Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted is egy nagy szívás...

Szerinted is egy nagy szívás vidéken élni? (vagy legalábbis kis városban)

Figyelt kérdés
nagyvárosban/fővárosban sokkal jobb élni,olyan sok minden történik az emberrel,olyan sokszinűek a napjai,a vidékieknek/kisvárosiaknak meg SZERINTEM egy nagy fos,semmi se történik,uncsi,mindenki ismer mindenkit,nagy FOS!!
2011. nov. 26. 19:31
1 2 3
 11/22 /Anita_'94/ ***** válasza:
79%
Én meg a fővárost utálom egyre jobban. A mocskot, a nyüzsgést, a sok idegent, a részegeket és drogosokat, a rengeteg hajléktalant, a cigányokat, az irreálisan drága bkv-t, és főleg azt, hogy minden nap történik valami, amit inkább kihagytam volna. Pedig itt születtem, mindig itt éltem, de szó nélkül elköltöznék vidékre.
2011. nov. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
36%

Hát, magamtól nem írtam volna ilyeneket, mert a keresztvizet is leszednék rólam, de totál egyetértek veled, kérdező! Én is így látom.

Pesti vagyok egyébként.

2011. nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%
Én is úgy gondolom hogy szívás olyan helyen élni.Mivel kevesebb a lehetőség.Nincs annyi munkahely , annyi üzlet , bolt , pláza , gyors étterem , olcsó kajáda ,meg nem olyan színes.
2011. nov. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
szerintem mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya. kisvárosban minden nyugisabb, biztonságosabb, tisztább a levegő. nyilván nincs annyi szórakozási lehetőség illetve munkalehetőség mint egy nagyvárosban. én pl nagyon szerettem 18 éves koromig kisvárosban élni, de utána már valahogy nyomasztott ezért el is költöztem külföldre egy nagyvárosba. szeretem a nyüzsgést, nagyon jó hogy bármit akarok venni itt megtalálom, kiállítások, koncertek stb stb. de pl ismerek sok olyan ember aki semmi pénzét nem költözne nagyvárosba mert szereti a nyugit.
2011. nov. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

Az hát. Én falun lakom, a lehető legrosszabb. A vénasszonyok rosszindulatúak és pletykásak, de a kölykök szintúgy. Azt hiszik mindent tudnak rólad, és ezeket a tévképzeteiket tovább is adják attól függően, hogy van-e bármi valóságtartalma. Az emberek zöme teljesen elmaradott gondolkodású, akármit csinálsz, ami nem illik bele az ő általuk elképzelt képbe, már le vagy szólva. Én például nem vagyok tornacipős-csőfarmeres egyenliba, nőiesen öltözködök, szeretek könyveket olvasni (értelemszerűen nem Alkonyat és társait), kicsit "romantikus" vagyok, és egyből le vagyok szólva, mert nem vagyok egy p*csa. Herótom van ettől.

Az meg a másik, hogy semmi lehetőség, nincs diákmunka, alig vannak boltok (ahol természetesen semmit sem lehet kapni), diszkókon kívül nincs szórakozási lehetőség. Bárhol szívesebben laknék, mint itt.

2011. dec. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
51%
én speciel utálok kisvárosban élni (miskolc). De én könnyen beszélek egész nyaraimat new yorkban töltöm
2011. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én Belvárosban nőttem fel, 11 éves voltam, amikor 16. kerületbe költöztünk szüleimmel, ez ilyen kertvárosi rész, ahova inkább aludni járnak haza az emberek, mert a házakon kívül sok más nincs a közelben. 11 évesen még élveztem, hogy a belvárosi zajból kikerültünk egy nyugodtabb helyre, ahol lehetett biciklizni, stb, de egy idő után meguntam, hogy egy órát kell utaznom, hogy beérjek a központba. És mivel ötkerben nőttem fel, hát itt is vannak a barátaim, iskolába is ide jártam, bulizni is ide járok. Szóval mindig egy órát kell utaznom, éjszaka még többet. Én már ettől kivagyok, szóval el tudom képzelni, milyen lehet egy faluban, ahol pedig meg sincs oldva éjszakai közlekedés.


Kertes házunk amúgy van, nyáron ott vagyok, imádom a friss levegőt (amikor a cigányok nem égetik a kábelről a műanyagot :D), utálok meggyet szedni én is, meg füvet nyírni, de pihenés szempontjából mindennél jobb. Habár innen is egy óra alatt beérek a belvárosba.


Összességében főleg fiatalon lehet szar falun lakni, mert kevés a szórakozási lehetőség és diákmunka, viszont öregkor felé a legtöbben nyilván a nyugodtabb kertvárost választanák.

2012. febr. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nagy szívás Kelet-Közép-Európában élni vagy keletebbre.
2012. máj. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy én úgy húznám meg a város kereteit , hogy az egy város ahol minimum egy millió ember él, az alatt csak kisváros, 2 vagy 5 millió felet meg meteropolis.
2012. máj. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Hallod, ember!

Én imádnék kisvárosban lakni. :) Ott szép a táj, nem egy szir-sz*r betondzsungel, mint egy nagyvárosban. A levegő is ezerszer tisztább és szerintem az emberek sem olyan bunkók. :) (((Ami azt illeti, szerintem nagyvárosokban több az ilyen "nagyon rajnak képzelem magam" h*lyegyerek, hisz' több ember, köztük van így néhány b*romarc is. :D)))

Az lehet, hogy pölö egy kisvárosban nincs se Mammut, se Árkád meg egyéb ilyenek, de ott is vannak boltok, simán meg lehet lenni.

2012. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!