasztalja?

Akik pedig annyira megértőek, vajon miért nem ilyen párt választanak maguknak?

2011. nov. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
nézd, mindenki ismeri a cigányokat. éltél már a nyolcadik kerületi gettóban vagy olyan megyében, ahol tömegesen élnek? az, hogy minden 1000ből akad egy normális még nagyon kevés. az ember ilyen, ha azt látod, hogy a cigányok 99%-a lop, bánt másokat, terrorizálja a gyerekeidet az iskolában, rongálja a tulajdonodat, megkerget az utcán és az adódból neveli a rohadt pereputtyát, akkor egy kalap alá veszed őket. ilyenek vagyunk és ezek tények. sajnálom a párodat, rossz helyre született, de az előítéleteinkért nem mi vagyunk a hibásak. ha azt hallod cigány ugyanaz jut sok magyar eszébe, ez van. a párod álljon ki magáért és majd elfogadják.
2011. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is Borsodban lakom, s szörnyű ami itt folyik. A zöme nem dolgozik, segélyekből él sok gyerekkel. Balhéznak, veszekednek, verekednek, ordítanak egész nap.

Mellettünk lévő bérház tele van velük, nyáron reggeltől estig csapatostól kint ülnek, nem lehet tőlük se pihenni, se aludni ( több műszakban dolgozom ).Karácsony szenteste!!! is kint volt a rendőrség, több embert bevittek olyan balhé volt náluk, s még nekik állt feljebb, hogy a rendőrök nincsenek rájuk tekintettel, s szenteste elviszik őket. Az, hogy ők senkire nincsenek azzal, az már más tészta. Nekik szabad, mert ha rájuk szól, megkapod: "Azért mert cigány vagyok? " Azért ba**d meg, mert nem tudsz emberi módon élni és viselkedni.


Na ez a baj, hogy ez ellen nem tesz senki és semmi. Én tisztelem azokat a cigányokat, akik kiemelkednek ebből a rétegből, s tisztességes életet élnek. Talán nekik kellene hatni arra az alja népre, akikről fent írtam.

2011. nov. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Egyszerűen nem hiszem el, hogy ha az a fiú tisztességes emberek gyereke, bárki előítélettel viseltetne iránta. Nem igaz, hogy a magyar társadalom "kirekesztő", rasszista", ill. kizárólag a másik ember bőre színe alapján diszkriminál. Ordas hazugság ez! Kitűnő cigány ismerőseim, barátaim vannak: soha semmilyen megkülönböztetésben nem részesültek a származásuk miatt. Köztiszteletben állnak.


Ha a fiatalember édesapja hozzájuk hasonló, nem értem, a fia miért szégyenli őt? Nem jobb volna öntudatosan kiállni a szülője mellett? Vagy mégis van oka, hogy ne legyen rá büszke? Nem ismerem egyikőjüket sem, tehát csak kérdezek.


A felvázolt helyzet tehát számomra hihetetlen. Lehet, hogy valamiféle túlérzékenység is szerepet játszik benne? Napi tapasztalatom, hogy ha egy cigány ember/család bizonyította, hogy becsületes és jellemes, nincs az a lakóhelyi és egyéb közösség, amely ezt ne ismerné el. Akkor pedig miért kellene vajon elköltözni?!

2011. nov. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos vannak itt olyan emberek, akik nem azt nézik, hogy milyen életet élsz, hanem hogy honnan jöttél, milyen ember vagy. Sok bántást kapott csak azért, mert cigány. Pedig mindenre megesküszöm, hogy tényleg rendes emberek. A párom azért szégyenli az apját, mert cigány. És ő úgy van vele, hogy én az apja miatt kapok ennyi kritikát. Higgyétek el, én sem értem. Nem látom mi játszódik le a párom fejében. Nem is akarok elköltözni innen, ez csak az ő rögeszméje. Viszont sajnálom őt is. Megértem, de nem az apja tehet róla. Próbáltam már drasztikus módszereket is. Egyszer megkérdeztem tőle jó mérgesen, hogy te mit éreznél, ha a te gyereked menekülne el tőled, csak azért mert cigány vagy? Láttam, hogy ezzel megbántottam, de azóta nem is mondott semmit erről a dologról. A párom is tudja, hogy nem helyes, amit gondol. És sajnos volt már dolgom olyan cigányokkal, mint amiket ti is írtatok. A nagybátyámat egy olyan ember késelte meg. Tudom, hogy a cigányok zöme milyen. De vannak kivételek. Csak sajnos kevés. Romlott ez a világ, és nem csak a cigányok, de sok magyar is gusztustalanul viselkedik.
2011. nov. 17. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!