Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak e olyan emberek a...

Vannak e olyan emberek a magyar társadalomban akik nem ítélnek el minden cigányt függetlenül attól hogy ismerik e vagy nem?

Figyelt kérdés
Magyarországon sajnos ez van! A tv-ben látott sz@rkavarások és a jobbikos témák miatt. Pedig a magyar emberek többségének nincs gondja a cigányokkal de mégis tudja mondani hogy te büdös cigány így meg úgy
2011. nov. 24. 17:27
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
89%

Persze hogy vannak, sőt a 95% ilyen.

De tovább meghyek, a jobbikosok 95% sem ítél el senkit csak úgy látatlanban.


""

Magyarországon sajnos ez van! A tv-ben látott sz@rkavarások és a jobbikos témák miatt. ""


Miért, mit csináltak a Jobbikosok?

Tömegesen bebörtönöztek vagy agyonvertek cigányokat?

Nem hinném barátocskám.


Viszont az igaz, hogy a témával elkezdtek foglalkozni mert égető. Mert 21 év alatt senki nem foglalkozott vele.

Úgy viselkedtek, hogy amiről nem esik szó az nincs is, és csak ha kell a szavazat akkor viszek ki a cigóknak egy kis alamizsnát az x ért. Nem ma alakúlt ki ez a probléma, hanem kb 60 éve, és éppen ideje lenne a józan diskulzus, ami nem azt a bűnügyi meghatározást fejtegeti hogy " cigánybűnözés" hanem megoldást keres.


Velem meg teljesen jóljártál, mert a családban van cigó is egy egy ágon, sőt zsidó is, én meg Jobbnyik vagyok.

Persze még ez nem is jelentene sokat.

Csak hogy a munkámsorán nagyon sok helyen megfordulok és látom az állapotokat.


Én jártam olyan helyen apuci, ahol a kocsmába osztotta a postás a segélyt. A nagyasztalnál ült a postás, névsor szerint veleszemben a cigók jobbról a kocsmáros balról a boltos" várva a tartozásokat" kint meg az uzsik, tudodaz uzsorások!


Úgyéreztem magam mint egy 80as évekbeli Jancsó filmben!!


Olyan helyeken dolgoztam hogy Dankó Pista utca, sőt olyan településen ahol 98% ban laktak a cigók.

Sőt sokszor cigónak is dolgoztam, és volt olyan amikor a szívüket kitették nekünk és volt amikor a beépített terméket csak harc árán szerelhettük ki, mert nem akartak fizetni.


Nekem nem magyarázhatja meg senki hogy a rövidnadrágot hogy lehet kitérdepelni!!!

2011. nov. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
47%
Vannak. Például én.
2011. nov. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
ja és még annyit hogy a cigányok biztos nem azért nem tanulnak nem dolgoznak stb hogy majd kapják a szociális segélyt. hanem azért mert a tanuláshoz nem mézeskalács kell hanem családi háttér. a munkához pedig munkalehetőség és pont ez az amin nincs magyarországon főleg nem a cigányok számára
2011. nov. 24. 17:58
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Bár lopott meg már cigány és cigány csaj meg is akart verni... nem állok hozzájuk egyből rosszul. Ismerek olyan cigány srácot, aki idén végez gépészmérnökként, 23 éves és a környék legjobb cégénél van mérnökként gyakorlaton. Emellett olyan helyes pasi, amilyet fehér emberben ritkaság találni. Ilyenkor persze nem számít a származás, úgy vélem. Viszont mikor meglátom, hogy az illető nem csak cigány, de koszos, büdös, szakadt is, ráadásul ha csúnyán beszél, akkor már eljönnek belőlem az előítéletek. De míg ápolt, normálisan öltözik és magyarosan beszél (nem tipikus cigányosan), nem balhézik, nem lop, értelmes, azzal semmi gondom.
2011. nov. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
6%

a munkához családi háttérkell igen, ami a cigányoknál bőségesen megvan olyan szinten amiről egész magyarország, és európa példát vehetne akkora ereje van a családnak.

nem lehet egyszerűen kijelenteni, hogy pusztán a segély miatt nem dolgoznak és ennek az ellenkezőjét sem. vannak romák akik dolgoznak és akik nem, ugyanígy a magyaroknál is, csupán arányaiban más a két népcsoport.

nagyonsok esetben példát vehetnénk a romáktól( összeatartás, családmodell stb.), mert akárki akármit mond a cigány családmoddella normális azaz a 4-5 gyerek! nempedig az átlag európai-magyar "nem lesz gyerekem mertkarriertépítek" hülyeség.

persze más körülményekhez vannak szokva a cigányok és a magyarok is, ez az életszínvonalbeli különbségeknek tudható be, ami jórészt a kormány hibája és nem a cigányságé.

2011. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon kevés a cigányok azon hányada, akik normális életet élnek.

A java meg ilyen:


[link]

2011. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

és a cigány jelző nemfeltétlenül rossz jelző, számtalan példa van a magyar nyelvben ennek ellenkezőjére is.

hidd el, kedves kérdező a jobbikosok 95%-ának sincs baja a cigányokból, csak elege van a munkanélküliségből, a bűnözésből, hogy bármikor leszúrhatják és erre keresnek megoldást, jelen esetben a jobbikban ami még kb 2 év és ugyanolyan álnemzetipárttá silányul mint a fidesz!

2011. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

itt gyökeres változtatásokra lesz szükség cigány és magyar oldalról egyaránt, szigorúbb törvényeket, a rendfenntartó erőknek több jogkört biztosítani, a bűnözőket pedig cigány és magyar oldalról kiközösíteni!

rengeteg egyéb megoldás is létezik a cigánykérdés megoldására, de pl. a jobbik terve az ún. területi szeparáció teljesen értelmetlen sőt veszélyes is lehet! tudniillik ha elkülönülve élnek identitásuk méginkább erősödik és magyarokiránti gyűlöletük mégjobban felerősödne!

Megoldás kell, de sürgősen!

2011. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
18:18 örülök hogy így látod
2011. nov. 24. 18:26
 10/36 anonim ***** válasza:
97%

"tanuláshoz nem mézeskalács kell hanem családi háttér. a munkához pedig munkalehetőség"


A munkahoz mindenekelott szaktudas kene, amit a tanulas aran szerezhetsz meg. Es itt kanyarodunk a mondandod elso felehez. Szerinted mi lenne a megoldas? Az amit a Jobbik mond, hogy vegyek el a gyerekeket a problemas csaladoktol? En nem szeretnek egy ilyen falanszterben elni! Raadasul ez tipikus slippery slope jelensegekhez vezetne, szerintem semmi szukseg a gyerekneveles atpolitizalasara. Szoval mit javasolsz? Amit a Jobbik mond az abszurd, de senki mas nem jon elo semmivel. A kerdes, hogy a cigany csaladok oroszlanreszeben miert nem akarjak a szulok, hogy a gyerek tanuljon. Tudsz erre valaszt adni?


Az indokolasodat egy viccnek tartom, hogy ez a Jobbik miatt van. Ezt amiota az eszemet tudom tapasztalom a kornyezetemben, csak eddig ez politikai tabu volt, mert Mo.-on ehhez vezetett a politiaki korrektseg (megjegyeznem, hogy kb. ebben ki is merul).

2011. nov. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!